Освітня програма «Практична психологія»
Галузь знань
05 Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність
053 Психологія
Освітня програма
Практична психологія
Освітній ступінь
Магістр
Вступні випробування
- ЄВІ
- ЄФВВ (Психологія та соціологія або Педагогіка та психологія)
- Мотиваційний лист
Вартість навчання
- Денна: 12150 грн.
* Вартість вказана за семестр навчання за контрактом в 2024/2025 навчального року
Короткий опис програми
Метою освітньо-професійної програми «Практична психологія» є підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі та застосовувати практичні вміння у процесі навчання та професійної діяльності в галузі психології, що передбачає проведення наукових досліджень, здійснення інновацій у практичні роботі з урахуванням загальнолюдських цінностей та норм професійної етики психолога.
Програма має прикладну орієнтацію з елементами академічної. Освітньо-професійна програма ґрунтується на фундаментальних постулатах і результатах сучасних теоретико-прикладних досліджень у сфері психології, у межах яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: психолог, приватна практика, викладач закладу вищої освіти. Це дозволить майбутнім психологам ефективно працювати в різних сферах, зокрема в наданні психологічної допомоги в кризових ситуаціях, для оптимізації міжособистісної комунікації, психологічній підтримці та профілактиці емоційних і поведінкових розладів.
Переваги програми
- Програма спрямована на розвиток та на формування і удосконалення вмінь та навичок ефективного упровадження майбутнім фахівцем психодіагностичного, психокорекційного, психопрофілактичного та просвітницького компонентів у систему психологічної допомоги клієнтові.
- Підготовка фахівця, готового до здійснення творчої професійної та дослідницької діяльності, відповідно до етичних норм роботи психолога та професійно-орієнтованих дисциплін для вирішення типових задач діяльності практичного психолога в галузі соціальних та поведінкових наук на відповідній посаді.
- Здобувачі вищої освіти мають можливість вибудувати унікальну індивідуальну освітню траєкторію шляхом вибору навчальних дисциплін з відкритого каталогу університету та вибору одного із 4-х наборів професійно-орієнтованих навчальних дисциплін: «Психологія в закладах освіти»; «Політична психологія»; «Кризова психологія»; «Організаційна психологія».
- Лабораторні та практичні заняття проводяться на базі навчальної лабораторії психодіагностики та корекційно-розвивальної роботи, навчальної лабораторії «Центр освіти та піклування про дітей дошкільного віку», комп’ютерного навчального центру Apple і навчально-діагностичного центру психологічної експертизи «Зелена кімната».
- Престижність отриманого фаху, що забезпечує конкурентні переваги випускника на ринку праці.
Можливість навчання та стажування за кордоном
Міжнародна академічна мобільність для ЗВО забезпечується співпрацею з європейськими університетами задля організації взаємного обміну учасниками освітнього процесу за проєктами з міжнародної мобільності.
Основні дисципліни фахової підготовки
Психологія вищої школи, Методика викладання психології, Актуальні проблеми практичної психології, Психологічна служба, Практикум з консультування та психотерапії, Технології психологічних тренінгів, Психологія сім`ї, Психометрика, Ділова іноземна мова, Організація наукових досліджень та академічна доброчесність, Виробнича психологічна практика, Переддипломна практика, Виконання кваліфікаційної роботи.
Посади, які можуть обіймати випускники
Магістр психології має право обіймати такі посади: психолог; практичний психолог; викладач закладів вищої освіти; фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру; молодший науковий співробітник (психологія); науковий співробітник (психологія); науковий співробітник-консультант (психологія).
Установи-партнери
Університет Альба Юлії «1 DECEMBRIE 1918» (м. Альба Юлія, Румунія), Трансільванський університет Брашова (м. Брашов, Румунія, Сучавський університет імені Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), Інститут психології НАПН України імені Г. С. Костюка (м. Київ), Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Національний університет "Запорізька політехніка", Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", Національний науковий центр "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса", ГО «Міжнародна Асоціація Поліграфологів», Головне управління ДСНС України у Полтавській області, Головне управління Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Полтавській області, Капеланський Патруль, Комунальне підприємство «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги полтавської обласної ради», Медичний реабілітаційний центр МВС України "Миргород", Комунальна установа "Обласний молодіжний центр" Полтавської обласної ради та ін.
Додаткова інформація
Адреса: м. Полтава, проспект В. Грицаєнка, 24, ауд. 313 Ц
Контактна інформація:
+380663369120 Клевака Леся Петрівна (в.о. завідувача кафедри психології та педагогіки)
+380977786782 Шевчук Вікторія Валентинівна (заступник в.о. завідувача кафедри психології та педагогіки)
+380664875925 Гресь Катерина Олексіївна (консультування абітурієнтів)
Сторінка кафедри:
https://nupp.edu.ua/page/kafedra-psikhologii-ta-pedagogiki.html
Сторінка кафедри у facebook:
https://www.facebook.com/Кафедра-психології-та-педагогіки-НУ-Полтавська-політехніка-102954681355293
Контактна інформація
Звертайтеся за більш детальною інформацією до приймальної комісії: