Навчальний курс 192МА1ММ5 Комп’ютерні технології у наукових дослідженнях

Застосування прикладних програм в автоматизованому проектуванні об’єктів і мереж шляхів сполучення.  Основні відомості про систему прикладних програм в дорожньому будівництві. Загальна структура та складові частини прикладних програм в автоматизованому проектуванні автодоріг. Функціональне призначення й склад окремих програм, які застосовуються при проектуванні, будівництві та експлуатації автодоріг. Застосування прикладних програм в наукових дослідженнях  об’єктів і мереж шляхів сполучення.  Основні відомості про систему прикладних програм в наукових дослідженнях. Характеристика технічних задач, які вирішуються в наукових дослідженнях об’єктів і мереж шляхів сполучення із застосуванням прикладних програм. Функціональне призначення й склад окремих програм, які застосовуються в наукових дослідженнях автодоріг.

Перший рік, весняний семестр, 4 кредити (2 – 2) екзамен

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 192БОК16 Інженерна графіка та основи автоматизованого проектування,
  • 192БОК17 Інженерна геодезія,
  • 192БОК23  BIM-технології у будівництві,
  • 192Б5М1 Проектування автомобільних доріг,
  • 192Б5М3 Штучні споруди на автодорогах,
  • 192Б5М8 Комп’ютерні технології в у дорожньому будівництві,
  • 192Б5М7 Проектування вулиць та доріг населених пунктів

Тема 1. Застосування прикладних програм в автоматизованому проектуванні об’єктів і мереж шляхів сполучення.

Тема 2. Загальна структура та складові частини прикладних програм в автоматизованому проектуванні автодоріг.

Тема 3. Функціональне призначення й склад окремих програм, які застосовуються при проектуванні, будівництві та експлуатації автодоріг.

Тема 4. Застосування прикладних програм в наукових дослідженнях  об’єктів і мереж шляхів сполучення.

Тема 5.  Характеристика технічних задач, які вирішуються в наукових дослідженнях об’єктів і мереж шляхів сполучення із застосуванням прикладних програм.

Тема 6. Функціональне призначення й склад окремих програм, які застосовуються в наукових дослідженнях автодоріг.

1. Інтерфейс програми AutocadCivil3D, основні можливості .

2. Робота з точками: створення, редагування.

3. Побудова цифрової моделі рельєфу за точками.

4. Редагування ЦММ.

5. Аналіз поверхні, підписування поверхні.

6. Розрахунок об’ємів земляних робіт на території.

7. Розрахунок об’ємів земляних робіт на території.

8. Траса автомобільної дороги: побудова, редагування.

9. Повздовжній профіль дороги: побудова, редагування

10. Створення тривимірної моделі автомобільної дороги.

11. Примикання дороги: створення, редагування

12.Побудова поперечних профілів дороги

13. Розрахунок об’ємів  земляних робіт вздовж дороги

14-15. Вертикальне планування території в AutocadCivil3D

1. Доля К. В. Геоінформаційні системи на транспорті: навч. посібник / К. В. Доля, О. Є. Доля; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2018. – 230 с.
  2. Комп’ютери та комп’ютерні технології: навч. посіб. /Ю. Б. Бродський, К. В. Молодецька, О. Б. Борисюк, І. Ю. Гринчук. – Житомир : Вид-во «Житомирський національний агроекологічний університет», 2016. – 186 с.

1. Autodesk Civil 3D 2022 Help [Електронний ресурс]. − Режим доступу: https://help.autodesk.com/view/CIV3D/2022/ENU
  2. ДБН В.2.3-4:2015. Споруди транспорту. Автомобільні дороги. − К., 2016. − 112 с.
  3. ДБН В.2.3-5:2018. Вулиці та дороги населених пунктів. – К., 2018. – 55 с.

Координатор Syllabus