Навчальний курс 191 ОК.32. Дизайн архітектурного середовища (інтер’єр, ландшафт, міське середовище)

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (32 академічні години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни має на меті ознайомити студентів із історію садово-паркового мистецтва, типологію озеленених територій міста, елементами та прийомами ландшафтної композиції; екологічними основами проектування ландшафтних об’єктів.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких загальних компетентностей, як знання  та розуміння       предметної області та розуміння професійної діяльності, вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми, здатність до адаптації та дії в новій ситуації, здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

Ця дисципліна сприятиме формуванню у студентів і таких фахових компетентностей: усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн;  усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проєктування будівель і споруд, містобудівних, архітектурносередовищних і ландшафтних об’єктів; усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування; здатність застосовувати теоретичні основи дизайну архітектурного середовища для розв’язання складних спеціалізованих задач; здатність застосовувати теоретичні основи ландшафтної архітектури для розв’язання складних спеціалізованих задач.

Зміст дисципліни «Дизайн архітектурного середовища (інтерєр, ландшафт, міське середовище)»:

Тема 1. Основні поняття. Ландшафт як природна система.

Тема 2. Стародавній світ (Ассирія, Вавилон, Єгипет, Персія, Греція та Рим). Мистецтво Китаю та Японії, особливості пейзажних стилів та головні парки. Середньовіччя в Європі. Ренесанс в Європі, особливості італійського стилю, основні об’єкти садово-паркового мистецтва. Класицизм в Європі, головні парки, особливості регулярного класичного стилю.

Тема 3. Садово-паркове мистецтво України. Сучасна ландшафтна архітектура.

Тема 4. Роль зелених насаджень у містах. Класифікація озеленених територій міст, нормування та розміщення.

Тема 5. Рельєф як елемент композиції.

Тема 6. Рослинність як елемент композиції.

Тема 7. Якості води. Водні пристрої, їх класифікація.

Тема 8. Основи композиції в ландшафтній архітектурі. Номенклатура малих архітектурних форм в ландшафтній архітектурі.

Координатор Syllabus