Навчальний курс 292М2ММ4 Розвиток міжнародних економічних відносин в умовах Індустрії 4.0

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 29 «Міжнародні відносини»
Спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини»
Освітня програма «Міжнародні економічні відносини»
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічних годин), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Метою викладання навчальної дисципліни «Розвиток міжнародних економічних відносин в умовах Індустрії 4.0» є формування у студентів розуміння умов, факторів, механізмів та інструментів функціонування і розвитку глобальної економіки та міжнародних економічних відносин в умовах Індустрії 4.0, усвідомлення своєї інтелектуальної місії для прийняття збалансованих управлінських рішень.

Вивчення навчальної дисципліни забезпечує формування та розвиток у студентів компетентностей, визначених освітньо-професійною програмою:

• здатність виявляти та розв’язувати складні задачі та проблеми, генерувати нові ідеї у сфері міжнародних економічних відносин та/або під час навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог;
  • здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;
  • здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;
  • здатність проведення досліджень на відповідному рівні;
  • здатність застосовувати кумулятивні знання, науково-технологічні досягнення, інформаційні технології для осягнення сутності феномену нової економіки, виявлення закономірностей та тенденцій новітнього розвитку світового господарства;
  • здатність розуміти закономірності, форми та методи здійснення міжнародної інноваційної діяльності.

Програмні результати навчання з дисципліни «Розвиток міжнародних економічних відносин в умовах Індустрії 4.0», визначені освітньо-професійною програмою:

• систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних завдань практичних проблем з урахуванням крос-культурних особливостей суб’єктів МЕВ;
  • аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали;
  • розуміти закономірності та тенденції розвитку світового господарства та феномену нової економіки з урахуванням процесів інтелектуалізації, інформатизації та науково-технологічного обміну;
  • розуміти форми, методи та механізми здійснення міжнародної інноваційної діяльності.

Дисципліна «Розвиток міжнародних економічних відносин в умовах Індустрії 4.0» побудована на основі засвоєних знань з попередніх дисциплін «Глобальна економіка», «Методологія наукових досліджень», а також поглиблює знання з дисципліни «Міжнародна інноваційна діяльність».

Змістовий модуль 1. Теоретичні засади становлення та розвитку концепції Індустрія 4.0.

Тема 1. Індустрія 4.0 як нова концепція розвитку світової економіки та міжнародних економічних відносин.

Тема 2. Сучасна ситуація щодо впровадження концепції Четвертої промислової революції в країнах світу.

Тема 3. Четверта промислова революція як технологічний перехід до «зеленого зростання» (Green Growth) та циркулярної економіки (Circular economic).

Тема 4. Шляхи трансформації державного регулювання процесів становлення індустрії 4.0 у глобальному вимірі.

Тема 5. Основні форми реалізації сучасної Індустрії 4.0 в умовах глобалізації.

Змістовий модуль 2.  Трансформації міжнародних економічних відносин під впливом Індустрії 4.0.

Тема 6. Віртуалізація міжнародних інвестиційних потоків у інноваційній економіці.

Тема 7. Трансформація глобального ринку праці в сучасній світовій системі людських ресурсів.

Тема 8. Енергетичні реалії четвертої промислової революції.

Тема 9. Зміна пріоритетів менеджменту ТНК в епоху четвертої промислової революції.

Тема 10. Формування універсальних компетентностей людини в умовах індустрії 4.0.

Координатор Syllabus