Навчальний курс 193МОК6 Сучасний правовий процес у земельних відносинах

Поняття земельно-правового процесу; правова природа земельно-процесуальних відносин; правовий порядок виникнення та припинення права власності на земельні ділянки; правовий порядок надання земель у постійне чи тимчасове користування; поділ земель на категорії та процесуальний правопорядок зміни цільового призначення земельної ділянки; правове регулювання здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, ведення державного земельного кадастру та моніторингу земель; земельний юрисдикційний процес та його різновиди.

Перший рік, осінній семестр, 3 кредити (1 – 1) залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 193БОК17 Державний земельний кадастр
  • 193БВБ22 Планування та забудова населених пунктів
  • 193БВБ24 Інженерна підготовка та благоустрій територій
  • 193БВБ40 Моніторинг земель і прогнозування використання земельних ресурсів
  • 193МОК5 Моніторинг та охорона земель
  • 193МОК7 Планування розвитку територій

Тема 1. Поняття земельно-правового процесу. Правова природа земельно-процесуальних відносин.

Тема 2. Правовий порядок виникнення та припинення права власності на земельні ділянки.

Тема 3. Правовий порядок надання земель у постійне чи тимчасове користування.

Тема 4. Поділ земель на категорії та процесуальний правопорядок зміни цільового призначення земельної ділянки.

Тема 5. Правове регулювання здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, ведення державного земельного кадастру та моніторингу земель.

Тема 6. Земельний юрисдикційний процес та його різновиди

1. Процесуальний порядок відведення земель

2. Процесуальний порядок формування сільськогосподарських підприємств, створення та діяльності фермерського господарства

3. Процесуальний порядок оренди землі

4. Процесуальний порядок вилучення (викупу) та надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, порядок приватизації земельних ділянок

5. Правове регулювання плати за землю, порядок купівлі-продажу землі

6. Правовий процес спадкування землі та майна

7. Процесуальний порядок зміни цільового призначення земельної ділянки

8. Процесуальний порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель

9. Процесуальний порядок розгляду та вирішення земельних спорів

1. Возняк Р.П., Ступень М.Г., Гуцуляк М.Д. Земельно-правовий процес: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – Львів: - 2008. –  327 с.
  2. Корнєєв Ю.В. Земельне право України: навч. посібник / Корнєєв Ю.В. –  К.: Центр навчальної літератури, 2020. –  200 с.
  3. Третяк А.М. Землевпорядне проектування. Теоретичні основи і територіальний землеустрій / Третяк А.М. – К.,: Вища освіта, − 2006. −527 с.

1. Про охорону навколишнього середовища: Закон України.
  2. Про оренду землі: Закон України //  Урядовий кур’єр № 203-204, 22 жовтня 1998.
  3. Тексти лекцій з навчальної дисципліни «Земельно-правовий процес» для здобувачів вищої освіти 5 курсу спеціальності 7.04030101 «Правознавство» / Дніпро: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2016. - 134 с.
  4. Казьмір П.Г., Казьмір Л.П. Регіональні особливості землевпорядкування: Курс лекцій. – Львів. держ. аграр. ун-т., Львів: - 2007. – 93 с.
  5. Дроздяк М.В.  Просторова організація агроландшафтів: Навч.посібник / М.В.Дроздяк, П.Г.Казьмір.- Львів, 2007. – 185с.

Координатор   Асистент координатора   Syllabus