Центр підтримки технологій та інновацій TISC

Мережа Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs) – міжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності, який реалізується в Україні з 2018 року на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо створення Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні від 26.07.2018 р. Проєкт TISC від ВОІВ реалізується з 2009 року в більш ніж 80 країнах світу.

Метою є надання заявникам зручних та вичерпних консультацій та підтримки у сфері права інтелектуальної власності в Україні та за кордоном, а також підвищення обізнаності щодо набуття, використання та захисту інтелектуальної власності серед представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій.

Перелік компетенцій TISC охоплює всі можливі питання набуття, використання та захисту інтелектуальної власності, а також суміжні питання, вирішення яких потребують заявники.

Просвітницька робота TISC направлена на збільшення рівня обізнаності із способами захисту інтелектуальної власності, виховання правової культури споживання ОПІВ в населення та поглиблення комунікації із стейкхолдерами інноваційного та креативного середовища України.

Національна мережа TISC спрямована на формування ефективної системи реалізації прав інтелектуальної власності суб'єктами інноваційної діяльності та активізації співпраці Центрів підтримки технологій та інновацій різних країн у рамках міжнародної мережі TISC. TISCs надають послуги, націлені на розробку інноваційного потенціалу, властивого науковим, промисловим та діловим сферам.

На базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УкрНОІВІ) відкрили перший на Полтавщині Центр підтримки технологій та інновацій, у якому надаватимуть вичерпні консультації і підтримку у сфері права інтелектуальної власності в Україні та закордоном для представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій.

Перелік послуг що надаються TISС Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

1. Базовий рівень – обов’язкові, згідно з вимогами ВОІВ (на безкоштовній основі):
    • надання доступу до патентних і непатентних інформаційних ресурсів;
    • надання консультаційної допомоги щодо використання вищезазначених інформаційних ресурсів;
    • організація дистанційного навчання за програмами Академії ВОІВ.
  2. Додаткові послуги (на безкоштовній основі):
    • надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, а також нормативно-правових актів з оформлення і подання заявок на отримання охоронних документів на ОПІВ і підтримання їх чинності;
    • надання допомоги в проведенні пошуку та отриманні технічної інформації;
    • навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних та інших інформаційних ресурсах у сфері інтелектуальної власності;
    • інформування про можливості отримання консультацій фахівців з інтелектуальної власності;
    • участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів та інших заходів з питань правової охорони і використання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, розвитку інноваційної діяльності, проведення патентних досліджень;
    • консультування з загальних питань оформлення і подання заявок (у тому числі в електронному вигляді) на видачу охоронних документів на ОПІВ;
    • інші послуги.
  3. Послуги, які надаються в TISС на платній основі:
    • оформлення документів на отримання прав на ОПІВ;
    • технічні послуги (копіювання і сканування матеріалів, друк документів на принтері, набір тексту на комп’ютері, послуги електронної пошти, висновок щодо результатів пошуку інформації на паперових та електронних носіях та ін.);
    • інші послуги, необхідні на різних етапах провадження інноваційної / інтелектуальної, творчої діяльності.

Контакти:

Наталія Максюта, начальник відділу аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», тел. +380672840732; v17@nupp.edu.ua;

Марія Пашко, фахівець відділу аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», v171@nupp.edu.ua.