Центр підтримки технологій та інновацій TISC

Мережа Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs) – міжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності, який реалізується в Україні з 2018 року на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо створення Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні від 26.07.2018 р. Проєкт TISC від ВОІВ реалізується з 2009 року в більш ніж 80 країнах світу.

На базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) функціонує Центральний TISC, який координує діяльність мережі регіональних Центрів по Україні. На сьогодні в Україні відкрито 16 регіональних центрів в основному на базі закладів вищої освіти в Києві, Харкові, Тернополі, Львові, Дніпрі, Черкасах, Чернігові, Луганську, Полтаві та Вінниці.

Метою є надання заявникам зручних та вичерпних консультацій та підтримки у сфері права інтелектуальної власності в Україні та за кордоном, а також підвищення обізнаності щодо набуття, використання та захисту інтелектуальної власності серед представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій.

Перелік компетенцій TISC охоплює всі можливі питання набуття, використання та захисту інтелектуальної власності, а також суміжні питання, вирішення яких потребують заявники.

Просвітницька робота TISC направлена на збільшення рівня обізнаності із способами захисту інтелектуальної власності, виховання правової культури споживання ОПІВ в населення та поглиблення комунікації із стейкхолдерами інноваційного та креативного середовища України.

23 березня на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відкрили перший на Полтавщині Центр підтримки технологій та інновацій, у якому надаватимуть вичерпні консультації і підтримку у сфері права інтелектуальної власності в Україні та закордоном для представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій.