Навчальний курс 191м 1ММ2 Проектування будівлі або комплексу будівель в межах реконструйованого кварталу (в умовах історичного ареалу)

Освітній рівень Другий (магістр)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Містобудування
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять Лекції – 2 академічні години, практичні – 50 академічних годин
Форма контролю Диференційований залік

Навчальна дисципліна  відноситься до вибіркових компонент освітньо-професійної програми «Містобудування».

Мета: надання студентам знань щодо комплексної розробки проектів реконструкції територій кварталів в умовах історичного середовища. Ознайомити з особливостями проектування предметно-просторового міського середовища, обумовленого природними, містобудівними даними; поглибити професійну підготовку в області об’ємно-просторовго проектування в історичному середовищі.

Завдання: удосконалити навички, що дозволяють розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у сфері просторової організації історичного середовища, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов; ознайомити з принципами та методами ведення проектування нових будівель в історичному середовищі задля досягнення розв’язання питань сталого міського розвитку, доступності та естетичної привабливості міського середовища.

 Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких загальних фахових компетентностей, як: Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.  Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології. Прагнення до збереження навколишнього середовища. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів). Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Навчальна дисципліна складається з двох модулів:

Змістовний модуль 1: Реконструкція як шлях формування та розвитку сталого міського середовища

Тема 1: Вступ. Фактори, що визначають своєрідність формування історичного міського середовища. Реконструкція в умовах сталого розвитку міського середовища

Природно-кліматичні та етно-історичні умови формування історичної забудови. Об’єктивні та суб’єктивні чинники формування історичної забудови. Культурологічні, правові, архітектурно-художні аспекти реконструкції історичних міст.

Практичне заняття № 1.

 

Тема 2: Аналіз світового теоретичного та практичного досвіду щодо реконструкції історичних міст. Засоби вирішення інженерно-технічних проблем реконструкції історичних міст.

Методичні підходи до реконструкції структурних елементів історичного міста.

Візуально-інформаційний каркас, вузли, міська тканина. Зони охорони пам’яток. Вирішення питань цілісності та художньої єдності при надбудові історичних будівель. Реконструкція систем транспорту, інженерної інфраструктури. Оздоровлення та благоустрій території історичної забудови.

Практичне заняття № 2.

 

Тема 3: Передпроектний аналіз історичної забудови

Нормативно-методична основа та задачі передпроектного аналізу. Практичні прийоми проведення передпроектного аналізу. Аналіз історико-опорного плану.

Практичні заняття № 3-6.

 

Тема 4: Проектування схеми реконструкції кварталу, нового функціонального поділу та потенційних місць для нової забудови

Ескізне проектування реконструкції кварталу в історичному середовищі.

Практичні заняття № 7-10.

 

Змістовний модуль 2: Просторово-планувальне рішення будівлі або комплексу будівель в історичному ареалі міста

 

Тема 5: Ескізне проектування будівлі в умовах існуючого історичного середовища

Об’ємно-просторова організація, функціональність простору, доступність та інклюзивність.

Практичні заняття № 11-15.

 

Тема 6: Функціональне наповнення проектованої будівлі

Деталізація проектних рішень. Виконання архітектурного проекту з урахуванням нормативних вимог та завдання на проектування.

Практичні заняття № 16-21.

 

Тема 7: Оформлення проекту, складання пояснювальної записки, захист проекту

Розробка презентаційного макету. Пошук кольорового рішення презентаційної частини, подачі об’ємних елементів, тощо. Підбір шрифтового оформлення проекту. Складання пояснювальної записки. Захист архітектурного проекту. Виставка проектів з їх аналізом. Рефлексія/ підбиття підсумків.     

Практичні заняття № 22-25.

Координатор
Syllabus