Навчальний курс 192МА1ММ1 Організація та безпека дорожнього руху

Характеристики дорожнього руху. Обробка результатів визначення характеристик дорожнього руху. Автомобіль і параметри руху. Методичні основи організації дорожнього руху. Дорожні умови та безпека руху. Засоби організації дорожнього руху. Практичні заходи по організації дорожнього руху. Організація руху в специфічних умовах. Організація дорожнього руху на перехрестях. Екологічна безпека транспортних потоків. Оцінка економічної ефективності заходів з організації дорожнього руху.

Перший рік, весняний семестр, 4 кредити (2 – 2) екзамен

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 192БОК5 Організація та планування дорожнього будівництва;
  • 192БОК6 Технологія зведення земляного полотна

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 192МАОК9 Переддипломна практика;
  • 192МАОК10 Кваліфікаційна робота

Тема 1. Характеристики дорожнього руху.

Тема 2. Обробка результатів визначення характеристик дорожнього руху.

Тема 3. Автомобіль і параметри руху.

Тема 4. Методичні основи організації дорожнього руху.

Тема 5. Дорожні умови та безпека руху.

Тема 6. Засоби організації дорожнього руху.

Тема 7. Практичні заходи по організації дорожнього руху.

Тема 8. Організація руху в специфічних умовах.

Тема 9. Організація дорожнього руху на перехрестях.

Тема 10. Екологічна безпека транспортних потоків.

Тема 11. Оцінка економічної ефективності заходів з організації дорожнього руху.

1. Визначення характеристик дорожнього руху

2. Визначення зупинного шляху і відстані видимості автомобіля у транспортному потоці

3. Визначення поперечної стійкості автомобіля, застосування методу коефіцієнтів безпеки

4. Застосування методу підсумкового коефіцієнту аварійності, кількісний і якісний аналіз ДТП

5. Визначення пропускної здатності нерегульованого перетину

6. Визначення пропускної здатності регульованого перетину

7. Оцінка безпеки дорожнього руху на нерегульованих перетинах в одному рівні

8. Складання схеми організації руху на перехресті

9. Визначення циклу світлофорного регулювання

1. ДБН В.2.3-4:2015. Споруди транспорту. Автомобільні дороги. – К., 2015.
  2. ДСТУ 2587:2010.  Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування. – Київ: ДерждорНДІ, 2010.
  3. ДСТУ 8751:2017. Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила використання. Загальні технічні вимоги. – Київ: Технічний комітет стандартизації ТК 307 «Автомобільні дороги і транспортні споруди», 2017.
  4. ДСТУ  4092-2002. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки. – Київ: Держстандарт України, 2002.
  5. ДСТУ 4100:2014. Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування. – Київ: Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України, 2014.
  6. Дикун Т.В. Конспект лекцій «Організація дорожнього руху». ІФНТУНГ, Івано-Франківськ, 2018. – 64 с.
  7. Гаврилко Е.В., Дмитриченко М.Ф., Доля В.К., Лановий О.П., Лінник І.Е., Поліщук В.П. Організація дорожнього руху. Київ, Знання України, 2020 р. – 450 с.
  8. Лобашов О. О. Практикум з дисципліни «Організація дорожнього руху» / О. О. Лобашов, О. В. Прасоленко. – Х.: ХНАМГ, 2011. – 221 с.
  9. Організація та регулювання дорожнього руху: підручник / за заг. редакцією В. П. Поліщука. – К.: Знання України, 2014. – 467 с.

1. Організація дорожнього руху. Методичні рекомендації до виконання практичних занять для студентів денної та заочної форм навчання напряму підготовки 0701 Транспортні технології / І.О. Таран, Я.В. Грищенко. – Д.: Державний ВНЗ «НГУ», 2012. – 53 с.
  2. Робоча навчальна програма і методичні вказівки до практичних занять з дисципліни «Безпека дорожнього руху» для студентів спеціальності 6.100400 «Організація і регулювання дорожнього руху» / укл.: А. В. Куниця, О. М. Павловська. – Горлівка: ДВНЗ «ДонНТУ» АДІ, 2010. – 80 с.

Координатор Syllabus