2024-11-01

Студенти-архітектори розповіли про навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонському університеті природничих наук

В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року двоє студентів Полтавської політехніки навчаються за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонському університеті природничих наук. Учасники програми поділились враженнями від навчання.

Студенти-архітектори розповіли про навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонському університеті природничих наук

Програми кредитної академічної мобільності Erasmus+ відіграють важливу роль у підготовці студентів навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою. Участь у програмах кредитної мобільності дає студентам шанс інтегруватися в європейську освітню та культурну спільноту, обмінюватися досвідом з іноземними колегами та професорами, а також отримувати знання від провідних фахівців у сфері архітектури. Естонський університет природничих наук пропонує широкий спектр курсів, спрямованих на розвиток навичок у сферах сталого розвитку, екологічного дизайну, ландшафтної архітектури та урбаністичних інновацій. Таким чином, кредитна академічна мобільність не лише сприяє особистісному розвитку студентів, але й розширює їхні професійні перспективи, готуючи до роботи в міжнародних проєктах та успішної кар’єри в умовах сучасного ринку праці, відкриваючи для них можливість здобути унікальний досвід і знання у міжнародному середовищі.

Завдяки програмам академічної мобільності, які пропонує партнер Полтавської політехніки –Естонський університет природничих наук, студенти можуть вивчати сучасні підходи та тенденції в галузі архітектури й урбаністики, отримуючи актуальні практичні навички. Це особливо важливо для їхньої професійної підготовки, оскільки дозволяє не лише поглибити знання, але й адаптуватися до швидких змін і нових викликів, які постають перед архітекторами та містобудівниками в умовах глобалізації, інноваційного розвитку міст та повоєнної відбудови нашої держави.

У першому семестрі 2024/2025 навчального року (з 01.09.2024 року по 02.02.2025 року) двоє здобувачів вищої освіти спеціальності 191 Архітектура та мiстобудування – четвертокурсниця Анна Квасневська та четвертокурсник Дмитро Крючко навчаються за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонському університеті природничих наук.

Учасники мобільності поділились враженнями від навчання в Естонії.

Студент групи 402-А спеціальності 191 Архітектура та мiстобудування  Крючко Дмитро розповів, що за два місяці навчання в Естонському університеті природничих наук “Eesti Maaülikool” отримав класний досвід у сфері навчання та яскраві враження від організації соціальних подій та повсякденного життя.

«Методи викладання лекцій та проведення практичних занять разюче відрізняються від усіх підходів, з якими я мав справу раніше. Викладачі володіють глибокими знаннями та значним досвідом у галузі ландшафтного дизайну, причому багато з них – іноземні фахівці. Понад половина лекцій проходить у форматі екскурсій із подальшим аналізом територій, що служать прикладами для вирішення практичних завдань: ми вивчаємо як ділянки з аналогічними проблемами, так і успішні рішення для цих викликів. Практичні заняття вирізняються цікавістю та значною складністю, часто є інтенсивними й вимагають широкого спектру знань, а іноді й постійної уваги протягом усього тижня. Особливо запам'ятовуються командні проєкти, де працюють студенти різних національностей. Кожен член команди пропонує власні підходи до виконання завдань, які відображають актуальні методики та практики їхніх країн.

Самостійній роботі та вивченню предметів приділяється значна увага. Студенти інституту проводять багато часу, заглиблюючись у теорію та матеріали лекцій, тому бібліотеки завжди заповнені, а в кімнатах для самостійного навчання в університеті підтримують продуктивну робочу атмосферу.

Організація студентського життя тут справді вражає. Завдяки статусу Тарту як «студентської столиці 2024 року» майже щодня проходять заходи для студентів – як місцевих, так і іноземних, – зокрема тематичні вечори, подорожі, святкові події. Це особливо надихає в оточенні зацікавлених іноземців, які, як і я, прагнуть досліджувати інші культури та спільноти.

Тарту – чудове місто, де гармонійно поєднується старовинна та сучасна архітектура. Тут є багато неймовірних музеїв і галерей, куди українців пускають безкоштовно, а також мій улюблений прохолодний, вітряний клімат з дощами та туманами. Місцеві жителі приємні: спершу вони можуть здатися замкненими, але з кожним днем я переконуюсь у зворотньому. Час плине тут повільніше, ніж я очікував, залишаючи яскраві спогади, і я впевнений, що ніколи не пошкодую про проведені тут дні. Щиро бажаю кожному отримати подібний досвід і вдячний Полтавській політехніці за цей чудовий шанс!» – говорить Дмитро Крючко.

Задоволена навчанням в Естонському університеті природничих наук і студентка групи 302-А, спеціальності 191 Архітектура та мiстобудування Квасневська Анна:

«Аж не віриться, що так швидко пролетіли два місяці навчання в Eesti Maaülikool в Тарту. За цей короткий період я отримала неймовірну кількість чудових спогадів, знань та нових знайомств.

Університет пропонує чудові умови для студентів, адже тут є все необхідне для навчання – затишні кабінети, бібліотека з вузькопрофільною літературою, комп’ютерні класи, обладнання для друку проектів та зони відпочинку, де можна насолодитись кавою. Викладачі дуже привітні, відкриті та завжди готові допомогти.

Неодмінною перевагою навчальної методики в цьому університеті є постійні екскурсії та виїзди групою на територію об’єктів проектування, відповідно до завдання. Наприклад, ми мали поїздку в місто Виру, де досліджували урбаністичну ситуацію та місцеві рослини. Із останніх подій була екскурсія в кар’єри трьох різних типів, яка краще допомогла розуміти грунти, біорізноманіття та результати впливу людської діяльності на ландшафт. Це надзвичайно урізноманітнює навчальний процес та допомагає в засвоєнні матеріалу.

Професори не тільки проводять нам змістовні лекції та екскурсії, але і радо запрошують провести з ними вихідні в неформальній обстановці. Нещодавно один із викладачів – Simon Bell – запросив нас, студентів, погостювати в його дерев’яному будиночку в Латвії. Разом ми провели незабутні три дні – готували їжу, гуляли лісом, співали пісні, грали в настільні ігри та насолоджувались сауною. Ця затишна поїздка створила дружню атмосферу в колективі та залишила безцінні спогади.

Окрім навчання студенти насолоджуються яскравими подіями, які проводить місцева ESN. Кожного тижня відбувається щось цікаве – караоке, вечори настільних ігор та фільмів, культурні свята, вечірки та квести. Також асоціація студентів часто організовує поїздки в інші міста та країни. Студенти вже не можуть дочекатися найближчої подорожі в кінці листопаду – до чарівної Лапландії.

Естонія підкорила мене своєю природою та привітними людьми. Це зелена, доглянута країна з патріотичними мешканцями, які з гордістю ставляться до своєї культури та мови. З нетерпінням чекаю наступних місяців навчання та нових пригод».

Нагадаємо, у весняному семестрі 2023/2024 навчального року (з 5 лютого 2024 року по 22 червня 2024 року) в Естонському університеті природничих наук за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ навчалась магістрантка спеціальності 191 Архітектура та містобудування освітньої програми «Архітектура будівель та споруд» Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Поліна Остапенко. Про її досвід участі у програмі мобільності можна прочитати тут і тут.

Також у період з 6 по 10 травня 2024 року кандидатка технічних наук, доцентка кафедри будівництва та цивільної інженерії Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки Аліна Зигун стала учасницею програми академічної мобільності Erasmus+ (Mobility of individuals) KA171 на базі Естонського університетуприродничих наук.

Нещодавно другокурсниці ННІ фінансів, економіки, управління та права поділились враженнями від навчання за програмою кредитної академічної мобільності у Відні, магістрантка-міжнародниця розповіла про свій досвід навчання за програмою кредитної мобільності у австрійському місті Вінер-Нойштадт (Австрія), студентка політехніки стала срібною призеркою Всеукраїнської олімпіади з німецької мови, на базі Полтавської політехніки відкрили Міжнародний тренінговий центр з економічної безпеки та фінансових розслідувань, студентка ННІ нафти і газу взяла участь в щорічній науковій конференції та виставці ATCE у Сполучених Штатах Америки, делегація Полтавської політехніки відвідала інавгурацію академічного року у Білостоцькій політехніці, Полтавська політехніка співпрацюватиме з провідним університетом Польщі – Варшавською політехнікою, почесний професор Білостоцької політехніки Володимир Онищенко привітав колег із початком нового навчального року.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»