Навчальний курс 029БОК7 Організація науково-дослідної роботи студентів

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітня програма Інформаційна аналітика та PR-діяльність
Обсяг дисципліни 3 кредитів (90 академічних годин)
Види аудиторних занять

лекції (16 академічних годин),

практичні заняття (14 академічних годин)
Форма контролю 7-й семестр – диференційований залік, 8-й семестр – екзамен

Вивчення дисципліни  «Організація науково-дослідної роботи студетів» зорієнтована на засвоєння теоретичних основ та технологій у предметної області та професійної діяльності здійснення науково-дослідницької роботи студентів у закладі вищої освіти, формування здатності застосовувати знання у практичних ситуаціях, використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв, використання сучасних прикладних комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, мережевих і мобільних технологій для вирішення професійних завдань, здатності аналізувати закономірності розвитку документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій, здатності проектувати та створювати документно-інформаційні ресурси, продукти та послуги.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК 2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 4. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК 6. Навички використання інформаційних і і комунікативних технологій.

ЗК 7. Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 10. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

ЗК 13. Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів не доброчесності.

СК 1. Здатність здійснювати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження та надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах.

СК 2. Здатність використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв.

СК 4. Здатність аналізувати закономірності розвитку, документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.

СК 11. Здатність використовувати автоматизовані інформаційно-пошукові системи, організовувати електронні бібліотеки та архіви.

СК 14. Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності, постійного підвищення рівня інформаційної культури.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Організація науково-дослідної роботи» є:

РН 1. Знати і розуміти наукові засади організації, модернізації та впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

РН 5. Узагальнювати, аналізувати і синтезувати інформацію в діяльності, пов’язаній із її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням.

РН 11. Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань.

РН 13. Оцінювати результати діяльності та відстоювати прийняті рішення.

РН 14. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію українською мовою та однією з іноземних мов.

РН 15. Використовувати різноманітні комунікативні технології для ефективного спілкування на професійному, науковому та соціальному рівнях на засадах толерантності, діалогу та співробітництва.

РН 17. Бути відповідальним, забезпечувати ефективну співпрацю в команді.

РН 18. Навчатися з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.

Оволодіння знаннями, навичками й уміннями з навчальної дисципліни «Організація науково-дослідної роботи студентів» базується на знаннях, отриманих під час вивчення дисциплін «Філософія», «Філософські проблеми інформаційного суспільства».

Тема 1. Наука та її роль у розвитку суспільства.

Тема 2. Наука як соціальний інститут.

Тема 3. Методологія та методи наукового дослідження.

Тема 4. Інформаційна база наукового дослідження.

Тема 5. Наукова організація дослідного процесу у закладі вищої освіти.

Тема 6. Зміст та складові науково-дослідного процесу.

Тема 7. Захист інтелектуальних і авторських прав в Україні. Академічна доброчесність.

Тема 8. Форми відображення результатів наукових досліджень.

Координатор Syllabus РПНД