Навчальний курс 191 ОК14 Основи архітектурного проєктування

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 14 кредитів (420 академічних годин)
Види аудиторних занять практичні заняття (168 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Навчальна дисципліна  має на меті надання здобувачам вищої освіти знань про основи архітектурного проєктування та архітектурної графіки, опанування практичних навичок для зображення архітектурних об’єктів, способів  їх графічної подачі.

Завдання дисципліни: навчитися виконувати технічні та художні зображення для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проєктуванні, розробляти архітектурно-художні, функціональні, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів, аналізувати та розуміти загальні теоретичні, методичні і творчі засади архітектурного проєктування.

Очікується, що результати навчання студентів будуть відповідними вимогам освітньо-професійної програми. Згідно з якими студенти повинні:

знати:

• сучасні засоби і методи інженерної та художньої графіки, що використовуються в архітектурному проєктуванні;
  • професійну термінологію;
  • порядок та стадії роботи над архітектурним проєктом;
  • методику роботи з нормативною літературою;
  • основні прийоми побудови власних та падаючих тіней на тілах обертання, а також на архітектурних об’єктах;
  • основи правильного вибору точки сприйняття і горизонту сприйняття для отримання реалістичного й найбільш виразного об’ємного перспективного зображення архітектурного об’єкта;
  • основи кольоротонального моделювання тіл обертання, а також повітряної перспективи архітектурних об’єктів;
  • архітектурні обломи – елементи формотворення тіл обертання;
  • прийоми об’ємного моделювання архітектурних об’єктів;
  • структуру ордерних композицій: колонад, аркад, архітектурних портиків;
  • складові частини архітектурних ордерів;
  • основні типи ліній при виконанні архітектурних проєктів.

вміти:

• застосовувати прийоми архітектурної графіки;
  • компонувати графічний матеріал на підрамнику з урахуванням логічного розміщення структурних елементів графічної роботи в залежності від їх стилістичного характеру;
  • визначати оптимальні шляхи для вирішення графічно-проєктних задач;
  • зображувати креслення архітектурних об’єктів у проєкційній відповідності
  • будувати перспективне зображення архітектурного об’єкту методом архітекторів;
  • розташовувати елементи антуражу та стафажу залежно від положення лінії горизонту;
  • будувати лінії однакової освітленості на тілах обертання;
  • визначати міру реалістичності або умовності зображення елементів антуражу та стафажу.

Навчальна дисципліна складається з двох модулів:

Модуль 1

(практичні – 84 години):

Тема 1. Елементи архітектурної графіки.

Тема 2. Арковий портик у масах.

Тема 3. Відмивка декоративної вази.

Модуль 2.

(практичні – 84 години):

Тема 4. Фасад пам’ятки архітектури з елементами антуражу.

Тема 5. Макет пам’ятки архітектури

Тема 6. Перспектива пам’ятки архітектури з кольоровою відмивкою.

Координатор Савченко Тетяна Василівна

Координатор Макуха Олена Володимирівна