За словами начальника головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлани Кретович, жителі Криму та Донбасу зможуть вступати до будь-якого із закладів вищої освіти, де працюватимуть освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», без складання зовнішнього незалежного оцінювання. Центри діятимуть з 9 червня до 23 жовтня 2020 року (через карантинні обмеження можлива зміна дат).
У переліку закладів освіти, підпорядкованих МОН України, є Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і структурний підрозділ університету – Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя.
Всього Міністерство освіти і науки України визначило більше 100 закладів вищої та фахової передвищої освіти, до яких у 2020 за спрощеною процедурою можуть вступати мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу та АРК Крим: 88 закладів вищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти та науки України, 15 – Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури та інформаційної політики.
Вступники з АР Крим та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної у кожному з цих закладів вищої освіти. А вступники з території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.
«Працівники освітніх центрів 9 червня приступили до своєї важливої роботи. Вступникам потрібно лише обрати спеціальність і заклад освіти, куди б вони хотіли вступати, та звернутись до освітнього центру в цьому закладі між 9 червня та 23 жовтня 2020 року. Про візит до освітнього центру можна домовитись заздалегідь, контакти центрів розміщені на сайті Міністерства освіти і науки», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.
Спрощена процедура вступу передбачає 4 кроки:
- Обрати освітній центр.
- Подати документи. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в обраному центрі.
Увага! З метою безпеки прізвища абітурієнтів та зарахованих студентів шифруватимуться.
- Скласти іспити. Скласти два іспити державної підсумкової атестації (ДПА): українська мова та історія України. Далі на абітурієнта чекає складання одного профільного вступного іспиту чи творчого конкурсу в залежності від обраної спеціальності.
- Стати студентом. Після зарахування на бюджетну форму навчання гарантовано можна отримати соціальну стипендію.
Студент зможе продовжити навчання в країнах Європи за програмою Erasmus.
Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:
– вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;
– вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня.
«Ті, які не встигнуть цього зробити у серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт», – додали в міністерстві.
Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій АРК Крим (м. Севастополь), Донецької та Луганської областей, передбачені законодавством, у 2020 році не зазнали змін.
У робочі дні з 9:00 до 18:00 працює безкоштовна гаряча лінія для вступників із тимчасово окупованих територій: 0-800-504-425.
Більше подробиць про вступ можна дізнатись у розділі «Вступ 2020».
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»