2025-01-15

Данія очима студента: неймовірний досвід участі студента - філолога Полтавської політехніки у молодіжному обміні за програмою Erasmus+

Студент Полтавської політехніки Микита Лапін став учасником молодіжного обміну за програмою Erasmus +у Данії, де вивчав особливості гендерної рівності у професійному середовищі, брав участь у воркшопах, культурних вечорах і соціальних активностях.

Данія очима студента: неймовірний досвід участі студента - філолога Полтавської політехніки у молодіжному обміні за програмою Erasmus+

У сучасному світі академічна мобільність відкриває студентам безліч можливостей для розвитку, навчання та пізнання різних культур. Програми Erasmus+ не тільки сприяють обміну знаннями, а й стають унікальним досвідом, який змінює життя. Одним із таких натхненних прикладів є історія Микити Лапіна, студента 4 курсу спеціальності 035 Філологія Полтавської політехніки, який, навчаючись за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в румунському університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, також взяв участь у молодіжному обміні за програмою Erasmus+, який проходив з 10 по 19 грудня 2024 року у місті Store Klaus, Ganløse, Данія. Його розповідь про скандинавську гостинність, інтерактивні воркшопи та незабутні культурні вечори надихає на нові досягнення.

«Моя подорож до Данії в рамках програми Erasmus + стала справжньою пригодою, повною нових знань та незабутніх вражень, – говорить учасник обміну Микита Лапін. - Участь у молодіжному обміні за програмою Erasmus + у Данії була неймовірним досвідом, який подарував мені не лише цінні знання, а й можливість поринути у унікальну атмосферу скандинавської країни, здобути нові знайомства та цікаво і з користю провести час.

Одразу хочу зазначити, що приймаюча організація цього проєкту підійшла до кожного моменту і кожної дрібнички з максимальною відповідальністю. Мій літак прибував доволі пізно, о 22 годині за місцевим часом і було дуже приємно, що, незважаючи на пізній час, мене та ще трьох учасників, літаки яких теж приземлились пізно, організатор Хелмет забрав на своєму авто, тож у всіх нас не виникло жодних проблем з пошуком місця проведення проєкту. Одразу, ще по дорозі до нашого будинку, що знаходився неподалік Копенгагена у маленькому містечку, нам розповіли все про проєкт і відповіли на всі наші питання, розказали про всі нюанси перебування. По приїзду нас гостинно і тепло зустріли, нагодували і після доволі довгої дороги я пішов спати, в очікуванні початку нашого проєкту.

Варто відзначити, що будинок, в якому ми жили, повністю відповідає поняттю «скандинавське житло». Іноді здавалося, що там дійсно живуть вікінги. Камін, який майже ніколи не згасає, неймовірний запах дерева по всьому будинку, тепла і гостинна атмосфера, панорамні вікна, через які можна спостерігати за лісом, і як похмурими данськими днями цей ліс окутує туман, все це давало неповторний настрій і бажання брати участь у проєкті та відкривати для себе Данію.

Тема нашого проєкту була «Girl`s power at work». Особисто мені ця тема сподобалась тим, що до проєкту це була взагалі не розкрита і доволі невідома для мене тематика, тож хотілося якомога більше дізнатися про це і здобути практичний досвід у цьому. В моїх прагненнях я був не один, багато хлопців і дівчат, як і я, прагнули дізнатися більше і розібратися з цією темою. Слід зазначити, що процес нашого навчання був корисний і продуктивний, сповнений багатьма активностями і помірно наповнений інформацією. Жодного разу ми не засиджувалися на місці і проводили багато активностей, воркшопів, конкурсів, руханок, тренувань, дискотек та екскурсій. Також лекції на цю тему були вкрай цікавими і викликали великий інтерес у мене та всієї аудиторії, ми розібрали багато цікавих для нас питань.

Однією з найяскравіших складових проєкту стали культурні вечори. Участь у них брали представники України, Данії, Болгарії, Сербії та Йорданії, і кожна команда мала змогу презентувати свою країну та культуру. Ці заходи стали для мене чудовою нагодою здобути цінний досвід міжкультурного та міжнаціонального спілкування. Я відкрив для себе багатогранність традицій, познайомився з людьми з різних куточків світу та мав змогу скуштувати страви національної кухні різних народів. Це був справді унікальний і незабутній досвід.

Не обійшлося і без знайомства з Данією, у нас була чудова змога прогулятися по живописному та затишному містечку, в якому ми жили, та сповна відкрити для себе столицю Данії – Копенгаген. Неймовірної краси місто, сучасне, гарне та зручне. Було дуже цікаво поспілкуватися з жителями Копенгагена, корінними данцями. Вони дуже відкриті і дружелюбні, радо комунікують та приходять на допомогу. А ще у них чудова англійська, тож мовних проблем не було взагалі.

Я надзвичайно вдячний за можливість взяти участь у такому захопливому проєкті. Уся атмосфера Erasmus+ була напрочуд дружньою та відкритою, як для мене, так і для всіх інших учасників. Будь-які питання вирішувалися миттєво, а часто навіть ще до їхнього виникнення. Ця програма подарувала мені не лише цінний досвід та нові знання, а й знайомства з неймовірними людьми з різних країн, які стали моїми друзями. Цей досвід залишиться в моїй пам’яті назавжди, і я щиро рекомендую всім не втрачати можливості подорожувати. Поки ви студент чи студентка, Erasmus+ відкриває перед вами унікальні шанси навчатися й відкривати світ. Скористайтеся цією нагодою!».

Метою молодіжного обміну за програмою Erasmus+ «Girl`s power at work» було сприяння особистісному та професійному зростанню молодих європейців через міжкультурну взаємодію, співпрацю та навчання, з акцентом на питання гендерної рівності та ролей у робочому середовищі, надати учасникам обміну інструменти для особистісного і професійного зростання; допомогти їм краще зрозуміти динаміку робочого середовища, ролі гендеру та концепцію рівності; залучити до дискусій, які спрямовані на розширення сприйняття гендерних ролей у професійному світі та розвиток взаємоповаги; навчити молодь переосмислювати власні переконання та упередження, розвиваючи активну позицію щодо позитивних змін у своїх громадах; допомогти учасникам вдосконалити їхні лідерські, комунікаційні та аналітичні здібності, що підвищить їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Дізнайтесь більше про досвід участі наших студентів у програмах академічної мобільності Erasmus+ в Румунії та Естонії.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»