2022-01-21

Адміністрація університету зустрілась з консультантами німецької компанії-підрядника у рамках проєкту з енергомодернізації кампусів

17 січня відбулась чергова робоча зустріч адміністрації Полтавської політехніки у рамках реалізації проєкту «Вища освіта України» щодо комплексного енергоефективного оновлення будівель українських університетів за підтримки Європейського інвестиційного банку. Учасники зустрічі і представники компанії Gopa Infra обговорили технічні аспекти та планування графіків робіт.

Адміністрація університету зустрілась з консультантами німецької компанії-підрядника у рамках проєкту з енергомодернізації кампусів

До Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» прибула робоча група компанії Gopa Infra (Німеччина), яка стала Консультантом з проєктування та нагляду і з якою у липні 2021 року університет  підписав контракт.

У зустрічі взяли участь ректор університету, професор Володимир Онищенко, перший проректор – проректорка з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку Олена Філонич, експерти та консультанти німецької компанії-підрядника – Райнер Ріха, Марія Кучко, Андрій Левконюк, Андрій Анненков, і представники наукових шкіл Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки – доктор технічних наук, завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії, професор Олександр Семко, заслужений архітектор України, доктор архітектури, завідувач кафедри містобудування та архітектури, професор Вадим Вадімов та кандидат технічних наук, професор кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Анатолій Колієнко, який спеціалізується на технічних рішеннях підвищення рівня енергоефективності будівель.

Основним питанням порядку денного стали пріоритетні заходи  і планування наступного етапу реалізації проєкту.

За словами  ректора Національного  університету «Полтавська політехніка імені  Юрія Кондратюка»,  професора Володимира Онищенка,  університет вже виконав значну підготовчу роботу на першому етапі, тож існуючі напрацювання є запорукою успішної реалізації даного проєкту.

«Для нашого університету участь у такому масштабному державному проєкті – надзвичайно довгоочікувана подія. Щиро сподіваємося, що і цього року спрацюємо системно на максимальний результат!

Проєкт передбачає не лише теплоізоляцію будівель, модернізацію систем опалення, встановлення сучасних вентиляційних систем, а й запровадження системи енергоменеджменту і забезпечення сталого ефекту від запроваджених заходів з енергоефективності. Це так звані «зелені інвестиції» у знання і перехід до нових технологій в освітньому просторі.

У ході зустрічі обмінялися конструктивними  міркуваннями, обговорили перші напрацювання, залучивши до дискусії науковців, фахівців-практиків. Науковці Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки під керівництвом доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри будівництва та цивільної інженерії Олександра Семка виконали обстеження технічних умов будівництва та експлуатації вище вказаних об’єктів інфраструктури, підготували відповідну технічну документацію. На черзі – ряд робіт, виконуваних організацією-підрядником по  огляду та дослідженню всіх будівель і споруд, оформлення техдокументації та безпосереднє виконання робіт з термомодернізації.

Злагоджена командна робота на спільний результат – це основна мета і принцип співпраці. В успішній реалізації проєкту термомодернізації зацікавлена і держава, і Міністерство освіти і науки України, і кожен університет-учасник. Полтавська політехніка як лідер інновацій у Полтавському регіоні, надзвичайно зацікавлена у співпраці з європейською компанією для створення максимально комфортних умов для всіх учасників освітнього процесу. І я задоволений динамічними перемовинами і дискусіями», – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.

Під час робочої зустрічі сторони детально обговорили пріоритетні напрями і технічні аспекти, найближчі та довгострокові плани робіт, виготовлення проєктної документації.

«Ставши одним з університетів-учасників масштабного проєкту  термомодернізації за підтримки Європейського інвестиційного банку, покладаємо величезні надії на ті можливості, які перед нами відкриваються. Адже створений потужний освітній простір та розвинена інфраструктура  політехніки  готові до енергомодернізації. Університет уже давно почав шлях до енергоефективності і протидії глобальним викликам, що засвідчують наші системні енергоаудити і вже впроваджені заходи з енергоефективності, раціонального використання енергоносіїв. Наразі маємо змогу оперативно проводити робочі зустрічі та обговорювати актуальні проблеми, технічні аспекти виконуваних робіт, обмінюватися думками, дискутувати задля успішної реалізації проєкту», – прокоментувала перший проректор – проректорка з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Філонич.

Нагадаємо, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» увійшов до переліку провідних українських університетів-учасників першого етапу проєкту «Вища освіта України». Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) інвестує 120 млн євро у комплексну термомодернізацію українських університетів у межах, що є складовою спільної підтримки, яку ЄІБ та ЄС надають Україні у сфері енергоефективності. Проєкт також співфінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на суму 30 млн євро.

Раніше університет відвідала делегація представників Європейського інвестиційного банку, які обговорили перспективні напрями поглиблення співпраці, а Міністерство освіти і науки України повідомило основні підсумки і плани по реалізації проєкту «Вища освіта України».

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка