Вивчення дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» полягає у набутті студентами теоретичних знань та практичних навичок щодо здійснення науково-дослідної роботи, у процесі якої вони уміли б правильно формулювати проблеми, розробляти та обґрунтовувати шляхи та методи їх ефективного вирішення. Опанування предметом дисципліни сприятиме правильній організації, успішному написанню та захисту магістерської кваліфікаційної роботи за фахом. Основними завданнями вивчення дисципліни є опанування магістрантами знаннями і вміннями організації та проведення теоретичних та експериментальних досліджень.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ІК – Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у галузі електронних комунікацій та радіотехніки.
Загальні компетентності:
ЗК1 – Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК2 – Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях.
ЗК3 – Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК4 – Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій у професійній діяльності.
ЗК5 – Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.
ЗК7 – Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
Фахові компетентності:
ФК 2 – Здатність здійснювати збір, аналіз науково-технічної інформації, вітчизняного і зарубіжного досвіду по тематиці дослідженнях.
ФК 3 – Формулювати (у формі презентацій або звітів) нові проекти та наукові задачі досліджень в ІТ-галузі, вибирати належні напрями та відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
ФК 4 – Здатність захищати інтелектуальну власність, дотримуватися правових і етичних норм з питань інтелектуальної власності.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» є:
ПР 4 – Застосовувати сучасні ІТ в професійній діяльності.
ПР 5 – Захищати інтелектуальну власність, аналізувати відповідні охоронні документи, відповідність наукових та дослідно-конструкторських розробок нормам законодавства України та міжнародних стандартів щодо інтелектуальної власності.
ПР 8 – Застосовувати навички в розумінні наукових робіт в ІТ-сфері та інфокомунікаціях і відслідковувати найновіші досягнення в галузі телекомунікаційних систем та мереж, спілкуючись із колегами.
ПР 9 – Застосовувати знання для пошуку відповідних науково-технічних джерел, що мають відношення до задач досліджень інфокомунікацій, які необхідно розв’язати.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» базується на тісному взаємозв’язку з дисциплінами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.