Слово ректора

ШАНОВНИЙ ВІДВІДУВАЧ!

ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

«ПОЛТАВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА».

 

Центральний корпус університету – пам’ятка архітектури першої половини ХІХ століття.

Навчальний заклад було засновано ще у 1818 році як інститут шляхетних дівчат.

У стінах інституту шляхетних дівчат у ХІХ столітті перебували І.П. Котляревський, Т.Г. Шевченко, здійснювали викладання видатні діячі української, чеської, російської історії та культури. Цей освітній заклад закінчували шість правнучок О.С. Пушкіна і М.В. Гоголя, відома українська письменниця-демократка Любов Яновська...

Заснований влітку 1930 року як інститут інженерів сільськогосподарського будівництва, навчальний заклад у 60-х роках реформується в інженерно-будівельний інститут.

У роки становлення незалежної української держави науково-педагогічний колектив стрімко реформувався з монопрофільного будівельного інституту в перший на Полтавщині багатопрофільний технічний університет (1993 р.), котрий забезпечує попит свого регіону на спеціалістів за майже 40-ма спеціальностями.

Рішенням уряду України в 1997 році з нагоди 100-річчя народження видатного теоретика космонавтики, блискучого інженера-винахідника, полтавця Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея) навчальному закладові присвоєно його ім’я.

У 2002 році за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки й освіти та міжнародне визнання університету надано статус національного. В ньому навчається близько 10 тисяч студентів із 23 областей України та 24 країн світу.

У квітні 2010 року трудовий колектив університету нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Нині діяльність науково-педагогічного колективу та студентів спрямована на успішний розвиток університету відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та "Перспективної програми інноваційного розвитку ПолтНТУ".

Розташований у мальовничому куточку красуні Полтави університет має дев’ять навчальних корпусів, затишне студентське містечко із п’ятьма гуртожитками, де працює їдальня, санаторій-профілакторій, центр дозвілля, сучасні спортивні майданчики.

У Сосновому бору с. Вакуленці, у навчально-оздоровчому комплексі “Ворскла”, щороку студенти оздоровлюються і проходять геодезичну практику, відновлюють свої сили кращі спортсмени університету.

Ми по праву пишаємося провідними вченими, лауреатами державних премій України в галузі науки і техніки, архітектури, докторами наук, професорами, котрі своїми оригінальними ідеями й дослідженнями збагачують потенціал вітчизняної науки та освіти.

Вибираючи свій шлях у житті, скористайтеся напрацьованим досвідом навчання понад 70-ти тисяч висококваліфікованих спеціалістів, яких підготував Україні та світу науково-педагогічний колектив університету.

 

РЕКТОР ВОЛОДИМИР ОНИЩЕНКО