Навчальний курс 191 ОК.26. Архітектурне проектування. Кооперована будівля громадського центру села

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 5 кредити (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (- академічні години), практичні заняття (60 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Навчальна дисципліна  має на меті надання студентам знань та умінь, що дозволяють розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у сфері архітектури та містобудування, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук.

Завдання: оволодіння уміннями критичного мислення при проектуванні кооперованої громадської будівлі, вивчення принципів та методів ведення проектування «Кооперованої громадської будівлі у малому населеному пункті» (зального типу).

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких Загальних фахових компетентностей, як ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК02. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми. ЗК04. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово. ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів). ЗК07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК09. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких фахових предметних компетентностей як СК02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних, технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. СК04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд. СК05. Здатність до аналізу і оцінювання природнокліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проєктування. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурномістобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проєктуванні. СК07. Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проєктування будівель і споруд, містобудівних, архітектурносередовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проєктування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, функціональні, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК10. Здатність до участі в підготовці архітектурнопланувальних завдань на проєктування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурносередовищних і ландшафтних проєктів. СК11. Здатність до ефективної роботи в колективі, а також до співпраці з клієнтами, постачальниками, іншими партнерами та громадськістю при розробленні, узгодженні і публічному обговоренні архітектурних проєктів. СК12. Усвідомлення особливостей використання різних типів конструктивних та інженерних систем і мереж, їх розрахунків в архітектурно-містобудівному проєктуванні. СК13. Здатність до розробки архітектурномістобудівних рішень з урахуванням безпекових і санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних і енергозберігаючих, техніко-економічних вимог і розрахунків. СК14. Усвідомлення особливостей застосування сучасних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, а також технологій при створенні об’єктів містобудування, архітектури та будівництва. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурномістобудівних проєктів. СК16. Усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування. СК17. Усвідомлення теоретичних основ містобудування та здатність застосовувати їх для розв’язання складних спеціалізованих задач.

Навчальна дисципліна складається з двох змістовних модулів:

Змістовий модуль 1. Кооперована громадська будівля в структурі громадського центру малого населеного пункту.

Кооперована громадська будівля, як елемент загального планувально-просторового вирішення громадського центру села. Об’ємно - планувальне рішення кооперованої громадської будівлі.

Тема 1. Функціонально-типологічний передпроектний аналіз. Стурктурно-логічна схема функціонально-планувального рішення кооперованої громадської будівлі.

Проведення передпроектного аналізу. Оцінка повноти вихідних даних. Виконання містобудівної та типологічної частини передпроектного аналізу.

Клаузура №1 «Об’ємно-функціонального вирішення кооперованої громадської споруди». Концептуальний пошук об’ємно-функціонального вирішення об’єкту з урахуванням містобудівних та індивідуальних обмежень (розробка ідей – не менше 3-х  варіантів).

Практичні заняття № 1-4.

Тема 2. Пошук об’ємно-планувального рішення. Варіативний підхід

Обговорення результатів виконання клаузури №1. Уточнення завдань та повноти вихідних матеріалів.

Клаузура №2 «Об’ємно-планувальне рішення кооперованої громадської споруди»  (варіативний підхід – розробка не менше 3-ох варіацій обраної ідеї об’ємно-функціонального вирішення об’єкту). Розроблення та затвердження ескіз-ідеї, проведення уточнюючих розрахунків.

Практичні заняття № 5-8

Тема 3. Ескізне проектування.

Деталізація концепції планувальної структури громадської будівлі. Розробка генерального плану та схем, що деталізують планувальні рішення (транспортної схеми міста та схеми поверховості).

Розроблення ескізу вирішення генерального плану ділянки, робочого макету, функціонально-планувального конструктивного та образного вирішення будівлі. Розробка планів поверхів,  розрізів, фасадів та перспективи. Розрахунок балансу території ділянки та техніко-економічних показників по будівлі.

Практичні заняття № 9-20  

Змістовий модуль 2. Презентація проектного рішення кооперованої громадської будівлі.

Тема 4. Вибір графічного оформлення проекту.

Конкретизація колористичних та тактильних характеристик вибраних матеріалів опорядження будівлі.

Розробка макету презентації проекту кооперованої громадської будівлі. Пошук кольорового рішення, подачі фасадів та перспективи, тощо. Підбір шрифтового оформлення проекту.

Практичні заняття № 21-22  

Тема 5. Графічне оформлення проекту, складання пояснювальної записки, захист проекту.

Виконання архітектурного проекту з урахуванням нормативних вимог та завдання на проектування; розроблення окремих елементів ескізної документації, складання пояснювальної записки. Огляд креслень з перевіркою дотримання вимог нормативних документів, щодо оформлення проектної документації. Захист архітектурного проекту. Виставка проектів з їх аналізом. Рефлексія/ підбиття підсумків.     

Практичні заняття № 23-30

Координатор Syllabus