Освітній рівень | другий (магістр) |
Програма навчання | обов´язкова |
Галузь знань | 19 Будівництво і архітектура |
Спеціальність | 191 Архітектура та містобудування |
Освітня програма | Містобудування |
Обсяг дисципліни | 7 кредитів (210 академічних годин) |
Види аудиторних занять |
Лекції – 0 академічних годин, практичні – 72 академічних годин |
Форма контролю | Екзамен |
Навчальна дисципліна має на меті надання студентам знань для для виконання ускладненого архітектурно-містобудівного проектування шляхом розроблення: містобудівного проекту «Концептуальний проєкт забудови кварталу в історичному середовищі на реальній основі (Проект будівлі житлового або громадського призначення)».
Вивчення дисципліни спрямоване на формування таких загальних компетентностей, як: ІК. Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері архітектури та містобудування. ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; ЗК04. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології. ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів); ЗК07. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
Навчальна дисципліна складається з двох модулів:
історичному середовищі на реальній основі (Проект будівлі житлового або громадського призначення)».
Змістовний Модуль 1– Розроблення передпроєктного аналізу та не менше трьох концепцій проекту забудови в умовах реконструкції територій кварталів з успадкованим середовищем в історичних населених пунктах є одним із актуальних завдань містобудування у період впровадження нових форм власності на землю та нових економічних відносин в Україні.
Тема1. Проведення передпроєктного аналізу.
Видача завдання на розроблення архітектурного проекту. Мета і зміст архітектурного проекту, склад креслень, терміни виконання, структура і зміст реферату. Огляд літератури.
Світовий практичний досвід та сучасні тенденції у проєктуванні архітектурних об’єктів в історичному середовищі. Академічна доброчесність та етика академічних взаємовідносин. Семінар з теми архітектурного проекту. Збір вихідних даних, Схема планувальних обмежень. Додатковий збір вихідних даних, вивчення проектів-аналогів. При необхідності – обстеження ділянки проектування в натурі.
Розрахунок території проектування, складання завдання на проектування.
Практичне заняття № 1-8.
Тема 2. Розроблення концептуального (не менше від 2-3-х варіантів) проєкту забудови історичного кварталу, виконання креслень проекту.
Клаузура № 1 «Функціонально-планувальне вирішення історичного кварталу». Самостійний пошук функціонально-планувального вирішення планувального рішення кварталу та основного об’єкта проєктування з урахуванням планувальних обмежень та визначених основних функціональних зон та планувальних елементів.
Обговорення результатів виконання клаузури № 1. Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, складу функціональної організації території та планувальної структури.
Клаузура № 2 «Розроблення ескізу функціонально-планувальної структури кварталу проектування у двох-трьох варіантах, проведення необхідних розрахунків.
Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, вибір основного вирішення функціонально-планувальної, конструктивної структури об’єкту проектування, пошук композиційного та стилістичного рішення.
Розгляд варіантів та затвердження концептуальної ескіз-ідеї функціонально-планувального вирішення кварталу та об’єкта проектування. Завершення розроблення ескіз-ідеї, її графічне оформлення, доопрацювання зауважень, огляд рефератів з аналогами.
Затвердження ескізу на основі порівняльного аналізу варіантів розроблення всіх розділів. Виконання креслень проекту, відповідно до Завдання на проектування.
Практичне заняття № 9-16.
Змістовний Модуль 2 – Розроблення містобудівного проєкту: «Концептуальний проєкт забудови кварталу в історичному середовищі з розробленням проекту будівлі(ель) та території кварталу» (в умовах реконструкції історичного населеного пункту) на реальній основі.
Тема1. Проведення передпроєктного аналізу.
Видача завдання на розроблення архітектурно-містобудівного проекту. Мета і зміст архітектурного проекту, склад креслень, терміни виконання, структура і зміст реферату. Огляд літератури.
Світовий практичний досвід та сучасні тенденції у проєктуванні містобудівних об’єктів на місцевому рівні та у проєктуванні архітектурних об’єктів в історичному середовищі. Академічна доброчесність та етика академічних взаємовідносин. Семінар з теми архітектурного проекту.
Додатковий збір вихідних даних, вивчення проектів-аналогів. При необхідності – обстеження ділянки проектування в натурі.
Практичне заняття № 17-22.
Тема 2. Розроблення ескізу (не менше від 2-3 -х варіантів) проєктованого об’єкта, виконання креслень проекту.
Клаузура № 1«Функціонально-планувальне вирішення території проектування». Самостійний пошук функціонально-планувального вирішення об’єкта з урахуванням планувальних обмежень та визначених основних функціональних зон та планувальних елементів.
Обговорення результатів виконання клаузури № 1. Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, складу функціональної організації території та планувальної структури.
Клаузура № 2 Розроблення ескізу функціонально-планувальної структури об’єкта проектування (будівлі та території проектування) у двох варіантах, проведення необхідних розрахунків.
Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, вибір основного вирішення функціонально-планувальної, конструктивної структури об’єкту проектування, пошук композиційного та стилістичного рішення.
Розгляд варіантів та затвердження ескіз-ідеї функціонально-планувального вирішення об’єкта проектування. Завершення розроблення ескіз-ідеї, її графічне оформлення, доопрацювання зауважень, огляд рефератів з аналогами.
Затвердження ескізу на основі порівняльного аналізу варіантів розроблення всіх розділів. Оцінка реферату.
Виконання креслень проекту, відповідно до Завдання на проектування.
Координатор Савченко О.О. Координатор Конюк А.Є. Координатор Васильєв П.О. Syllabus