2021-06-15

Бібліотеці політехніки подарували ювілейне 14-томне видання творів Лесі Українки

11 червня у Науково-технічній бібліотеці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася презентація повного нецензурованого академічного зібрання творів Лесі Українки у 14-и томах, присвяченого 150-річному ювілею письменниці. Розкішний подарунок книгозбірня університету отримала від Українського інституту книги за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Бібліотеці політехніки подарували ювілейне 14-томне видання  творів Лесі Українки

На честь 150-річного ювілею видатної української поетеси, публіцистки, перекладача, громадської діячки Лесі Українки співробітники Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» презентували подарунок Українського інституту книги повного академічного чотирнадцятитомного зібрання творів. Студенти, викладачі, представники науково-освітньої спільноти університету ознайомилися з тематичною виставкою творів та книг про всесвітньо відому поетесу, подискутували над маловідомими сторінками її життя та творчості.

У повному унікальному виданні представлено чимало творів, які з різних причин були вилучені у зібранні творів Лесі України 1970 року видання, відкрито й переосмислено факти біографії мисткині, опубліковано спогади сучасників, особисті листи поетеси, впродовж багатьох десятиліть не доступні широкому читацькому загалу.

Творчість Лесі Українки, людини виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, знайшла своє втілення у багатьох різновидах літературної праці: поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Ювілейне видання поділено тематично й жанрово за такими напрямами-блоками, що стали відображенням багатогранного таланту майстрині слова: драматургія (1-4 томи), поезія та ліро-епічні поеми (5 том), художня проза (6 том), літературна критика та публіцистика (7 том), переклади (8 том), записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том), «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том), листування ( 11-14 томи).

«Твори геніальної української письменниці Лесі Українки власним неповторним звучанням та співзвучністю проблемам сьогодення приваблюють сучасних читачів. Найкращим свідченням стійкого інтересу студентської молоді до літературознавчих праць, поетичних, прозових та драматичних творів всебічно обдарованої особистості стала презентація прекрасного видання, яке з великим задоволенням відвідали студенти групи 101-пГД спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» гуманітарного факультету Полтавської політехніки. Першокурсники на чолі з їхнім куратором, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри українознавства, культури та документознавства Людмилою Чередник познайомилися з маловідомими сторінками творчої біографії відомої землячки та погортали презентоване університетській бібліотеці видання.

Приємно відзначити той факт, що серед студентів політехніки чимало тих, хто цікавиться художнім світом літератури, читає та розмірковує над прочитаним, ділиться власними враженнями. Спільно зі студентами різних Навчально-наукових інститутів та факультетів проводимо літературно – мистецькі та просвітницькі заходи, популяризуємо українську культуру», – говорить директорка Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Валентина Сидоренко.

Нагадаємо, на початку лютого 2021 року нове нецензуроване академічне чотирнадцятитомне зібрання творів поетеси Лесі Українки було офіційне представлене у рамках масштабного Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» в Національному центрі «Український дім». Унікальність найповнішого на сьогодні зібрання творів поетеси полягає у можливості познайомитися з раніше ніде не публікованою драматичною та епістолярною спадщиною Лесі Українки. Принципова відмінність видання від попереднього, дванадцятитомного зібрання – максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема, до чернеток, що нерідко відкривають завісу над таємницями творчого процесу.

До підготовки та видання творів долучилися провідні науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки, фахівці інших державних освітніх та наукових установ країни – Віра Агеєва, Олександра Вісич, Юрій Громик, Тетяна Данилюк-Терещук, Світлана Кирилюк, Олена Кицан, Світлана Кочерга, Олена Маланій, Марія Моклиця, Ольга Полюхович, Валентина Прокіп, Сергій Романов, Лариса Семенюк, Вікторія Сірук, Максим Стріха.

Співробітники Науково-технічної бібліотеки, науково-педагогічні працівники, студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності Українському інституту книги і Міністерству культури та інформаційної політики України, за рекомендаціями яких було зорганізовано й підготовлено це надзвичайно змістовне видання, яке допоможе нашим сучасникам осмислити глибину творчості Лесі Українки.

Медіа–центр