Навчальний курс 191МОК2 Архітектурно-містобудівне законодавство та інтелектуальна власність

Освітній рівень

Другий (магістерський)

Програма навчання

Обов’язкова

Галузь знань

19 Будівництво і архітектура

Спеціальність

191 Архітектура та містобудування

Освітня програма

Дизайн архітектурного середовища

Обсяг дисципліни

3 кредити (90 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (20 академічних годин), семінарські заняття (12 академічних годин)

Форма контролю

Екзамен  

Метою дисципліни є ознайомлення студентів з актуальними документами архітектурно-містобудівного законодавства України, нормативною базою в галузі архітектури, містобудування, ландшафтної архітектури, а також законами та підзаконними актами в галузі інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, та засад застосування в архітектурі та містобудуванні.

Визначені компетентності, для формування яких використовується дисципліна «Архітектурно-містобудівне законодавство та інтелектуальна власність»:

  • ІК - Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері архітектури та містобудування;
  • ЗК02. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
  • ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
  • ЗК07. Знання та розуміння предметної області  та розуміння професійної діяльності.
  • ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками  інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
  • СК01. Здатність інтегрувати знання та розв’язувати  складні задачі архітектури та містобудування у широких або мультидисциплінарних контекстах.
  • СК02. Здатність розв’язувати проблеми архітектури та   містобудування у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.
  • СК03. Здатність аналізувати, розробляти та впроваджувати архітектурно-містобудівні рішення з урахуванням соціально-демографічних, національно-етнічних, природно-кліматичних, інженерно-технічних чинників та санітарно-гігієнічних, безпекових, енергозберігаючих, екологічних, техніко-економічних вимог.
  • СК08. Здатність розробляти завдання на архітектурно-містобудівне проєктування,  організовувати процес проєктування з  використанням даних щодо натурних обстежень, обмірних робіт, містобудівного розрахунку об’єкту проєктування.
  • СК11. Здатність критично осмислювати проблеми архітектури та містобудування.

Очікувані програмні результати навчання, на формування яких спрямована навчальна дисципліна, наступні:

  • РН02. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності у сфері  архітектури та містобудування з метою розвитку нових знань та процедур.
  • РН04. Розуміти і застосовувати у практичній діяльності теоретичні і практичні засади проєктування інноваційних об’єктів містобудування, житлових, громадських, промислових будівель і споруд, реконструкції і реставрації  архітектурних об’єктів, методи досягнення раціонального архітектурно-планувального, об’ємно-просторового, конструктивного рішення, забезпечення соціально-економічної ефективності, екологічності, енергоефективності.
  • РН11. Приймати ефективні рішення у сфері архітектури та містобудування, розробляти і порівнювати альтернативи, враховувати обмеження, оцінювати можливі побічні наслідки та ризики.
  • РН12. Знати і застосовувати у практичній діяльності законодавство і нормативну базу щодо проведення досліджень та розробки архітектурно-містобудівних проєктів.
  • РН13. Обґрунтовувати безпекові, санітарно-гігієнічні, екологічні, інженерно-технічні і техніко-економічні рішення і показники у комплексному архітектурно-містобудівному проєктуванні.
  • РН14. Здійснювати авторський нагляд за реалізацією проєктів у сфері архітектури та містобудування.

Тема 1. Загальні положення. Об’єкт вивчення дисципліни. Закон України « Про основи містобудування».

Тема 2. Закон України « Про регулювання містобудівної діяльності». Закон України «Про архітектурну діяльності».

Тема 3. Взаємозв’язок містобудівельної діяльності з земельним законодавством. Види містобудівної документації.

Тема 4. Регулювання містобудівної діяльності в України.

Тема 5. Закон України «Про охорону культурної спадщини»

Тема 6. Міжнародне законодавство у сфері охорони пам’яток.

Тема 7. Інтелектуальна власність як право на результат творчої діяльності людини.

Тема 8. Система інтелектуальної власності.

Тема 9. Охорона права на об'єкти інтелектуальної власності.

Тема 10. Економіка інтелектуальної власності.

Тема 11. Захист прав інтелектуальної власності.

Координатор Syllabus