Навчальний курс 029БОК36 Практика з медіадіяльності та зв’язків з громадськістю

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітня програма Інформаційна аналітика та PR-діяльність
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять немає
Форма контролю диференційований залік

Вивчення дисципліни «Практика з медіадіяльності та зв’язків з громадськістю» є  закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок майбутніх  рекламістів загалом і, зокрема,  спеціалістів  із  медійної  реклами,  PR-фахівців,  розв’язання  прикладних    задач    і    підготовка  здобувачів до  самостійної роботи у сфері  медіадіяльності, реклами та зв’язків з громадськістю. 

 

  Завдання практики:

–   ознайомлення студентів зі специфікою майбутнього  фаху,  отримання  первинних  професійних  умінь  і  навичок  із  загально-професійних  та  спеціальних дисциплін;  

–  з’ясувати  специфіку    роботи    рекламного    менеджера    на  підприємстві    або    у  друкованому  чи  аудіовізуальному  ЗМІ (залежно від бази практики);

–    ознайомлення  студентів  зі  специфікою  масмедійної реклами, з її перевагами та недоліками у порівнянні з іншими видами реклами;

–  проаналізувати  роботу  інформаційно-рекламного  відділу,  відділу  комунікаційних заходів, івент-служб, відділу із зв’язків з громадськістю установи

–  вивчити  та  проаналізувати  цільову  аудиторію  з  метою  обґрунтування  доцільності певного медіаносія для створення плану рекламної кампанії;

–  підготувати  PR-тексти  (пресреліз,  стаття  на  сайт,  пост  у  соцмережах,  бекграундер, новина, публічний виступ тощо), які супроводжуватимуть PR-кампанію;

–  розробити    презентаційні  матеріали  для  реклами  підприємства,  установи,  закладу, фірми тощо.

 

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів загальних та фахових компетентностей:

ІК Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК 1  Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК 2  Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 3  Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.

ЗК 4  Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК 6  Навички використання інформаційних і комунікативних технологій. 

ЗК 7  Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел. 

ЗК 8  Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. 

ЗК 9  Здатність працювати в команді.

ЗК 10 Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

СК 11 Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань.

 СК 1 Здатність забезпечувати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг,  організацію, зберігання, розповсюдження та надання в користування інформації та знань   у будь-яких форматах.

СК  3  Здатність  використовувати  сучасні  прикладні  комп’ютерні  технології  та програмне забезпечення, мережеві та мобільні  технології для вирішення професійних завдань. 

СК  4  Здатність  аналізувати  закономірності  розвитку,  документно-інформаційних  потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.

СК  6  Здатність  підтримувати  ділову  комунікацію  з  усіма  суб’єктами  інформаційного ринку,  користувачами,  партнерами,  органами  влади  та  управління,  засобами  масової інформації.

СК  7 Здатність  впроваджувати  інноваційні  технології  виробництва  інформаційних продуктів  і  послуг,  підвищення  якості  інформаційного  обслуговування  користувачів інформаційних, бібліотечних та архівних установ.

СК 8 Здатність проєктувати та створювати документно-інформаційні ресурси, продукти та послуги.

СК 9 Здатність використовувати PR та інші прикладні соціокомунікаційні технології в умовах сучасної інформаційно-технологічної інфраструктури.

СК 10 Здатність адмініструвати соціальні мережі, електронні бібліотеки та архіви. 

СК  11 Здатність  використовувати  автоматизовані  інформаційно-пошукові  системи, організовувати електронні бібліотеки та архіви. 

СК 13 Здатність опановувати і використовувати технології електронного урядування та електронного документообігу.

СК  14 Здатність  до подальшого  навчання  з  високим  рівнем  автономності,  постійного підвищення рівня інформаційної культури.

СК  16 Здатність  презентувати  та  оприлюднювати  результати  теоретико-  прикладних досліджень у сфері інформаційно-аналітичної та виставкової діяльності.

СК  17 Здатність  створювати  й просувати  інформаційний  контент,  розроблені  медійні продукти в процесі формування іміджу й бренду.

Програмними результатами  практики з медіадіяльності та зв’язків з громадськістю відповідно до освітньої програми є:

РН  1  Знати  і  розуміти  наукові  засади  організації,  модернізації  та  впровадження  новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

РН 4  Застосовувати  у  професійній  діяльності  технології  інформаційного  менеджменту, створення і підтримки функціонування електронних бібліотек та архівів, методологію вивчення

та задоволення культурних та інформаційних потреб користувачів.

РН 5  Узагальнювати,  аналізувати  і  синтезувати  інформацію  в  діяльності,  пов’язаній  із  її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням. 

РН 6  Знати,  розуміти  та  застосовувати  в  практичній  діяльності  законодавчі  та  галузеві нормативні документи.

РН  3 Керувати  документаційними  процесами  діяльності  установ,  користуватися  засобами електронного документообігу, організовувати референтну та офісну діяльність.

РН  9 Оцінювати  можливості  застосування  новітніх  інформаційно-комп’ютерних  та комунікаційних технологій для вдосконалення практик виробництва інформаційних продуктів і послуг.

РН 11 Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань. 

РН 13 Оцінювати результати діяльності та відстоювати прийняті рішення.

РН  14  Вільно  спілкуватися  з  професійних  питань, включаючи  усну,  письмову  та  електронну комунікацію українською мовою та однією з іноземних мов.

РН 15 Використовувати різноманітні комунікативні технології для ефективного спілкування на професійному,  науковому  та  соціальному  рівнях  на  засадах  толерантності,  діалогу  і співробітництва.

Координатор РПНД