Навчальний курс 191 1М2 Архітектурне проєктування. Планувально-композиційна організація середнього міста

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання вибіркова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 5 кредити (52 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції , практичні заняття (52 академічних годин)
Форма контролю диф. залік, Екзамен

Навчальна дисципліна  має на меті надання здобувачам вищої освіти знань із проектування містобудівних об’єктів шляхом розроблення: в 6 семестрі  містобудівного проекту - «Планувально-композиційна організація населеного пункту» на реальній основі. Розроблення і запровадження проектів раціонального використання і забудови територій малих та середніх міст є одним із актуальних завдань містобудування у період впровадження нових форм власності на землю та нових економічних відносин в Україні. Законодавчою основою вирішення питань використання земель населених пунктів , як і земель усіх інших категорій є Земельний кодекс України.

Завдання дисципліни: навчитися основам містобудівного проектування та здатності застосовувати їх для розв’язання проектних містобудівних задач.

Формулювання результатів навчання дисципліни «Архітектурне проектування. Планувально-композиційна організація сільського населеного пункту » базується  на програмних результатах навчання, визначених освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів в галузі 19 «Архітектура та будівництво» зі спеціальності 191 «Архітектура та містобудування:

Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності.  Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. Оцінювати фактори і вимоги, що визначають передумови архітектурно-містобудівного проектування. Застосовувати основні теорії проєктування, реконструкції та реставрації архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів, сучасні методи і технології, міжнародний і вітчизняний досвід для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. Збирати, аналізувати й оцінювати інформацію з різних джерел, необхідну для прийняття обґрунтованих проєктних архітектурно-містобудівних рішень. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. Знати нормативну базу архітектурно-містобудівного проєктування. Розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно-містобудівному проєктуванні. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування а розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища. Виявляти, аналізувати та оцінювати потреби і вимоги клієнтів і партнерів, знаходити ефективні спільні ішення щодо архітектурно-містобудівних проєктів.  Обирати раціональні архітектурні рішення на основі аналізу ефективності конструктивних, інженерно-технічних систем, будівельних матеріалів і виробів, декоративно-оздоблювальних матеріалів. Забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних, економічних, безпекових нормативних вимог в архітектурно-містобудівному проєктуванні. Розуміти соціально-економічні, екологічні, етичні й естетичні наслідки пропонованих рішень у сфері містобудування та архітектури. Застосовувати енергоефективні та інші інноваційні технології при проєктуванні архітектурних об’єктів. Організовувати презентації та обговорення проектів архітектурно-містобудівного і ландшафтного середовища. застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої ікомп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні).

Змістовий модуль 1. Планувально-композиційна організація населеного пункту.

Тема1. Проведення передпроектного аналізу.

Видача завдання на розроблення архітектурного проекту. Мета і зміст архітектурного проекту, склад креслень, терміни виконання, структура і зміст реферату. Огляд літератури.

Світовий практичний досвід та сучасні тенденції у проєктуванні містобудівних обєктів на місцевому рівні. Академічна доброчесність та етика академічних взаємовідносин. Семінар з теми архітектурного проекту. Збір вихідних даних, Схема планувальних  обмежень.

Додатковий збір вихідних даних, вивчення проектів-аналогів. При необхідності – обстеження ділянки проектування в натурі.

Розрахунок території малого населеного пункту, розрахунок населення методом трудового балансу.

Практичне заняття № 1,2,3,4.

Тема 2. Розроблення ескізу (не менше від 2-3 -х варіантів) проектованого об’єкта, виконання креслень проекту.

Клаузура № 1«Функціонально-планувальне вирішення об’єкта». Самостійний пошук функціонально-планувального вирішення об’єкта з урахуванням планувальних обмежень та визначених основних функціональних зон та планувальних елементів.

Обговорення результатів виконання клаузури № 1. Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, складу приміщень і функціональних блоків.

Уточнення завдань, повноти вихідних матеріалів, вибір основного вирішення функціонально-планувальної організації населеного пункту.

Розгляд варіантів та затвердження ескіз-ідеї функціонально-планувального вирішення об’єкта проектування. Завершення розроблення ескіз-ідеї, її графічне оформлення, доопрацювання зауважень, огляд рефератів з аналогами.

Затвердження ескізу на основі порівняльного аналізу варіантів розроблення всіх розділів. Оцінка реферату.

Виконання креслень проекту, відповідно до Завдання на проектування.

Практичне заняття № 5-13.

Координатор Syllabus