Навчальний курс 292МОК6 Міжнародна інноваційна діяльність

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 29 «Міжнародні відносини»
Спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини»
Освітня програма «Міжнародні економічні відносини»
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (28 академічних годин), практичні заняття (28 академічних годин)
Форма контролю Курсова робота, екзамен

Метою викладання навчальної дисципліни «Міжнародна інноваційна діяльність» є теоретико-практична підготовка студентів для вирішення конкретних завдань та прийняття управлінських рішень у міжнародній інноваційній діяльності в сучасних умовах.

Вивчення навчальної дисципліни забезпечує формування та розвиток у студентів компетентностей, визначених освітньо-професійною програмою:

ІК Здатність виявляти та розв’язувати складні задачі та проблеми, генерувати нові ідеї у сфері міжнародних економічних відносин та/або під час навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог.

ЗК 2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК 3. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 5. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

СК 1. Здатність приймати обгрунтовані рішення щодо налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їх реалізації.

СК 2. Здатність розробляти та аналізувати моделі розвитку національних економік і визначати їхню роль у сучасній світогосподарській системі.

СК 5. Здатність застосовувати кумулятивні знання, науково-технологічні досягнення, інформаційні технології для осягнення сутності феномену нової економіки, виявлення закономірностей та тенденцій новітнього розвитку світового господарства.

СК 8. Здатність прогнозувати тенденції розвитку міжнародних ринків з урахуванням кон’юнктурних змін.

СК 10. Здатність розуміти закономірності, форми та методи здійснення міжнародної інноваційної діяльності.

Програмні результати навчання з дисципліни «Міжнародна інноваційна діяльність», визначені освітньо-професійною програмою:

ПРН 3. Систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних завдань практичних проблем з урахуванням крос-культурних особливостей суб’єктів МЕВ.

ПРН 5. Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності та опрацюванні її результатів.

ПРН 6. Аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали.

ПРН 7. Досліджувати та аналізувати моделі розвитку національних економік та обґрунтовувати заходи досягнення їх стратегічних цілей в умовах трансформації світогосподарських відносин.

ПРН 10. Розуміти закономірності та тенденції розвитку світового господарства та феномену нової економіки з урахуванням процесів інтелектуалізації, інформатизації та науково-технологічного обміну.

ПРН 13. Ідентифікувати зміни кон’юнктури ринків під дією невизначених факторів, здійснювати їх компаративний аналіз, критично оцінювати наслідки продукованих ідей та прийнятих рішень з метою прогнозування тенденції розвитку глобальних ринків.

ПРН 15. Розуміти форми, методи та механізми здійснення міжнародної інноваційної діяльності.

Навчальна дисципліна «Міжнародна інноваційна діяльність» побудована на основі засвоєних знань з попередніх дисциплін: «Глобальна економіка», «Міжнародна стратегії економічного розвитку», «Методологія наукових досліджень».

Змістовий модуль 1. СУТНІСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІННОВАЦІЙ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Тема 1. Генезис, сутність, види та етапи розвитку інновацій.

Тема 2. Стратегічні напрями та механізм державного регулювання науково – технічного та інноваційного розвитку в зарубіжних країнах.

Тема 3. Типи організаційних форм інноваційної діяльності та сфери їх функціонування.

Тема 4. Характеристика механізму міжнародного інноваційного підприємництва.

Змістовий модуль 2. ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Тема 5. Система фінансового забезпечення інвестування інновацій. Місце і роль венчурного капіталу в інноваційному процесі.

Тема 6. Методологія системної оцінки ефективності інновацій та інноваційної діяльності.

Тема 7. Міжнародні проблеми оцінки, реєстрації і захисту інтелектуальної власності.

Тема 8. Світовий ринок технологій: структура, особливості, сучасні тенденції.

Тема 9. Механізм міжнародного трансферту інновацій.

Координатор Syllabus