Навчання за кордоном – це завжди унікальна можливість для студентів не лише здобути нові знання, але й розширити власні горизонти. В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року двоє студентів 4 курсу спеціальності 191 Архітектура та містобудування Полтавської політехніки вирушили на навчання до Естонського університету природничих наук (Estonian University of Life Sciences) у межах програми кредитної академічної мобільності Erasmus+.
Майбутні архітектори Дмитро Крючко та Анна Квасневська поділилися яскравими враженнями від навчання в Тарту: від інтеграційних заходів та захопливих подорожей до інноваційних підходів до ландшафтної архітектури. Їхні історії – це приклад того як програми академічної мобільності відкривають перед українськими студентами нові перспективи професійного й особистісного розвитку.
Крючко Дмитро, студент групи 402-А спеціальності 191 Архітектура та мiстобудування, розповідає:
«Ще півроку тому мені випала надзвичайна можливість стати учасником програми кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонії. Цей досвід був для мене унікальним і надзвичайно важливим, тому, як би не було сумно, прийшов час підвести підсумки свого навчання, попрощатися з усіма, кого я зустрів за цей час, і повернутися. Це були інтенсивні місяці, сповнені емоцій, які я ніколи не забуду.
Складно описати все те, що відбулося за останні 5 місяців, тим паче неможливо виразити ті емоції та враження, які я відчув. Але я точно можу сказати, що це було варте того.
До поїздки я не мав, як мені здавалося, достатньо глибоких знань щодо організації ландшафтної архітектури, тому, коли я готувався до навчання в Естонії, боявся, що мені не вистачатиме навичок і я буду відставати від інших студентів. Мені здавалося, що мені буде важко адаптуватися до вимог і темпу навчання. Але, як пізніше виявилось, завдяки індивідуальному підходу наукових керівників до навчання студентів, ці страхи виявилися здебільшого ілюзією.
«Студентська столиця 2024 року» – Тарту, подарувала мені можливість брати участь у майже щоденних заходах, які були організовані для студентів. І найголовніше – це стало центром уваги для студентів з різних країн. Разом з іншими студентами ми організовували поїздки в різні куточки Естонії, відвідували музеї.
Не менш важливими для мене були подорожі, у яких я був останнім часом. Завдяки ним я зміг побачити та детально вивчити багато прикладів архітектури, які стали цінними для мого професійного розвитку як архiтектора.
Час пройшов не так швидко як я очікував, та залишив гарні спогади. Щиро бажаю кожному тримати такий досвід, та вдячний за даний Полтавською політехнікою шанс побувати у такiй подорожi!»
Квасневська Анна, студентка групи 402-А спеціальності 191 Архітектура та мiстобудування:
«Здається, тільки нещодавно розпочався осінній семестр навчання в EMU, як я вже маю прощатися з викладачами, новими друзями та вже таким звичним містом Тарту.
Пригадую, як тільки приїхала в Естонію, трохи розгублена, але готова до нових пригод в моєму житті. Першого тижня студентам-еразмусівцям допомогли інтегруватися в університетське середовище, краще познайомитися з містом та один з одним.
Організація Erasmus Student Network влаштувала для нас екскурсію історичними вуличками Тарту і прогулянку на традиційному човні. Впродовж цілого семестру проводили безліч цікавих заходів для молоді, таких як культурні вечори, арт-воркшопи, інтернаціональні вечері, караоке, танцювальні класи, настільні ігри та багато іншого. Активна участь в цих заходах допомогла мені покращити навички спілкування англійською мовою та познайомитися з неймовірними людьми, які стали мені справжніми друзями.
Процес навчання в EMU заслуговує на окрему увагу, оскільки залишив у моєму серці особливе місце. Як ландшафтні архітектори, ми мали кафедру в Технологічному корпусі, оснащеному усіма зручностями – компʼютерними класами, бібліотекою, принтерами для друку на великих форматах, машиною для лазерної різки, складом матеріалів для макетування та ланч-зоною з диванчиками. Професори завжди створювали дружелюбну та затишну атмосферу під час лекцій та практичних занять, допомагаючи з будь-якими питаннями. Для того, щоб студенти краще розуміли реальні ландшафтні ситуації, урбаністичне планування та розвивали «надивленість», нам проводили безліч чудових поїздок Естонією.
Та найбільше мені подобалася робота в команді, оскільки для цього завжди залучали різні інтерактивні методи навчання. Наприклад, перед початком виконання робіт з курсу «Техногенний ландшафтний дизайн» для студентів провели низку екскурсій в карʼєри, щоб ми краще розуміли рельєф та місцеві рослини. Після цього викладач набрав на одній з локацій піску, який ми у майбутньому використали для моделювання. Кожна команда отримала індивідуальні key-words для завдання та відшукала унікальні ідеї вирішення дизайну. Такий досвід надзвичайно змінює уявлення про роботу в групі та практичні заняття, даючи розуміння, що вони можуть бути цікавими, пізнавальними та креативними.
Erasmus+ навчання відкриває безліч можливостей для відвідування цікавих місць та країн. По-перше, ти знаходиш нових людей та друзів, з якими у вільний час або вихідні маєш змогу вирушити в незабутні поїздки. А по-друге, студентські організації часто влаштовують подорожі, які ти б сам, можливо, ніколи б житті не спланував. Такою подією для молоді у цьому семестрі стала Лапландія. Цілий тиждень ми провели за північним колом, досліджуючи сніжні ліси, містечко справжнього Санти, оленів та культуру народів Саами. Найяскравішими подіями в моєї житті було побачити справжню аврору та Льодовитий океан, що назавжди залишиться в моїй памʼяті.
Сумно усвідомлювати, що семестр вже закінчився, а друзі розʼїхалися знову по світу, але це було неймовірною радістю зустріти їх. Вірю, що ще обовʼязково буде час, коли вони зможуть завітати до нас в Україну! Обовʼязково долучайтеся до програм академічної мобільності, попри всі страхи та переживання – воно того варте!».
«Програми академічної мобільності Erasmus+ відкривають перед нашими студентами унікальні можливості для професійного та особистісного розвитку. Досвід навчання в Естонії дав нашим студентам-архітекторам не лише нові знання, але й надихнув на творчі звершення, подарував міжнародних друзів та незабутні враження. Це чудовий приклад того як міжнародна мобільність змінює життя і сприяє формуванню майбутніх лідерів у своїй галузі», – говорить координаторка міжнародного співробітництва Полтавської політехніки –к.філол.н., доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва.
Про перші враження Дмитра і Анни від навчання в Естонському університеті природничих наук можна прочитати тут.
Нагадаємо, у весняному семестрі 2023/2024 навчального року (з 5 лютого 2024 року по 22 червня 2024 року) в Естонському університеті природничих наук за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ навчалась магістрантка спеціальності 191 Архітектура та містобудування освітньої програми «Архітектура будівель та споруд» Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Поліна Остапенко. Про її досвід участі у програмі мобільності можна прочитати тут і тут.
Також навесні 2024 року кандидатка технічних наук, доцентка кафедри будівництва та цивільної інженерії Аліна Зигун стала учасницею програми академічної мобільності Erasmus+ (Mobility of individuals) KA171 на базі Естонського університету природничих наук.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»