Навчальний курс ВБ 2.7 Методи поглибленого дослідження керну

 

Освітній рівень Третій (доктор філософії)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 18 Виробництво та технології
Спеціальність 185 Нафтогазова інженерія та технології
Освітня програма Нафтогазова інженерія та технології
Обсяг дисципліни 3 кредити ECTS (90 академічних годин)
Види аудиторних занять Лекції (20 академічних годин), практичні роботи (10 академічних годин), самостійна робота (60 академічних години)
Форма контролю Залік

Мета навчальної дисципліни

Вивчення технологій спеціального аналізу керну та технологій капілярометричних досліджень для розуміння процесів, що протікають у продуктивному пласті. Формує розуміння аналітичних досліджень керну та досліджень фазової проникності гірських порід. Вивчає способи прив’язки геофізичних досліджень свердловин до лабораторних досліджень керну.

Завдання навчальної дисципліни

Для побудови ефективної геолого-технологічної моделі родовища, підрахунку запасів, визначення ефективних напрямів розробки родовища необхідно з високим ступенем точності мати інформацію про фільтраційно-ємнісні показники колекторів, що можна отримати тільки завдяки дослідженням керну гірських порід (в тому числі із прив’язкою до геофізичних досліджень свердловин). Методи поглибленого вивчення керну дозволяють вирішувати не лише стандартні задачі розробки родовищ, а й ефективно удосконалювати процеси розробки та інтенсифікації, підвищувати коефіцієнт нафтовилучення та ефективність експлуатації покладів.

Програмні результати навчання

Аспірант повинен знати:

  • сучасні методи проведення теоретичних та експериментальних досліджень керну;
  • властивості гірських порід та їх вплив на показники розробки родовищ, можливості впливу та основні показники гірських порід та флюїдів;
  •  систематизацію, методи діагностики та умови формування осадових гірських порід, умови насичення порід колекторів флюїдами.

Аспірант повинен вміти:

  • планувати і виконувати дослідження фільтраційно-ємнісних та фізичних показників, фазових проникностей та капілярних властивостей гірських порід;
  • аналізувати результати досліджень, в тому числі з використанням інноваційних нафтогазових технологій;
  • інтерпретувати кернові дослідження, аналізувати зв’язок «керн – геофізичні дослідження», проводити прив’язування кернових досліджень до геофізичних;
  • аналізувати вплив відносних проникностей та капілярних властивостей порід на фільтраційні показники покладу та нафтогазовилучення вцілому.

Координатор    Syllabus