Працевлаштування

Забезпечення задовільного рівня зайнятості молоді на сьогодні виступає одним із пріоритетних завдань розвитку держави. Адже саме молодь є найактивнішою частиною працездатного населення. Лише з урахуванням динаміки рівня її зайнятості можна розробляти соціально-економічні прогнози розвитку країни на довготривалу перспективу.

Відділ працевлаштування студентіві випускників діє як структурний підрозділ Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка і опікується саме питаннями створення умов для ефективної реалізації права студентів і випускників на працю, підвищення їх конкурентоспроможності у бізнес-середовищі.

У своїй діяльності  відділ керується Конституцією України, Законом України «Про вищу освіту», «Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 1726-р «Про підвищення рівня працевлаштування випускників вищих навчальних закладів», нормативними актами Міністерства освіти і науки України, Статутом,  положенні про відділ працевлаштування студентів і випускників.

Головна мета діяльності відділу - надання допомоги студентам і випускникам університету у плануванні професійної кар’єри та сприяння їх працевлаштуванню, а також в адаптації їх до практичної діяльності. Підтримання подальших зв’язків з випускниками університету, здійснення моніторингу їх кар'єри та соціальне партнерство з працедавцями.

 

ПИТАННЯ, ЩО ВИРІШУЄ ВІДДІЛ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТІВ І ВИПУСКНИКІВ:

 • сприяння працевлаштуванню студентів та випускників ПолтНТУ; 
 • проведення постійного  аналізу  попиту  і  пропозиції  на ринку праці  фахівців,  підготовку яких здійснює університет;
 • забезпечення співпраці  з  державною службою зайнятості населення, підприємствами,  установами та організаціями незалежно від форми власності,  які можуть бути  потенційними  працедавцями для студентів і випускників;
 • інформування  студентів  і випускників ПолтНТУ про  вакантні  місця на  підприємствах,  в  установах  та організаціях, що    відповідають    їх    фаховій    підготовці (спеціальності) через  офіційний сайт в мережі Інтернет та інше;
 • здійснення моніторингу працевлаштування випускників;
 • формування і розширення мережі баз практики;
 • формування банку даних та пропонування резюме випускників ПолтНТУ на ринку праці;
 • надання консультацій майбутнім випускникам щодо питань працевлаштування;

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Допомога студенту у складанні стратегії пошуку роботи.

Консультації зі складання резюме, супровідного та рекомендаційного листів;

Підготовка до успішного проходження співбесіди з роботодавцем;

Професійне тестування, семінари – практикуми, тренінги щодо ефективного пошуку роботи;

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Формування банку резюме студентів та випускників ПолтНТУ;

Оголошення вакансій та критеріїв підбору персоналу серед студентів;

Проведення презентацій компаній – роботодавців та проектів;

Організація зустрічей, круглих столів тощо;

 

СПЕЦІАЛЬНІ ЗАХОДИ

Дні кар’єри

Ярмарка робочих місць

Можливості

Реєстрація

Study abroad

Будьте уважні

Hello, HR: 44 полезные фразы, чтобы написать сопроводительное письмо на английском языке

9 цікавих стажувань

В Україні створять понад мільйон нових робочих місць у малому бізнесі

В Україні оживає ринок праці які професії найбільш затребувані?

ТОР 35

С чистого листа

25 найбільш важливих порад перед співбесідою

Чи варто розміщувати фото в резюме

Що потрібно знати

Де шукати роботу в Україні

Співбесіда на "відмінно"

10 речей, які призведуть до вибуху кар'єрних можливостей

10 речей, які призведуть до вибуху кар'єрних можливостей

Як встановити контакт із роботодавцем

Мова тіла на співбесіді з роботодавцем

UniversITy 2015: як розпочати кар'єру в IT?

7 речей, на які роботодавець дивиться в резюме

7 ознак обману при працевлаштуванні за кордоном

Гранти грудня для студентів і науковців

Як себе підтримати під час пошуку роботи

Як пройти стажування за кордоном

10 нових професій

Як отримати максимальну користь зі стажування

Собеседование на английском

Головне правило торгу з приводу зарплати

Шпаргалка для успішного працевлаштування

Як розпізнати недобросовісного роботодавця

Про зміни в порядку видачі ваучерів

8 вещей, которые никогда не стоит делать, если вы хотите получить работу

10 отличий занятого человека от продуктивного

8 СЕКРЕТІВ ІДЕАЛЬНОГО РЕЗЮМЕ

Как джуниору найти работу на ярмарке вакансий

Не просто слова

Как продать себя работодателю

Резюме на миллион

Робота за кордоном, правила безпеки

Шахраї на ринку праці

Як уникнути обману при виконанні дистанційної роботи

Як шахраї заробляють на безробюітних

Фриланс становится более выгодным, чем постоянная работа – отчет

Payoneer: Исследование дохода фрилансеров 2015г.

Потужний старт

1. Не нехтуйте стажуваннями.

Якщо ви ніде не працювали за фахом, поки вчилися в університеті, то знайти роботу, тим більше, хорошу, відразу після випуску може бути досить складно. Але це не привід для відчаю. На щастя, зараз багато компаній, як українських, так і міжнародних, створюють програми стажувань, причому оплачуваних, для студентів і випускників вишів, і вони готові брати на тимчасову роботу і навчати молодих фахівців. Не нехтуйте такою можливістю! Краще провести три місяці або півроку в компанії з ім'ям, ніж опинитися відразу в штаті невідомої. І вже тим більше це краще, ніж сидіти вдома.

Не бійтеся, якщо вам не сподобається ваша професія. Через брак знань і досвіду ви просто можете не бачити всіх варіантів і можливостей професійного розвитку в ній.

Стажуючись у великій престижній компанії, ви отримаєте привабливий рядок у резюме, «правильний» досвід, побачите, як всі бізнес-процеси повинні працювати в ідеалі. Завдяки цьому на наступній роботі вам не доведеться надолужувати згаяне.

До речі, дуже часто кращим стажерам роботодавці пропонують постійну роботу. Тому стажування - це в якомусь сенсі ваше все.

 

2. Слідкуйте за роботою мрії.

Ви хочете побудувати успішну кар'єру? Тоді вам потрібно постійно стежити за вакансіями (навіть якщо ви поки не можете на них претендувати через брак досвіду і знань) та новинами найбільш привабливих для вас компаній в тій сфері, в якій ви плануєте розвиватися.

Навіщо? По-перше, завдяки цьому ви зможете дізнатися про корпоративну політику та культуру компанії, її цінності, програми мотивації співробітників, про те, як вона «відчуває» себе на ринку. Так ви зрозумієте, чи дійсно хочете там працювати.

По-друге, відстежуючи «поведінку» того чи іншого роботодавця на ринку праці (наприклад, які вимоги він висуває шукачам), ви зможете скласти портрет ідеального кандидата. Розуміючи, чого хочуть роботодавці, легше вибудувати особисту професійну стратегію. Наприклад, ви точно будете знати, яких навичок і знань вам ще не вистачає і що потрібно підучити.

 

3. Обростайте новими знаннями.

Дуже часто зв'язки - вирішують все. Тому вже на старті кар'єри приділяйте велику увагу нетворкінгу. Відвідуйте профільні заходи (майстер-класи, тренінги, конференції), ходіть на ярмарки вакансій, зустрічі з роботодавцями, бізнес-сніданки - загалом, знайомтеся з якомога більшою кількістю людей.

Так ви вб'єте двох зайців: отримаєте нові актуальні знання усвоїй і суміжній спеціальності, дізнаєтеся про тенденції у вашій галузі і познайомитеся з людьми, які можуть у майбутньому бути вам корисними.

До речі, навіть якщо ви поки ніде не працюєте, у вас все одно має бути візитка з контактними даними.

 

4. Розвивайте особистий бренд.

У сучасному світі не можна недооцінювати важливість особистого бренду. Щоб розвинути його, почніть хоча б з власної сторінки в Facebook і LinkedIn.

Пишіть про свої досягнення, думки, робіть замітки, діліться корисними статтями, беріть участь в профільних дискусіях, задавайте питання, стежте за сторінками лідерів думок в обраній сфері, пишіть якісні позитивні відгуки про роботу своїх колег (ця порада більше актуальна для LinkedIn) іт. д. Загалом, ставайте помітним. Нехай ваша сторінка в соціальних мережах в якійсь мірі стане персональним сайтом-візиткою.

 

5. Проявляйте наполегливість.

Для успіху в кар'єрі дуже важлива наполегливість. Наприклад, візьмемо пошуки роботи. Як відомо, роботодавці шукають мотивованих і тих, хто по-справжньому зацікавлений в їхній вакансії. Тому, наприклад, після співбесіди не соромтеся запитати про наступний крок (наприклад, коли можна буде передзвонити і дізнатися результат інтерв'ю тощо). До речі, дуже часто компанії звертають увагу на те, наскільки сам претендент активний, а не просто чекає, поки йому передзвонять.

Те ж саме і в роботі. Не соромтеся коректно нагадувати людям про себе і про свої проханнях, вчіться аргументовано відстоювати свою думку, щоб не мовчати, якщо ви не згодні з чим-небудь. Ви ж хочете, щоб вас бачили, а вашу думку - чули? Відповідь очевидна.

 

6. Завжди задавайте питання.

Одна з головних помилок молодих фахівців - боязнь задавати питання. У результаті вони не справляються з дорученим завданням чи виконують його не так, як було потрібно. Тому завжди запитуйте у вашого керівника те, що незрозуміло, просіть підтвердити, чи правильно ви зрозуміли своє завдання. Але, безумовно, не варто набридати начальнику з розпитуваннями: якщо вам потрібна допомога, постарайтеся спочатку самостійно знайти відповідь на свої питання або запитати у колеги.

 

7. Працюйте на 101%.

Коли ви влаштуєтеся на роботу, радимо вибрати таку тактику поведінки: якщо ви хочете, щоб вам в майбутньому платили $ 1000, працюйте на $ 1000, навіть якщо поки що ви «коштуєте» $ 100. Загалом, будьте готові і робіть більше, ніж від вас чекають: пропонуйте не один, а кілька варіантів вирішення задачі, будьте активними, просіть зворотний зв'язок, звертайтеся до начальника з питаннями тільки тоді, коли самі перепробували все, щоб знайти відповідь, але не знайшли. Так ви покажете своє бажання рости і розвиватися.

Але в той же час не потрібно намагатися перевершити себе і лізти зі шкіри геть - адекватно оцінюйте свої сили. В іншому випадку ризикуєте взяти на себе занадто багато завдань і не впоратися.

 

8. Не бійтеся розчарувань.

Будьте готові до того, що ваші уявлення про професію і те, що є в реальному житті, - можуть не збігтися. Це нормально, і таке трапляється досить часто.

Але не поспішайте звільнятися або змінювати професію. Якщо ви вже десь працюєте, дізнайтеся, чим займаються інші відділи в компанії, беріть участь в проектах, не пов'язаних безпосередньо з вашою спеціальністю, - цілком можливо, що вас щось зацікавить, і ви зможете спробувати свої сили в іншій сфері, що не ідучи з компанії.

Щеодинваріант, як можна знайти оптимальний професійний шлях: «препаруйте» своюпрофесію, проаналізуйте, яківнійєнапрямки, почитайтеінтерв'юзіздійсненимипрофесіоналами, сходітьнавідкритізустрічізними. Можливо, через брак знань і досвіду ви поки просто не бачите всіх варіантів і можливостей для професійного розвитку. Не виключено, що ви зможете залишитися у своїй професії, вибравши найбільш відповідний для вас напрям.

 

9. Вчіть англійську мову.

Здавалося б, банальна порада, але, на жаль, далеко не всі молоді фахівці можуть похвалитися відмінним знанням іноземної мови. А якщо ви не будете знати англійську, то для вас буде закрито багато шляхів. Наприклад, робота в міжнародній компанії. Більше того, іноді роботодавці віддають перевагу кандидату з хорошою англійською, навіть якщо він поступається своєму конкуренту в професійних знаннях.

 

10. Забудьте про зону комфорту.

Побудова успішної кар'єри вимагає регулярних виходів із зони комфорту - потрібно постійно розширювати свої знання, вирішуватися на відповідальні кроки, відкидати всі сумніви, приймати незаплановані рішення, вчитися і пробувати робити те, чого ви ніколи не робили і т.д. Ви повинні бути готові до всього цього і не боятися складних моментів, адже тільки так ви зможете розвиватися професійно і рухатися вперед.

 

Джерело: http://blog.rabota.ua/

Зовсім скоро в Україні з'явиться Національне агентство зайнятості. Воно прийде на зміну старій Держслужбі зайнятості, ліквідацію якої анонсували в квітні 2014-го. Законопроект про створення Нацагентства майже готовий і вже в найближчі тижні відправиться в Кабмін, звідки його подадуть до ВР.

У разі успіху агентство запрацює вже з початку наступного року, а до кінця 2016 – обіцяє багато новинок. Експерти називають ідею вдалою: "Службі зайнятості давно потрібна активна реформа. Тому що сьогодні воно займається тільки виплатою допомоги", – вважає керівник експертно-аналітичного центру hh.ua Руслана Березовська. "Сьогодні" дізналася у заступника голови Держслужби зайнятості Сергія Кравченка, які нововведення очікують українців на ринку праці.

 

Онлайн: база вакансій і кабінет.

До речі, обіцяють українцям багато новинок і у віртуальному просторі.

Відомство анонсує створення єдиної бази вакансій, яка буде доступна на сайті.

Зареєструватися в ній і завести особистий кабінет зможе кожен охочий, навіть той хто не стоїть на обліку як безробітний. Для цього потрібно вказати особисті дані та заповнити в інтернеті форму для резюме.

Після цього користувачеві пропонують відповісти на питання про бажану роботу. За підсумком система видасть список підходящих вакансій в потрібному регіоні. Нову базу вакансій створять на основі старої, якою майже ніхто не користується. "У майбутньому ми плануємо повністю перейти на електронний документообіг. Зараз папка безробітного складається приблизно з 20 папірців, а після реформи всі ці відомості людина зможе завантажити в особистий кабінет. Це можуть бути сканкопіі паспорта, ідентифікаційного коду, необхідних довідок і трудової книжки. Нововведення допоможе людині уникнути черг у центрі зайнятості, а нам – працювати з претендентами більш оперативно", – говорить Кравченко.

Ще одне нововведення - додаток на смартфон. З його допомогою людина зможе дистанційно підключатися до бази вакансій та користуватися онлайн-кабінетом. Ця програма буде синхронізована з соцмережами користувача і розрахована на українців до 35 років.

 

Прогноз: прорахують потрібних.

Ще одна нова функція майбутнього.

Нацагентства зайнятості - короткостроковий і середньостроковий прогноз ринку праці. Займатися прогнозуванням буде спеціальний інститут, який створять у структурі відомства. За словами Кравченка, допомагати з усіма цими нововведеннями відомству будуть декілька міністерств: Мінекономіки, Мінсоцполітики, Міносвіти і частково Мінфін. 

"За допомогою такого прогнозу ми зможемо розуміти, які фахівці і в якій кількості потрібні будуть, наприклад, через п'ять років. Виходячи з цього, формуватимуться бюджетні місця у вишах на майбутній рік", - пояснює Кравченко.

Корисним нововведення буде і для дорослих - виходячи з короткострокового прогнозу ринку праці, можна буде визначити, яких фахівців зараз не вистачає в країні. Як наслідок - з'являться нові інноваційні напрями безкоштовного профнавчання в самому Нацагенстві.

 

Навчання: тести і стажисти на фірмах.

У майбутньому Нацагентстві мають намір вести українців з самого юного віку: нововведення очікують як школярів, так і студентів.

Так, учням 9-х і 11-х класів збираються ввести обов'язковий курс профорієнтації (зараз вона проводиться вибірково, за бажанням). Для цього відомство вже почало запасатися спеціальними тестами, які допоможуть юним українцям визначитися з майбутньою професією.

"Програма ООН надала нам спеціальний тест. Відповівши на всі питання, учень отримує 16 сторінок тексту, в яких описано його психологічний і професійний портрет.

У Європі така практика існує давно. Нам же це допоможе позбавитися від тисяч юристів та економістів, які зараз сидять без роботи. Крім того, ми плануємо проводити пропаганду робітничих спеціальностей", – говорить Кравченко.

 

Що стосується студентів, то для них обіцяють впровадити активну програму стажування в компаніях, починаючи з 3-го курсу навчання. "Є два варіанти: коли підприємство замовляє вишу потрібного фахівця, друге - доручити університетам укладати договори з компаніями, які будуть брати студентів на постійне стажування. Так компанії зможуть виховати собі потрібного фахівця".

Зацікавлювати фірми у співпраці планують за допомогою фінансово-економічних стимулів, таких як держпільги.

 

Бізнес: карта послуг та план роботи.

Після проведення реформи особливу увагу планують приділити і підприємницьким ініціативам українців, а саме - допомагати і заохочувати створення свого бізнесу.

Тут пропонують відразу декілька нововведень: від консультаційних центрів до зразкового бізнес-плану. "Ми плануємо займатися не тільки безробітним населенням, але й працевлаштованим. Наприклад, якщо ви хочете змінити професію, ми підкажемо, де можна пройти навчання або як зробити це дистанційно", – говорить Кравченко.

Для бажаючих почати свою справу в Нацагентстві створять спеціальні консультаційні центри. Там людина зможе отримати бізнес-поради та пройти необхідні курси. Там також можна буде отримати персонального консультанта, який буде вести підприємця-початківця перший час після відкриття.

Також бажаючим розпочати свою справу пропонують скористатися спеціальним "навігатором", який з'явиться на порталі. Для цього, реєструючись в системі, потрібно буде вибрати вкладку "бізнес", після чого на екрані з'явиться "карта можливостей". На ній можна буде подивитися, в якому регіоні яких товарів або послуг не вистачає. Вибравши сферу і регіон, де буде здійснюватися майбутня діяльність фірми, людина отримує приблизний бізнес-план і можливість вибрати консультанта.

 

Робота: соцпідприємства.

Особливу увагу планують приділити і незахищеним категоріям українців: біженцям зі Сходу, ветеранам бойових дій, матерям-одиначкам, колишнім ув'язненим і всім тим, у кого можуть виникнути труднощі при пошуку роботи.

Для них хочуть створювати спеціальні соціальні підприємства, куди люди зможуть влаштуватися. "Соцпідприємством може стати будь-яка фірма, 50% працівників якої - незахищені категорії українців, а один із співзасновників - орган місцевої влади, як гарантія того, що фірма не ухиляється від податків. Такі підприємства отримуватимуть 50%-ву податкову знижку на прибуток. Сфера діяльності їх не матиме значення", - пояснюють у відомстві.

Окремі соціальні програми пропонують і переселенцям: низка міжнародних організацій надає пільгові кредити для підприємств, де працюють переселенці. Інші програми покривають підприємцю витрати на заробітну плату його співробітників-переселенців. Як результат - в Україні з'явиться більше робочих місць для біженців з Донбасу.

 

Обмін: обіцяють більше вакансій.

Щоб пропонувати українцям більше вакансій, Нацагентство збирається вдаватися до співпраці з позавідомчими фірмами та рекрутинговими агентствами. З двома з них вже підписано перші меморандуми про спільну роботу, але в майбутньому відомство має намір охопити всіх великих гравців ринку працевлаштування.

"Зараз ми маємо у своєму розпорядженні в основному робітничі вакансії (наприклад, електрики, столяри, механіки), які, на жаль, не користуються популярністю. І в очах нових претендентів ми не пропонуємо престижну роботу. Тому ми ініціюємо обмін вакансіями з такими проектами, як hh.ua і rabota.ua. Ми їм – професіоналів з технічних спеціальностей, вони нам – більше вакансій "білих комірців" (наприклад, менеджери, економісти, юристи). Таким чином ми, по-перше, розраховуємо залучити більше молоді, а по-друге, наші підопічні будуть мати більш широкий вибір спеціальностей і пропозицій", – говорить Кравченко. Всі ці нові вакансії з'являться в єдиній базі і будуть доступні в загальному пошуку.

За його словами, сфера діяльності майбутнього Нацагентства у вісім разів ширше, ніж звичайної рекрутингової фірми, тому як крім посередництва між роботодавцем і шукачем там займуться ще й навчанням. У зв'язку з цим у відомстві розглядають можливість перенавчання певної кількості людей за попереднім замовленням приватної фірми. Так, безробітні отримають місця, а фірма - фахівця, що відповідає її вимогам.

 

За матеріалами: http://ukr.segodnya.ua/

У чому цінність стажування? Це професійний досвід плюс шанс влаштуватися в компанію мрії. І те, і інше ніхто не принесе на блюдечку - багато залежить від самого стажиста.

Як показують дослідження сайтів з пошуку роботи, студенти вузів сьогодні добре розуміють цінність стажування. Так, близько 17% студентів готові не просто працювати в цей період безкоштовно - вони готові заплатити за можливість співпраці з крупною компанією, в якій можна отримати цінний досвід.

 

Плюси, які дає стажування починаючим фахівцям, очевидні:

• можливість роботи «в полі», занурення в практику;

• знання і досвід за фахом;

• знайомства в професійному середовищі;

• можливість влаштуватися на постійну роботу;

• отримання рекомендацій.

 

Перше, що слід зробити, плануючи стажування - не пускати справу на самоплив. Можливо, вуз запропонує вам кілька варіантів стажування - не погоджуйтеся на перший-ліпший. Стажування для галочки - це час, витрачений даремно. А ваше завдання - витягти з стажування максимум користі.

 

Як діяти? 

Заздалегідь поцікавтеся, які програми є у вашому вузі, з якими підприємствами у вузі налагоджено співпрацю. Програму вибирайте свідомо, з прицілом на досвід і контакти, які ви можете отримати. Жоден, найдосвідченіший і розумний керівник стажування, не знає краще за вас про ваших кар'єрних прагненнях. Так що стажування як старт кар'єри - це ваша відповідальність.

 

Місце для стажування можна знайти самостійно. Напишіть лист в компанію вашої мрії (краще - у кілька компаній). Поясніть, чому хочете пройти стажування саме тут. Постарайтеся утриматися від шаблонних фраз на кшталт «мрію попрацювати в колективі професіоналів високого класу». Знайдіть зачіпку саме для цього роботодавця. Наприклад: «Місяць тому я прочитав інтерв'ю Генерального директора вашої компанії (прізвище, ім'я) на сайті WWW. Я зрозумів, наскільки прогресивні цінності, на які ви спираєтесь. Я хочу внести свій внесок у розвиток ваших проектів - тому що вони змінюють уявлення про ефективні підходи в роботі, надихають на виконання більш складних завдань ».

 

Підкресліть, що для вас стажування - не просто джерело знань і досвіду. Ви готові попрацювати на благо компанії з повною самовіддачею.

 

Під час стажування активно знайомтесь та спілкуйтесь з колегами, збирайте контакти. Мабуть, не варто «висіти на хвості» у співробітників компанії постійно, але виникати, задавати питання можна і потрібно.

 

Якщо вас запросять на мозковий штурм або нараду - погоджуйтеся. І постарайтеся внести хоча б одну (слушну!) пропозицію, щоб вас відзначили і запам'ятали.

 

Якщо компанія вам сподобалася, обов'язково дайте знати керівництву, що вам хотілося б потрапити сюди на постійну роботу. До вашого побажання прислухаються більш уважно, якщо по завершенню стажування ви запропонуєте свій проект для компанії. Наприклад, програму оптимізації окремих бізнес-процесів, просування сайту, захоплення нової ринкової ніші. Звичайно, ваші пропозиції не будуть досконалими - для цього буде недостатньо інформації. Але ви покажете свою зацікавленість, ініціативність, готовність думати про загальні цілі - а це великий плюс.

 

За матеріалами: http://hrliga.com/

Думаю, вы не раз задавались вопросами типа:

- Как найти заработок параллельно учебе?

- Как объяснить работодателю, что я ему подхожу, несмотря на учебу на полдня?

- Где взять денег на новую вещь / подарок / телефон?

- Почему я ищу работу уже больше месяца, а так ничего и не нашел/нашла?

- По какой должности искать заработок? Что лучше – работа курьером / промоутером или все-таки искать вакансии по будущей специальности?

 

И главная проблема, которая мучает головы всех учащихся: работа студентам должна быть на неполный рабочий день или же с плавающим графиком?

 В любом случае, вы должны смириться с мыслью, что работа студентам не будет слишком интересной или приносить много денег. Но временный заработок имеет свои плюсы: как минимум у вас будет возможность распоряжаться своим свободным временем и при этом иметь заработок.

 Первый, самый распространенный вариант – промоутер. Приблизительно 86% всех промоутеров – студенты, как первых, так и последних курсов обучения. Такая работа студентам имеет один неоспоримый плюс – не нужно каких-либо профессиональных знаний, чтобы работать в тепле и сухости (особенно в зимний период).

 Но есть и минус – нервная система должна быть крепкой. Работа промоутера подразумевает постоянное общение с людьми, причем абсолютно разными. В том числе – с хамами и истеричками. 

Вторая популярная работа студентам – курьером. Но у нее, как и у работы расклейщиком, есть огромный минус – работа на улице и в постоянном движении. Зато у вас будет бесплатный проездной на все виды транспорта ?

Как вариант для парней, есть еще стройки – различная подсобная работа. И здесь есть плюсы: вам не нужно будет тратить деньги на тренажерные залы. Да и все врачи в один голос кричат, что надо побольше бывать на свежем воздухе ?. 

Ну, и конечно, работа студентам есть и по вашей будущем специальности. Все можно попробовать устроится помощником менеджера, фармацевта, бухгалтера и т.д. Но нужно быть готовым к тому, что заработок будет минимальным, а количество денег будет компенсироваться записью в трудовой книжке. Так что если вы настроены на будущее и согласны перейти на очень экономный образ жизни, такая работа будет в самый раз.

Вам треба знати:

Зміни до Закону «Про зайнятість населення»:

Студенти вищих навчальних та учні професійно-технічних закладів, що закінчили початковий цикл навчання у таких закладах та здобули кваліфікацію за освітньо-кваліфікаційним рівнем „кваліфікований робітник”, „молодший спеціаліст”, „бакалавр”, „спеціаліст”, мають право проходити стажування на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичних осіб, що використовують найману працю, в тому числі і на умовах строкового трудового договору.

Загальний строк стажування не може перевищувати шість місяців.

Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки громадянина.

Під час проходження стажування осіб, визначених частиною першою цієї статті, роботодавець за згодою сторін може не виплачувати заробітну плату, або виплачувати її у розмірі, встановленому за згодою сторін (Стаття 28. Розширення можливостей для підвищення  конкурентоспроможності молоді).

Метою стажування є набуття досвіду з виконання професійних завдань та обов’язків, удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

У разі виплати заробітної плати за час проходження стажування роботодавець може не сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

(Стаття28. Розширення можливостей для підвищення  конкурентоспроможності молоді).

Приватні агентства зайнятості, які надають послуги в пошуку роботи, повинні надавати їх безкоштовно. 

(Стаття 35. Діяльність приватних агентств зайнятості).

Забороняється зазначати в оголошеннях (рекламі) про вакансії вимоги до віку, статті осіб, які шукають роботу, надавати перевагу одній із статей, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, а також вимагати надання відомостей про особисте життя.

 

Вимоги великих міжнародних компаній до співробітників.

Знання іноземної мови (англійська)

Володіння міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), міжнародними стандартами бухгалтерського обліку (МСБО)

Володіння MS Office

Велике бажання працювати та підвищувати свій професійний рівень.

 

Вимоги компаній України до співробітників.

Знання іноземних мов – схвалюється

Користувач ПК, Internet

Володіння MS Office

Знання 1С

Знання мов програмування

Навички в сфері продаж

Вміння працювати в команді, бажання розвитку, мотивація, здатність до навчання

Комунікабельність

Перш ніж робити остаточний вибір, необхідно вивчити себе, свої бажання, можливості та потенціалі. Подумайте, які предмети вам подобаються в школі, і за якими з них у вас висока успішність, чим подобається займатися у вільний від навчання час, які у вас хобі і захоплення. Адже може статися, що хобі почне приносити не лише задоволення, але дохід, стане основою для відкриття власного бізнесу.

Оцініть свої можливості. Не варто будувати ефемерні плани  в тій галузі, в якій вам «нічого не зрозуміло». Буває, що з часом відкривається прихований потенціал, але навряд чи ви станете великим математиком, якщо ваш середній бал по математичних науках зовсім не радує. Геніальні люди були геніями в своїй справі ще в дитинстві, відповідно, придивіться до того, що у вас добре виходить робити ще з ранніх років.

Пройдіть тест на профорієнтацію. Подібні психологічні тести проводяться в школі, та у центрах зайнятості. Дані тести розробляються психологами і соціологами, правдивість їх результатів, звичайно, не стовідсоткова, але, в будь-якому разі, зможе наштовхнути вас на певні роздуми і висновки.

Вивчіть ринок праці. Зробити це можна за допомогою сайтів з пошуку роботи, газет з оголошеннями про роботу. Так ви побачите, які професії зараз найбільш затребувані і фахівці якого рівня перебувають на першому ступені пошукових запитів.

Будьте далекоглядні. Подумайте над тим, які галузі будуть найбільш розвинені в той час, коли ви закінчите виш. Не секрет, що сьогодні, в епоху цифрових технологій, комп'ютерні науки розвиваються все активніше і ця тенденція не зменшуватиме темпи. Відповідно, хороші програмісти будуть потрібні і в майбутньому. Крім того, завжди «будуть в ціні» лікарі, оскільки в суспільстві з'являються нові віруси і захворювання, і для їх лікування потрібні прогресивні молоді фахівці.

Умови праці – важливий для багатьох чинник. Варто визначитися, як вам комфортніше працювати – вдома або в офісі, повний робочий день (з 9 до 18) або мати вільний графік, працювати без виїздів або бути готовим до постійних відряджень. Можливо, вам подобається працювати з людьми, а може, ви любите зосереджуватися на улюбленій справі і працювати наодинці, не відволікаючись на оточуючих. Робота на металургійному підприємстві суттєво відрізняється від роботи в офісі в центрі міста, а робота з людьми може стати каторгою для замкненої людини.

І, нарешті, доступність навчання. Сьогодні доводиться вибирати, куди піти вчитися, і часто вибір досить обмежений. У жителів маленьких міст і сіл не завжди є фінансова можливість відправити своє чадо вчитися «за три дев'ять земель», та і, повернувшись в рідне селище, випускник не завжди зможе знайти собі професійне застосування. Фінансовий аспект навчання для багатьох батьків має першочергове значення. Якщо не вийшло вступити на бюджет, а можливості навчання на комерційній основі немає, руйнуються всі мрії про омріяну професію. Проте, завжди намагайтеся знайти вихід з ситуації: обдумайте можливість заробітку під час навчання, або ж вступ на факультет, схожий за напрямком підготовки.

Нижче узагальнені державні гарантії молодим спеціалістам.

Можливо, не всі ними скористуються, однак, знати про це варто.

Отже:

Молоді спеціалісти мають рівне з іншими громадянами право на працю.

Молодим спеціалістам надають перше робоче місце після закінчення або припинення навчання у середніх загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, а також після звільнення з дійсної строкової військової або альтернативної служби.

Державна Служба зайнятості сприяє у підборі підходящої роботи, у т.ч. на додаткові робочі місця шляхом надання дотації роботодавцю.

Молодим спеціалістам гарантоване навчання новим професіям, перепідготовка та підвищення кваліфікації, згідно з потребами ринку праці.

На підприємствах, в організаціях, установах молодим спеціалістам, хто закінчив загальноосвітню школу, професійно-технічний навчальний заклад і не отримав направлення на роботу, бронюють робочі місця для їхнього працевлаштування.

Крім цього, держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування:

- молоді, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти,

- молоді, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце,

- дітям-сиротам, які залишилися без піклування батьків,

- особам, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного із батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Для працевлаштування таких осіб місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних Рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту для бронювання на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, з чисельністю понад 20 осіб до 5 процентів загальної кількості робочих місць за робітничими професіями.

Представляємо вашій увазі десять міфів про вибір професії, знання яких може допомогти вам прийняти обґрунтоване рішення.

 

Міф № 1. Вибрати професію - це просто

Планування кар'єри являє собою багатокроковий процес, який включає в себе достатнє вивчення себе і видів занять, які ви берете до уваги для того, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Міф № 2. Спеціаліст з профорієнтації може сказати мені, яку професію обрати

Спеціаліст з профорієнтації, або будь-який інший фахівець з розвитку кар'єри, не може сказати вам, яка професія буде найкращою для вас. Він або вона може надати вам рекомендації у виборі професії, які можуть допомогти вам просунутися вперед у прийнятті рішення.

Міф № 3. Я не можу заробляти на життя своїм хобі

Хто це сказав? При виборі кар'єри слід вибрати ту сферу діяльності, яка пов'язана з тим, що ви любите робити у вільний час, якщо ви цього хочете. Крім того, люди стають дуже майстерними і професійними у своїх хобі, хоча більшість навичок отримали неофіційно і невимушено.

Міф № 4. Я повинен вибрати вид діяльності зі списку «Найкращі професії»

Щороку публікується безліч статей і книг зі списком найбільш затребуваних професій, зроблених на основі прогнозів експертів. Ніщо не заважає вам поглянути на ці списки, щоб побачити професію, яка вам сподобається, але ви не повинні керуватися у виборі професії тільки цим списком. Не дивлячись на те, що прогнози часто ґрунтуються на достовірних даних, іноді все змінюється кардинально. Дуже часто те, що затребуване сьогодні, не буде затребуване завтра. До того ж, вам необхідно звернути увагу на ваші інтереси, цінності та навички при виборі професії. Тільки тому, що той чи інший вид діяльності має хорошу перспективу, не говорить про те, що він вам підходить.

Міф № 5. Заробляння великої кількості грошей приведе мене до щастя

Незважаючи на те, що заробітна плата важлива, це не єдиний фактор, який ви повинні розглядати при виборі професії. Дослідження показали, що гроші не обов'язково приносять задоволення від роботи. Для багатьох людей, отримувати задоволення від того, що вони роблять на роботі набагато важливіше. Тим не менш, вам слід враховувати розмір зарплати, серед інших факторів, при оцінці професії.

Міф № 6. Як тільки я виберу професію, я буду ретельно працювати і буду з нею назавжди

Це не так. Якщо ви незадоволені вашою професією з якоїсь причини, ви завжди можете змінити її на іншу. Багато людей змінюють вид діяльності кілька разів протягом свого життя.

Міф № 7. Якщо я зміню професію, то мої навички пропадуть марно

Ваші навички назавжди залишаться з вами. Ви можете застосувати їх і на іншій роботі.

Міф № 8. Якщо мій найкращий друг (або сестра, дядько, або близька людина) щасливий в тій чи іншій галузі діяльності, то і я буду теж щасливий

Всі люди різні, і те, що працює для однієї людини, не обов'язково буде працювати для іншої, навіть якщо та чи інша особа буде мати з вами багато спільного. Якщо хтось, кого ви знаєте, має професію, яка цікавить вас, вивчіть ту професію детальніше, але врахуйте той факт, що дана професія чи спеціальність може не завжди бути відповідним варіантом для вас.

Міф № 9. Все, що я повинен зробити - це вибрати сферу діяльності. Все інше само собою стане на свої місця

Вибір професії є чудовим початком, якісним стрибком, але є безліч інших речей, які потрібно робити після вибору. План розвитку кар'єри є дорожньою картою, яка веде вас від моменту вибору професії, до становлення працівником в бажаній області діяльності та до досягнення ваших довгострокових кар'єрних цілей.

Міф № 10. Дуже мало можливостей, для того, щоб вивчити яку-небудь сферу діяльності, фактично в ній не працюючи

Незважаючи на те, що власний досвід ніщо не замінить, є й інші способи досліджувати будь-яку сферу діяльності. Ви можете прочитати про це або в друкованих виданнях, або в онлайн-ресурсах. Ви також можете зустрітися і поговорити з тими, хто працює в цій сфері діяльності.

Джерело: http://poradnyk.com/

Незважаючи на складну політичну та соціально-економічну ситуацію, український ринок праці поступово оживає. У першому півріччі 2015 кількість вакансій і резюме на сайті hh.ua щомісяця збільшувалася на 5-10%, а рівень конкуренції тримався в рамках стабільних значень - 5 шукачів на місце. Це дає можливість стверджувати, що на ринку немає різкого припливу безробітних і криза не стала приводом для масових скорочень.

За результатами опитування hh.ua, ринок праці дійсно стабілізувався і знайти роботу в порівнянні з початком року стало трохи легше. Як і раніше пошук в середньому триває півроку. Однак число тих, хто шукає роботу 3-6 місяців, трохи знизилося і тепер становить 30%. У лютому 2015 цей показник був на рівні 34%. Проте подвоїлася кількість тих, хто знайшов роботу менше, ніж за місяць (c 4% до 8%). 13-14%, як і колись, працевлаштовуються за 1-2 місяці і стільки ж за 6-12 місяців. Майже для кожного десятого процес пошуку затягнувся більш ніж на рік.

Упевненість у швидкому працевлаштуванні, а також зниження доходів у зв'язку з інфляцією позначаються на зарплатних очікуваннях українців. 58% не готові знижувати планку за зарплатою навіть якщо виникнуть складнощі з пошуком нової роботи. Ще півроку тому таких було менше половини. Кожен п'ятий піде на зниження окладу в межах 5-10%, а кожен десятий - 15-20%. Шістьма місяцями раніше позбутися 5-10% від зарплати готові були чверть опитаних, а 15-20% від колишньої суми - кожен шостий. Поступитися роботодавцю понад 20-30%, а тим більше понад 50% готові одиниці. Як і раніше троє зі ста опитаних в ситуації тривалого безробіття погодяться на будь-яку запропоновану зарплату.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 5 050 респондентів з різних регіонів України.

Джерело: http://ubr.ua/

Ми з дитинства будуємо плани про те, яка вона буде - наша робота. Звичайно, ми дорослішаємо, плани і вимоги змінюються. І ось, нарешті, ми розуміємо, що нам цікаво в цьому житті, але не всі знають, як це отримати.

 

6 кроків досягнення мрії:

1 крок.

Для початку Ви повинні визначиться у якій галузі хочете працювати. Найпоширеніша помилка тих, хто шукає роботу - їм здається, що робота знайде їх сама, але це не так. Вивішувати резюме на сайтах звичайно корисно, але ще необхідно докласти зусилля, щоб чогось добитися. Отже, збираємо зусилля і йдемо далі.

2 крок.

Візьміть аркуш і напишіть свої вимоги до роботодавця. Так, саме Ви повинні знати, чого хочете від майбутнього начальника. Адже в компанії під керівництвом цієї людини ви будете проводити по 8 годин і якщо це буде вас обтяжувати, то і працездатність знизиться. Розставте вимоги пріоритетом.

3 крок.

Далі вимоги до компанії. Наприклад, наявність або відсутність дрес-коду, заробітна плата. І все це теж розподіліть по пріоритету. Тільки не перегинайте палицю, все повинно бути реалістично.

4 крок.

Так, ми визначилися, чого хочемо. Переходимо безпосередньо до пошуку. Є п’ять  способів пошуку роботи:

Звернення до Державної служби занятості допоможе:

- здійснити пошук роботи використовуючи найбільшу в країні базу оперативної інформації про вільні робочі місця не лише в межах Вашого міста, але й в інших населених пунктах України;

- ознайомитись з переліком професій, за якими здійснюється професійне навчання за направленням державної служби зайнятості;

- отримати інформацію про навчальні заклади, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за професіями, що мають попит на ринку праці та пройти тестування з метою самовизначення в світі професій;

- взяти участь в тимчасових оплачуваних роботах, які допомагають не тільки фінансово підтримати в період пошуку постійної роботи, але й сприяють збереженню у незайнятих громадян мотивації до праці;

- запропонувати свої професійно-кваліфікаційні характеристики багатьом роботодавцям, взявши участь в Ярмарках вакансій;

- ознайомитися з нормативно-правовими документами, що регулюють питання зайнятості та державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Кадрові агентства. Спосіб не поганий, але реально через такі агентства проходить не більше 20% вакансій від існуючих на ринку. Підтримуйте з агентствами контакт, але не сподівайтеся на 100% гарантії.

Друзі, родичі та знайомі. Опишіть свої уявлення про роботу, і якщо у них з'являться вакансії, то можливо вони Вас порекомендують.

Спеціалізовані сайти. Пропозицій там багато і люди часто губляться. Вибирайте конкретно і не розпиляйте свою увагу на все, що завгодно, намагайтеся дотримуватися  списку пріоритетів. Якщо Ви змогли вибрати, то зайдіть на сайти роботодавця і напишіть індивідуальний лист з описом того, чому Ви ідеальний кандидат.

Спілкування з компаніями. Є ймовірність, що в даний момент такий фахівець, як Ви, їм не потрібен, але Ви можете підтримувати контакт з компанією і, можливо, через якийсь час Ваші послуги знадобляться.

5 крок.

Якщо Ви вирішили йти на співбесіду, то варто дотримуватись деяких правил. Дрес-код обов'язковий. Одержавши роботу і пройшовши випробувальний термін, Ви зможете розслабитися і носити більш яскраві речі. На питання роботодавця відповідайте спокійно, намагайтесь відразу зрозуміти, що він хоче дізнатися, задаючи Вам запитання. Наприклад, якщо на питання «чому зазвичай працівники запізнюються?» Ви відповісте «тому що не люблять свою роботу» або «полюбляють поспати», то знайте, що це питання було про Вас. Якщо Ви зіткнулися з ресепшеном і Вас попросили почекати, то не варто сидіти і грати в телефон, краще заводите контакти зі співробітниками - дуже часто роботодавець запитує думку підлеглих. 

6 крок.

Якщо Вас не взяли - не турбуйтесь. Спробуйте все проаналізувати і подумати, де ви зробили помилку. Попросіть роботодавця розповісти про Ваші помилки. Якщо хочете працювати саме в цій компанії, запитаєте, що Вам треба зробити, щоб прийти сюди через рік. Деякі керівники люблять наполегливих, що прагнуть до мети.

І запам’ятайте - вакансію займає не кращий фахівець, а кращий кандидат! Успіхів!

Джерело: Луганський обласний центр зайнятості.

Ідеальне резюме, досвід роботи, компетенції та навички мають величезне значення при пошуку роботи мрії, але не є панацеєю. Як показує практика, існують деякі загальні правила працевлаштування, які визначають успіх здобувача в отриманні бажаного місця.

Якщо ви постійно докладаєте всілякі зусилля і робите величезну кількість спроб, але все одно не знаєте, як знайти роботу мрії, не зневіряйтеся. Високі компетенції, навички і досвід роботи є перевагами, які, на жаль, є не тільки у вас. Крім цього, слід звернути увагу на кілька загальних правил працевлаштування, які не втрачають своєї актуальності й донині.

 

Правила працевлаштування

1. Чесність і щирість

Сьогодні багато говорять про те, що не можна брехати в резюме, і це зовсім не даремно. Якби було можливим побудувати успішну кар‘єру на брехні, багато людей використовували б цей інструмент. Але як показує практика, така поведінка дає абсолютно протилежний результат. Саме тому чесність як перед роботодавцем, так і перед самим собою, є одним з перших правил працевлаштування.

2. Спостережливість

Інтерв’ю з роботодавцем — це не тільки можливість проявити себе, але й шанс отримати цінну інформацію, яка допоможе знайти роботу мрії. Тому, прийшовши на співбесіду, не зациклюйтеся лише на тому, щоб максимально розповісти про себе. Ваше завдання — дізнатися якомога більше про компанію, в яку ви прийшли, а також відзначити ті фактори, що мають для вас ключове значення, і можуть бути корисними в подальшому відборі цікавлять вакансій (наприклад, умови роботи, наявність відряджень, понаднормова робота і т.п.).

3. Співпраця з «конкурентами»

Якщо ви перебуваєте в пошуку роботи, це ще не означає, що ви повинні бути ворожо налаштовані до інших здобувачів, які можуть скласти вам конкуренцію. Адже кожна людина має власні уподобання та інтереси, які далеко не завжди перетинаються з вашими критеріями вибору роботи. Спілкуючись з колегами та обмінюючись інформацією, ви зможете не тільки розширити мережу своїх пошуків, але й отримати додаткові рекомендації, а також допомогти іншим (наприклад, якщо ви потрапите на вакансію, яка матиме більший інтерес для іншого претендента).

4. «Ні» зайвим рухам

Часом нам здається, що, відправивши своє резюме на максимальну кількість вакансій, ми тим самим збільшимо свої шанси знайти роботу. Насправді правила працевлаштування підтверджують інше — в більшості випадках ви просто витрачаєте час даремно, розпорошуючись на нецікаву пропозицію. Щоб уникнути таких ситуацій, перед тим як відправляти резюме, задайте собі кілька питань, завдяки яким ви чесно відповісте перед собою, чи дійсно ви хочете саме цю роботу і чи дійсно вона відповідає всім вашим вимогам.

5. Постійний рух вперед

Незважаючи на те, що ви перебуваєте в пошуку роботи мрії, продовжуйте розвиватися далі, покращуючи свою кваліфікацію, відвідуючи тренінги та семінари. Всі набуті знання виявляться корисними, і в той же час ви відкриєте для себе нові можливості працевлаштування, заводячи міцні професійні стосунки з новими людьми.

Ці правила працевлаштування повинні стати базовим керівництвом до дії кожного претендента, який не знає, як знайти роботу мрії. 

Джерело: http://vkurse.ua/

Психологи стверджують, що максимально позитивного враження можна домогтися на початку бесіди та наприкінці. Крім найбільш цікавих для претендентів питань про соціальний пакет, графік роботи, ключові обов'язки, кар'єрні перспективи, потрібно звернути увагу ще на деякі деталі, про які сьогодні й піде мова.

Як правило, роботодавці люблять людей, які хочуть розвиватися та рости в професійному сенсі. Вам, як майбутньому співробітнику, буде цікаво дізнатися, чи проводяться в компанії тренінги з розвитку особистісних якостей, чи є індивідуальні програми з персонального зростання. З одного боку, ви зможете показати, що вам цікаво щось крім заробітної плати, а з іншого, роботодавець побачить у вас співробітника з амбіціями (а таких більше люблять, ніж звичайних виконавців).

Скромність - не та якість, яка оцінюється менеджерами з персоналу. Як роботодавець буде ставитися до якості роботи, що ви можете зробити, щоб виправдати його надії, як досягнути кращих результатів? Ці питання на перспективу, які показують впевненість у силах і бажання бути попереду середньостатистичних співробітників.

Людина, яка знає собі ціну, обов'язково запитає, якою є її роль в компанії, в яких проектах їй належить взяти участь, які якості і знання їй для цього знадобляться. Наймач хоче побачити зрілого і в той же час відповідального працівника, який виявляє інтерес до довгострокових цілей компанії, роботодавець повинен бути впевнений, що в разі успіху на займаній посаді цей співробітник буде працювати протягом тривалого часу.

Одна з технік словесної дуелі передбачає «напад». Якщо ви запитаєте роботодавця, що змушує його працювати цілодобово, не шкодуючи сил і особистого часу, де він черпає натхнення, і якими є його пріоритети в житті, тим самим ви збентежите навіть найвпевненішу у своїх силах людину. Адже це вона повинна задавати питання! Але не думайте, що наймач відмовиться відповідати на них, він детально розповість про все, причому, зробить це з емоційним забарвленням. Ваше завдання - вислухати його уважно, оскільки ви дізнаєтеся багато нового про саму компанію, про її корпоративну культуру, про перспективи та майбутні плани, про дух колективізму.

 

Не потрібно питати!

Після закінчення співбесіді краще не ставити питання про зарплату, про можливість вільного графіка роботи. Краще, якщо роботодавець сам запропонує поговорити про це. На корпоративному сайті є форум, але такі питання на ньому зазвичай не піднімаються.

Особливо важливо не запитати, чому така чудова вакансія залишається відкритою, адже місце могло звільнитися з різних причин, можливо, з негативних, тому на співбесіді кожне питання ретельно продумувати, щоб не зіпсувати враження від розмови.

 

Спрощено процедуру прийняття на держслужбу звільнених у запас та учасників АТО, які отримали поранення. Для цього внесено зміни до п. 1 постанови Кабміну від 17.06.1994 р. № 423 «Про деякі питання застосування статей 4, 15, 27 Закону України «Про державну службу».

Відповідну постанову Кабінету Міністрів було прийнято на засіданні уряду 26 серпня 2015 р..

Зміни дозволяють спростити процедуру прийняття на держслужбу без конкурсного відбору або стажування військовослужбовців, звільнених у запас, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, і тих військовослужбовців, які під час участі в АТО отримали поранення і були звільнені з військової служби в запас або відправлені у відставку за станом здоров'я.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/

Як знайти першу роботу? Це запитання задає собі кожен випускник вишу, коледжу, технікуму або училища. Пошук першої роботи є захоплюючим і хвилюючим процесом. Адже залишаючи стіни навчального закладу, кожен випускник стикається з неясністю та невизначеністю свого майбутнього. Тим більше важливий і відповідальним є цей крок, що може бути не тільки захоплюючим, але й досить жорстким.

Насамперед, процесу пошуку роботи повинен передувати якийсь підготовчий період. Найважливішим тут є реалістична оцінка своїх можливостей. Адже багато роботодавців шукають фахівців, які вже мають якийсь досвід роботи. Тому в першу чергу необхідно підготуватися до того, що першою роботою стане робота на найнижчому щаблі кар'єрних сходів з невисокою оплатою праці.

Проте, не варто себе недооцінювати та дозволяти недосвідченості перешкоджати своїм починанням. Оцініть реально всі свої таланти та навички, які ви вже можливо встигли придбати раніше. Це обов'язково допоможе вам набути впевненості в собі та знайти першу роботу.

Не менш важливим моментом є чітке усвідомлення та розуміння конкретної галузі, сфери діяльності та спеціалізації, у якій ви бажаєте та плануєте працювати. Адже навіть у рамках одного підприємства та сама спеціальність може знайти різне застосування. І в залежності від вашого вибору надалі буде залежати як майбутнє матеріальне становище, так і рівень комфорту та задоволеності від професії.

Ознайомити з практичною стороною професії допоможе проходження практики. Більше того можливо саме організація, де ви проходили практику, стане місцем вашої першої роботи. У кожному разі відповідальний підхід до практики дасть можливість виявити свої якості, одержати невеликий досвід і, можливо, одержати позитивні рекомендації, які допоможуть знайти першу роботу в іншому місці.

Ще одним важливим моментом підготовчого етапу стане вивчення вимог, які висувають роботодавці до кандидатів з вашої спеціальності. Для цього приблизно протягом півроку до початку пошуків роботи варто переглядати відкриті вакансії. Можливо, для того, щоб знайти першу роботу вам буде потрібно здобути додаткові навички, що зустрічаються в більшості вакансій, і для цього у вас буде достатньо часу.

Знайти першу роботу не складно, важче її одержати.

На наступному етапі варто зібрати всі необхідні документи: дипломи, грамоти, рекомендаційні листи, якщо вони є в наявності та розпочати написання та відправлення резюме, у якому необхідно обов'язково вказати всі свої якості та навички. Не варто писати в резюме про відсутність досвіду роботи. Адже написання дипломної роботи та проходження практики - це вже чималий досвід, що гідний того, щоб прикрасити ваше резюме, створити сприятливе враження в потенційного роботодавця та, в остаточному підсумку, не тільки знайти першу роботу, але й одержати її. Саме резюме - ваша візитна картка, при знайомстві з якою роботодавець повинен зацікавитися саме вашою кандидатурою. Тому вкрай важливим є скласти його грамотно.

Якщо ваша кандидатура змогла зацікавити роботодавця, вас запросять пройти співбесіду. Не варто спізнюватися на цей важливий захід, приїхати необхідно вчасно, у встановлену годину. Приділіть особливу увагу своєму зовнішньому вигляду. Він не повинен бути зухвалим та неохайним. Перевагу віддайте діловому стилю.

Найважливіший етап співбесіди полягає в тому, щоб переконати роботодавця, що ви саме та кандидатура, що гідна обраної роботи. Всю підготовку, яку ви пройшли, перш ніж розпочати пошуки й, можливо, вже практично знайти першу роботу можна буде звести до нуля, якщо ви не зможете добре себе продати. Природно, що роботодавець не буде очікувати від вас знання всіх нюансів роботи, але буде при цьому шукати інші риси індивідуальності, які зможуть продемонструвати, здатні ви з нею в майбутньому впоратися чи ні.

Ключем до старту співбесіди на гарній ноті є мова вашого тіла. Ваші переживання не повинні бути помітними, не дозволяйте нервозності пересилити всі старання справити гарне враження. Управляйте своїм самовладанням, намагайтеся поводитися впевнено. Привітайте роботодавця з посмішкою на обличчі та повідомте його, наскільки підходящою кандидатурою ви є.

Крім того, дозволити зрозуміти, що ви маєте уявлення про майбутню роботу, вашому інтерв'юерові допоможе проведене вами перед співбесідою невелике дослідження та збір інформації про компанію, виготовлені нею товари і надавані послуги, особливості і місці на ринку.

Після закінчення співбесіди та відповідей на всі запитання роботодавця, задайте свої запитання про профіль роботи та компанію. Це продемонструє вашу справжню допитливість і зацікавленість у роботі.

Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов'язково допоможуть вам знайти першу роботу, проявити себе в найкращій якості та рухатися кар'єрними сходами тільки вперед.

Джерело: http://for-life.pp.ua/

Вакансії в Україні та за кордоном (NEUVOO.COM.UA)

4 причини

7 кар'єрних помилок

Поради

Чи потрібно

Як сказати правду

4 помилки людей, які змінюють професію

5 факторів, що впливають на кількість переглядів резюме

7 типів фото, які не підійдуть для вашої сторінки в LinkedIn

9 корисних навичок, які варто додати в резюме

"Ми передзвонимо" - як уникнути такої відповіді після співбесіди

На що рекрутер дивиться в резюме

Обговоримо "важкі" питання

Оголошення про вакансії: як аналізувати

Які навички варто розвивати

Робота для навчання: як студенту в Україні добути додаткову копійку

Видаляємо з резюме все зайве

Відповідаємо на питання рекрутера: "Чому ви хочете працювати у нас?"

Основні помилки при пошуку роботи

5 фраз, які потрібно виключити з резюме

Як правильно описати найпроблемніші місця в резюме

Співбесіда - не привід втрачати гідність

Поради тим, хто шукає роботу в Інтернеті

30 слів і виразів, які допоможуть скласти хороше резюме

Коли варто домагатися повторної співбесіди

Як заробити студенту денного відділення вишу

П'ять якостей, нервують роботодавця

Перше враження: як сподобатися роботодавцю?

Помилки шукачів роботи

Завжди шукайте роботу, на яку ви заслуговуєте

У яких сферах молоді фахівці затребувані найбільше

Кожен третій шукач для пошуку роботи використовує Інтернет, а дві третини звертаються до друзів

Які професії в Україні є найбільш оплачуваними та популярними

Як українців обманюють на роботі

Яку зарплату вказувати в резюме?

20 кар'єрних порад випускникам вишів від досвідчених фахівців

Ідеальна співбесіда: обходимо підводне каміння

Про що краще промовчати під час працевлаштування?

Робота для студентів

Як побороти хвилювання перед співбесідою?

Що слід пам'ятати, якщо ви збираєтеся поєднувати навчання і роботу

25 порад, як збільшити свої шанси отримати роботу після стажування

Як написати вдалий мотиваційний лист?
Які професії змінилися за 25 років
- Кар'єрні міфи
- Що треба видалити із резюме, щоб зробити його більш привабливим?
- Секрети успіху співбесіди по телефону
- Як збільшити свою цінність на ринку праці
- Як створити своє відео-резюме
О попутном ветре, крыльях и багаже неудач: 10 вдохновляющих цитат для тех, кто начинает карьеру
«Вкладывайте деньги в себя»: 20 карьерных советов выпускникам вузов от опытных специалистов
Правила успішної співбесіди
Приклад мотиваційного листа
  - Приклад структури резюме
- Бачу ціль - не бачу перешкод
Кар'єра в сфері інформаційних технологій і телекомунікацій
Кар'єрні поради випускникам вишів та їх батькам
Як зробити будь-яке стажування максимально корисним для себе
Як стати успішним в майбутньому: 10 професійних навичок
5 навыков
Емоційна передбачуваність
Карьерный план
Не терять ни минуты
Хвост веером
- Як написати резюме
Як провести час без роботи з користю
Як оцінюють особистість шукача: 10 питань
- Знати собі ціну
Особисті якості фахівця в сфері IT і телекомунікацій
Резюме і профіль в LinkedIn
Топ 10
Как поменяется ежедневная работа: 10 мировых трендов 2016 года
При виборі професії не треба нехтувати цінностями
Наочна формула кар'єрного росту
Украинка, работающая в парижском офисе BlaBlaCar: «2 месяца поисков, 8 собеседований, 2 поездки в Париж, и вот она – работа мечты»
Вопрос на собеседовании «Расскажите о себе»: как найти баланс между лаконичностью и яркой презентацией
- У яких випадках слід шукати можливості зв'язатися з роботодавцем?
Правила роботи, які призведуть до кар'єрного зростання
Як визначити гідний для себе рівень винагороди?
5 питань, які потрібно задати собі при пошуку роботи
Cкладаємо власні стратегії пошуку роботи
Денежный вопрос
Почему ваше резюме не работает
Составляем сопроводительное письмо с HR
  Молоді фахівці: в яких сферах найпростіше починати кар'єру
Активное трудоустройство: как установить контакт с работодателем
Як будувати кар'єру молодому спеціалісту
Будьте терплячими після співбесіди з роботодавцем
Молоді фахівці: в яких сферах найпростіше починати кар'єру
5 типов людей, от которых стоит держаться подальше, чтобы достичь успеха
7 разрушительных привычек, которые мешают жить счастливо
Студент? Час задуматися про роботу
5 навичок, які допоможуть знайти роботу на старті кар'єри
Топ-10 самых востребованных навыков для финансистов
Украинец, который работает батлером в ОАЭ: «Я – личный помощник гостя и должен уметь все»

- 21 способ Раскрыть в себе гениального предпринимателя

Як нагадувати про себе після співбесіди

С чистого листа: что написать в резюме, если нет опыта работы

Топ-5 стажировок в крупных компаниях: обзор возможностей

7 самых неудачных ответов на собеседовании, которые испорят все

10 правил, как говорить с работодателем о зарплате

Как ответить на собеседовании: почему вы хотите у нас работать?

Попался! 5 хитрых приемов работодателей на собеседовании

Чтобы запомнили: 15 советов, как выделиться на собеседовании

Як підготуватися до співбесіди за 30 хвилин

Тімлід

Конкуренція на ринку праці знижується

Сердце в пятках: как победить волнение перед собеседованием.

Рынок труда в третьем квартале 2015 года

4 варіанти розташування пунктів резюме залежно від наступного кар'єрного кроку

Как найти свое призвание

Кар'єрна драбина

Касир у банку

Нетворкинг: 10 правил, как правильно заводить полезные связи

- Слова і фрази, які поліпшать резюме

Аккаунты в соцсетях: 5 шагов, чтобы понравиться работодателю

Любовь во всем главные уроки из биографий успешных людей

 

Бізнес-поради для бізнесменів-початківців

 

Глухонімий програміст - про роботу, шахи і наполеонівські плани

 

Експерти розповіли про навички, яких бракує випускникам

 

Простий алгоритм пошуку роботи

 

Як вибрати фото для резюме

 

Які професії будуть затребувані через 15 років

5 полезных функций hh.ua, о которых вы не знаете

Как нас будут нанимать и увольнять в ближайшем будущем

Слова и фразы, которые улучшат резюме

 

Сотрудники X, Y, Z. Разница между поколениями.

Бегом к мечте, как достичь своих целей за 100 дней

10 стратегий поведения, которые разрушат вашу карьеру

Осторожнее с выражениями 5 фраз, мешающих карьере

 

Категорійний менеджер

 

Професії майбутнього: якою буде робота через 10-15 років

 

Азбука поиска работы

 

Що таке професія

 

Все, що ви повинні знати про першу роботу

 

Проблеми пошуку першого місця роботи

 

Моделі поведінки випускників вишів

 

Найпоширеніші підробітки для студентів

 

Пошук роботи через інтернет

 

Правила та приклад написання супровідного листа

 

Приклад рекомендаційного листа

 

Складання резюме

 

Співбесіда

 

Мова тіла на співбесіді

 

Техніка ефективного пошуку роботи

 

Кандидат без досвіду бажає працевлаштуватися

 

Успех на собеседовании

 

Як шукати роботу випускникам

 

Яким є ваш кар'єрний потенціал

 

Як стати копірайтером

 

Як зробити успішну кар'єру

13 подсказок, как отлично пройти собеседование

50 причин, по которым соискатели не получают работу

Как не стать жертвой мошенников при поиске работы

Как устроиться на работу

Осторожно, студент ищет работу

Работа для студентов

Самые востребованные профессии в США и Европе

Секреты успеха

ТОП

Фриланс

Дні кар’єри – це унікальна  можливість для майбутніх  випускників почути інформацію з перших вуст вчорашніх випускників про свою роботу, її особливості, надати майбутнім спеціалістам корисні поради.

 

Що таке ДНІ КАР’ЄРИ?

Це зустрічі молодих спеціалістів-випускників ПолтНТУ, працюючих за різними спеціальностями, зі студентами. Під час зустрічей спеціалісти розповідають студентам про те, як і чому вони обрали свою роботу, в чому вона заключається, як вони шукали роботу і які вимоги до молодих спеціалістів зі сторони працедавців.

 

Кожна зустріч проводиться за участю 3-5 спеціалістів, які розповідають про свою роботу і відповідають на питання студентів.

Зустрічі проводяться в університеті, і на кожній кафедрі.

 

Теми загальноуніверситетських зустрічей під час  ДНІВ КАР’ЄРИ:

Кар’єра в будівництві.

Кар’єра в врхітектурі.

Кар’єра в фінансово-економічній сфері

Кар’єра в менеджменті та бізнесі

Кар’єра в машинобудуванні

Кар’єра в нафтогазовій сфері та секторі природокористування

Кар’єра в гуманітарній сфері

Кар’єра в банківській сфері

 

Якщо Ви бажаєте прийняти участь у Днях кар’єри, то зв’яжіться з нами зручним для Вас чином.

з 24.10.16 по 27.10.16 о 13:30

- В Малій актовій залі буде проводитися тиждень кар’єри «Створи свою історію успіху» для студентів ПолтНТУ.

17.05.16 та 18.05.16

Ярмарок  кар’єри  ПолтНТУ «Шанс – 2016»

01.2016

КЕРНЕЛ ШАНС - оплачуване стажування!

23.11.2015

Neuvoo.com.ua

з 9.11.2015 по 13.11.2015

проводиться  Неділя кар’єри для студентів ПолтНТУ

29.10.2015

- Work&travel

22.10.2015

27 жовтня 2015р. о 13:00 в приміщенні бібліотеки   ПолтНТУ (ауд.302) запрошуємо студентів та випускників, в т.ч. внутрішньо переміщених осіб взяти участь у  Всеукраїнському проекті  ДЕНЬ КАР’ЄРИ «PROFІ DAY».

12.10.2015

Бритиш Американ Тобакко шукає майбутніх лідерів компанії за напрямами Маркетинг і Виробництво

12.10.2015

Створи свою історію успіху

07.10.2015

Фонд Богдана Гаврилишина запрошує всіх бажаючих взяти участь у проекті «Молодь змінить Україну».

05.10.2015

Не знаєш, з чого почати

05.10.2015

- ВІДДІЛ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТІВ І ВИПУСКНИКІВ ГОТОВИЙ ДОПОМОГТИ!!!

 

ДЛЯ ВСІХ, КОМУ НЕОБХІДНА: 

 • консультація зі складання резюме, супровідного та рекомендаційного листів;
 • допомога у підготовці до успішного проходження інтерв'ю з роботодавцем;
 • допомога у складанні стратегії пошуку роботи.

 

А ТАКОЖ ХТО БАЖАЄ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У:

- професійному тестуванні, семінарах – практикумах, тренінгах щодо ефективного пошуку роботи;

- школі успішного парцівника

 

ЧЕКАЄМО У ВІДДІЛІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТІВ І ВИПУСКНИКІВ АУД. 204Ц.

 

ЗАХОДЬТЕ НА ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ПолтНТУ ТА СЛІДКУЙТЕ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО ВІДКРИТИХ ВАКАНСІЙ, НОВИН ТА ЗАХОДІВ ІЗ ПИТАНЬ  ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ  СТУДЕНТІВ І ВИПУСКНИКІВ

ВАМ  НЕОБХІДНА РОБОТА? ВИ ХОЧЕТЕ  БУДУВАТИ УСПІШНУ
КАР’ЄРУ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТІ?

ВИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНА І НАПОЛЕГЛИВА ЛЮДИНА, ЩО НАЦІЛЕНА НА УСПІХ У ЖИТТІ?

ВІДДЛ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТІВ І ВИПУСКНИКІВ
ДОПОМОЖЕ ВАМ У ВАШИХ  ПОЧИНАННЯХ!

 

Для початку, складіть резюме і надайте його в електронному вигляді  у каб. 204 Ц або 211 В.

Ми розмістимо його в базі резюме студентів і випускників університету!

 

Майте на увазі, що 49 % працедавців шукають співробітників в базі резюме самостійно, ще до розміщення вакансій.

 

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ І ВИПУСКНИКИ!

ДАЙТЕ ШАНС КРАЩИМ ПРАЦЕДАВЦЯМ ЗНАЙТИ ВАС!

НЕ ВТРАЧАЙТЕ  ПЕРСПЕКТИВНІ  ПРОПОЗИЦІЇ!

У ПолтНТУ пройшов тиждень кар’єри

Навчальна екскурсія студентів та викладачів ПолтНТУ на спорудження горизонтальної свердловини Гнідинцівського нафтогазоконденсатного родовища

ПолтНТУ приєднався до національного проекту “Місто професій”

Студенти будівельного факультету ПолтНТУ пройшли другу виробничу практику в інженерно-будівельній компанії ТОВ «ІБК ТермаСтіл-Україна» м. Полтава

Вивчаємо економіку оборонної промисловості України

Участь студентів випускової кафедри менеджменту і логістики у щорічному ярмарку кар’єри ПолтНТУ «Шанс 2016»

Участь студентів та викладачів кафедри обліку і аудиту в ярмарку кар’єриПолтНТУ «Шанс-2016»

Візит студентів факультету нафти і газу та природокористування ПолтНТУ до компанії Еndevour

Для студентів ПолтНТУ провели навчальну екскурсію на майданчик будівництва

Навчальна практика – невід’ємна складова у підготовці висококваліфікованих економістів

У ПолтНТУ відбувся День кар’єри

На базі кафедри Компʼютерної інженерії в рамках 10 фестивалю науки відбулася зустріч викладачів та студентів кафедри з представниками підприємств Полтави в ІТ галузі та галузі будівництва компʼютерних та телекомунікаційних мереж

Екскурсія майбутніх фахівців на аграрне виробництво!

Поєднання теорії й практики в підготовці фахівців документознавства та інформаційної діяльності

Співпраця ПолтНТУ з представниками компанії «URSA»

Студенти ПолтНТУ пройшли стажування у Кєлецькому технічному університеті

ПолтНТУ та ДК «УкрОборонПром» підписали меморандум про партнерство та співробітництво

Практика студентів ПолтНТУ факультету нафти і газу та природокористування в Політехнічному університеті м. Кельце (Польща)

Наші студенти на головних водопровідних спорудах м. Кременчук (29 жовтня 2015)

Кафедра економіки підприємства та управління персоналом ПолтНТУ проводить навчання майбутніх фахівців на виробництві (23 вересня 2015)

Майбутнім нафтовикам і газовикам ПолтНТУ провели екскурсію в ПАТ «Укргазвидобування» (23 жовтня 2015)

Студенти-документознавці ПолтНТУ завітали до Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» (20 жовтня 2015)

Студенти спеціальності «Управління персоналом» оволодівають знаннями на виробництві (19 жовтня 2015)

Для студентів-автодорожників проведели екскурсію по огляду конструктивних елементів мостів і шляхопроводу (09 жовтня 2015)

Студенти будівельного факультету взяли участь у виїзному практичному занятті на ЗАТ «Завод ЗБВ № 7»  (09 жовтня 2015) 

Неділя кар’єри ПолтНТУ «СТВОРИ СВОЮ ІСТОРІЮ УСПІХУ»

Студенти ПолтНТУ відвідали управління НБУ в Полтавській області

Profi Day у ПолтНТУ

ПолтНТУ долучився до міжнародного німецько-польсько-українського проекту «Європа у валізі»

Дні кар’єри – це унікальна  можливість розповісти майбутнім випускникам про Вашу роботу, її особливості, надати майбутнім спеціалістам корисні поради

 

Що таке ДНІ КАР’ЄРИ?

Це зустрічі молодих спеціалістів-випускників ПолтНТУ, працюючих по різних спеціальностях, зі студентами.

Під час зустрічей спеціалісти розповідають студентам про те, як і чому вони обрали свою роботу, як вони її шукали і які вимоги до молодих спеціалістів зі сторони працедавців, відповідають на питання студентів.

Зустрічі проводяться в університеті, на кожній кафедрі за участю 3-5 спеціалістів.

 

Теми загальноуніверситетських зустрічей під час  ДНІВ КАР’ЄРИ:

 

Кар’єра в будівництві.

Кар’єра в врхітектурі.

Кар’єра в фінансово-економічній сфері.

Кар’єра в менеджменті та бізнесі.

Кар’єра в машинобудуванні.

Кар’єра в нафтогазовій сфері та секторі природокористування.

Кар’єра в гуманітарній сфері.

Кар’єра в банківській сфері.

 

Якщо Ви бажаєте прийняти участь у Днях кар’єри, то зв’яжіться з нами зручним для Вас чином.

 

Наступний тиждень кар'єри відбудеться у листопаді 2015 року

На ярмарці студенти можуть вільно спілкуватися із працедавцями.

 

Представники підприємств можуть залучати кращих студентів до роботи у своїх компаніях.

 

Студентам:

Знайомство з компаніями

Можливість знайти місце роботи або стажування

Тренінгові програми та багато іншого

 

Працедавцям:

Презентація компанії

Пошук студентів або випускників для роботи в своїй компанії

 

Наступна ярмарка робочих місць буде проходити в квітні 2016 року.

 

Попередню Заявку  на участь Ви можете заповнити > тут <

Як дізнатися?

- Чи впевнені Ви?

- Чи хитруєте Ви?

Як дізнатися сильні сторони своєї натури

- Як ви вирішуєте свої проблеми?

Як ставляться до Вас колеги?

Чи задоволені ви собою?

Чи спокійно у вас на душі?

Чи вмієте ви справлятися з неприємностями?

Як Ви ставитеся до грошей

Визначте ваш тип особистості

Визначте свій тип інтелекту

Дізнайтеся рівень вашої конкурентоспроможності

Наскільки хороший ви програміст?

Побудуйте свою систему цінностей

Пригальмувати або набрати швидкість?

Чи довіряєте ви інтуїції?

Чи досягнете ви успіху в кар?

Чи знаєте ви мову жестів?

Чи можете ви отримати роботу своєї мрії?

Чи можеш ти стати менеджером?

Чи схильні ви до наукової роботи?

- Чи вмієте ви планувати?

Чи можна вас назвати скромним
Чи вмієте ви переконувати?
Наскільки ви любите свою роботу і чим готові пожертвувати заради неї?
- Вас сприймають оточуючі?
Чи дипломатичні ви?
Чи ефективний ви лідер?
Яким є ваш кар'єрний потенціал?

 

Практика студентів ПолтНТУ є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю.

Метою практики є формування та розвиток у студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретного виробництва, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.     

Види та обсяги практик визначаються освітньо-професійною програмою підготовки фахівців, що відображається відповідно в навчальних планах і графіках навчального процесу.

Місцем проведення практики можуть бути сучасні підприємства, (організації, установи) різних галузей господарства, науки, освіти, охорони здоров’я, культури, торгівлі, сільського господарства, державного управління. Залежно від конкретної спеціальності студентів основним видом практики є виробнича.

Метою виробничої практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, практичних навичок зі спеціальності, а також збір фактичного матеріалу для виконання курсових проектів (робіт).

Переддипломна та виробнича практики студентів  є завершальним етапом навчання і проводиться на випускному курсі з метою узагальнення і вдосконалення здобутих ними знань, практичних умінь та навичок, оволодіння професійним досвідом та готовності їх до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для дипломного проектування.     

Практика студентів ПолтНТУ проводиться на базах практики.

При підготовці фахівців за цільовими договорами з підприємствами (організаціями, установами) бази практики передбачаються у цих договорах.

Студенти можуть самостійно, за погодженням із завідуючим кафедри, підбирати для себе базу практики за фахом і пропонувати її для використання.

Начальник відділу працевлаштування студентів і випускників:

Ширшова Світлана Василівна

 

Фахівці:

Солодовник Віталіна Генадіївна

 

Методист

Боряковська Наталія Георгіївна;

 

Керівник виробничої практики:

Пісковий Сергій Сергійович

 

Тел.( 05322 ) 7-38-02

E-mail: v82@nupp.edu.ua

Ауд.204Ц, 316Ф