Новини кафедри прикладної екології та природокористування

Відбувся обласний семінар керівників дослідницьких робіт для дітей молодшого шкільного віку

«Від ідеї до дослідження: кроки юного дослідника»

Доцентка кафедри прикладної екології та природокористування, кандидатка біологічних наук, фахівчиня з питань біорізноманіття та екологічної освіти  Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Наталія Смоляр 27 лютого 2024 року взяла участь у роботі обласного семінару керівників дослідницьких робіт для дітей молодшого шкільного віку «Від ідеї до дослідження: кроки юного дослідника», організованого Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді для педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Захід проходив у режимі онлайн.

Метою заходу було передбачено підвищення фахового рівня керівників, підвищення ефективності виконання дослідницьких робіт дітьми.

До заходу долучилось 129 педагогів із 25 територіальних громад області.

Програмою передбачено розгляд таких питань:

- правила оформлення дослідницьких робіт;

- як припинити робити нудні презентації;

- вибір теми цікавої і зрозумілої для дитини;

- системність – запорука успіху;

- дослідження природних об’єктів і явищ.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулась Сусахіна Людмила Володимирівна, виконувач обов’язків директора Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Спікерами стали: Лещенко Інна Вікторівна, Чайка Тетяна Василівна, методисти Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Петрусенко Інна Іванівна, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради, Полонська Вікторія Вікторівна, вчитель хімії опорного закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради», Смоляр Наталія Олексіївна, кандидат біологічних наук, доцент національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

За підсумками роботи семінару педагоги отримали сертифікати учасників.

Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак всіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища. Проблеми дбайливого ставлення до природи, охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є досить актуальними для України і всієї планети.

 Сьогодні, більше ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя….

Студенти-екологи та викладачі кафедри прикладної екології та природокористування щорічно беруть участь у різних природоохоронних та екологічних заходах, зокрема у Всеукраїнської акції «День юного натураліста» у 2023 році, Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в Україні ГО ВМР «ЛЕЦ ДУ ІТ Юкрейн» (Lets do it Ukraine) та Всеукраїнської акції єднання «День води». Упродовж останніх років  об’єктом екологічної опіки екологів Полтавської політехніки був Прирічковий парк у Полтаві.

У 2023 році основною локацією обрано територію Джерела Марусі Чурай – знаного в місті екологічного об’єкту.

Впорядкуванню та звільненню від сміття й відходів передувала оглядова екологічна екскурсія з ознайомлення з біорізноманіттям місцевості, яку провела доцент кафедри Наталія Смоляр. Студенти побачили багато цікавого в житті рослин, тварин в осінній час,  знайомились з чудернацькими грибами, а також обурювались, що не всі містяни вміють належно для людини відпочивати у природі та в рекреаційно призначених місцях.

Тому після екскурсії долучилися до акції прибирання, щоб привернути увагу до проблем чистоти довкілля!

Активна участь студентів – членів студентсько-аспірантського екологічного гуртка кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – в міжнародному еколого-просвітницькому заході «Міжнародний день чистих берегів» на території Джерела Марусі Чурай стало логічним етапом у розробці концепції стійкого розвитку цієї гідролокації міста Полтави, прийнаймні у студентських дослідницьких роботах.

Під час акції зібране сміття було студентами доставлено до найближчого місця збору за відповідними фракціями. Більше у цій відпочинковій зоні було скла, використаних пакувальних матеріалів, а також блістери від ліків та медичні маски. Серед артефактів  був і протигаз!!

Студентами під час акції зібрано й науковий матеріал, який ляже в основу публікацій та природоохоронних проєктів, у тім числі й для конкурсу «До чистих джерел».

Не обмежуємось Днем прибирання. Прибираємо за собою кожен день і кожен раз!! Закликаємо всіх бути дружніми до Природи!

#День_води та #NLWaterwayCleanup