Освітній рівень | Другий (магістерський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 19 Архітектура та будівництво |
Спеціальність | 191 Архітектура та містобудування |
Освітня програма | Дизайн архітектурного середовища |
Обсяг дисципліни | 6 кредитів (180 академічних годин) |
Види аудиторних занять | Відсутні |
Форма контролю | Диференційований залік |
Мета навчальної дисципліни: надання студентам знань та умінь, що дозволяють розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у сфері архітектури та містобудування, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:
загальних:
ЗК03. Здатність спілкуватися іноземною мовою).
ЗК05. Прагнення до збереження навколишнього середовища.
ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками різних професійних груп (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
спеціальних (фахових):
СК02. Здатність розв’язувати проблеми архітектури та містобудування у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної або етичної відповідальності.
СК04. Здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.
СК08. Здатність розробляти завдання на архітектурно-містобудівне проєктування, організовувати процес проєктування з використанням даних щодо натурних обстежень, обмірних робіт, містобудівного розрахунку об’єкту проектування.
СК12. Здатність до розуміння принципів формування архітектури будівель і споруд: володіння методами і прийомами проєктування житлових, громадських та промислових будівель і споруд; володіння методами архітектурно-планувальної організації житлових, громадських та промислових будівель; застосування екологічних принципів і енергозберігаючих технологій у проєктуванні цивільних будівель і споруд; здатність розробляти об’ємно-просторову композицію архітектурних об’єктів цивільного призначення; знання та розуміння особливостей використання сучасних конструктивних систем у проєктуванні цивільних будівель і споруд; здатність розраховувати основні архітектурно-планувальні та техніко-економічні показники в проєктах цивільних будівель і споруд; здатність розробляти технічну документацію і креслення для архітектурних проєктів житлових, громадських та промислових будівель і споруд.
СК13. Володіння принципами архітектурної композиції будівель і споруд: володіння методами і прийомами формування будівель і споруд різних типів; володіння методами архітектурно-композиційної організації житлових, громадських та промислових будівель і споруд; знання та розуміння особливостей сучасних конструктивних систем у формуванні архітектурної композиції будівель і споруд; знання композиційних закономірностей різних стильових течій та їх використання при вирішенні архітектурно-композиційної організації житлових, громадських та промислових будівель і споруд; використання законів колористики та особливостей декоративно-оздоблювальних матеріалів для розробки архітектурно-композиційного вирішення будівель і споруд.
СК14. Здатність до використання прийомів реконструкції та реставрації архітектурних об’єктів: виконувати розробку комплексних проєктів реконструкції та реставрації об’єктів архітектури різних типів та інтер’єрів; використання законів колористики та особливостей декоративно-оздоблювальних матеріалів для розробки проєктів реконструкції, реставрації архітектурних об’єктів та їх інтер’єрів; знання композиційних закономірностей різних стильових течій та їх використання в проєктах реконструкції, реставрації архітектурних об’єктів; знання енергозберігаючих та інших інноваційних технологій та їх застосування в проєктах реконструкції, реставрації архітектурних об’єктів; знання особливостей основних конструктивних рішень при реконструкції і реставрації існуючих об’єктів та пам’яток історичної та сучасної архітектури; знання традиційних технологічних процесів будівництва та їх застосування у проєктах реконструкції та реставрації.
Програмні результати вивчення навчальної дисципліни «Виробнича практика (переддипломна)»:
РН02. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності у сфері архітектури та містобудування з метою розвитку нових знань та процедур.
РН03. Здійснювати передпроєктний аналіз архітектурно-містобудівних об’єктів і територій.
РН04. Розуміти і застосовувати у практичній діяльності теоретичні і практичні засади проєктування інноваційних об’єктів містобудування, житлових, громадських, промислових будівель і споруд, реконструкції і реставрації архітектурних об’єктів, методи досягнення раціонального архітектурно-планувального, об’ємно-просторового, конструктивного рішення, забезпечення соціально-економічної ефективності, екологічності, енергоефективності.
РН05. Знати, розуміти та оцінювати характеристики сучасних будівельних матеріалів, виробів та технологій, враховувати їх особливості при розробці інноваційних проєктних рішень будівель і споруд, в проєктах благоустрою міських і ландшафтних територій, при реконструкції та реставрації пам’яток архітектури та містобудування.
РН06. Забезпечувати гармонізацію об’єктів архітектури і предметного середовища, зокрема із застосуванням принципів і методів теорії дизайну архітектурного середовища.
РН08. Організовувати роботу над комплексними архітектурно-містобудівними проєктами, співпрацю з замовниками та громадськістю при розробці, узгодженні і публічному обговоренні архітектурних проєктів).
РН09. Застосовувати енергоефективні та інші інноваційні технології при проведенні наукових архітектурно-містобудівних досліджень та прийнятті комплексних архітектурно-містобудівних рішень.
РН13. Обґрунтовувати безпекові, санітарно-гігієнічні, екологічні, інженерно-технічні і техніко-економічні рішення і показники у комплексному архітектурно-містобудівному проектуванні.
РН15. Аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід щодо проєктування об’єктів архітектури та містобудування.
РН16. Підвищувати професійний рівень шляхом участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні, в науково-технічних конференціях.
РН17. Дотримуватись правил професійної етики в галузі архітектури та містобудування.
РН18. Виконувати у встановлений термін всі етапи і стадії архітектурно-містобудівного проєктування (в т.ч. із елементами наукових досліджень), розробку всіх розділів архітектурного проєкту і пояснювальної записки.
Змістовий модуль 1. ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА (ПЕРЕДДИПЛОМНА).
Тема 1. Збирання та оброблення вихідних даних, проведення натурних обстежень ділянки під забудову (територій, що підлягають проектуванню), опрацювання літератури. Доопрацювання містобудівної складової передпроектного аналізу. Робота на виробництві в межах відведеного часу.
Тема 2. Виконання текстової та графічної частини функціонального (функціонально-типологічного аналізу). Робота на виробництві в межах відведеного часу.
Тема 3. Підготовка та графічне оформлення звіту та інших матеріалів із проходження практики. Виконання текстової та графічної частини перед проектного аналізу з визначенням основних характеристик проектованого об’єкта. Робота на виробництві в межах відведеного часу.