2024-10-17

Делегація Полтавської політехніки відвідала інавгурацію академічного року у Білостоцькій політехніці

Проректорка з наукової роботи Полтавської політехніки Олена Степова та завідувачка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Алла Болотнікова взяли участь в інавгураційних урочистостях у Білостоцькій політехніці. Під час візиту домовились з партнерами про нові спільні освітні ініціативи та наступні етапи підготовки фахівців за програмами подвійних дипломів.

3 жовтня 2024 року на запрошення ректорки, професорки Марти Косіор-Казберук делегація Полтавської політехніки у складі проректорки з наукової роботи, докторки технічних наук, професорки Олени Степової та завідувачки кафедри загального мовознавства та іноземних мов, кандидатки філологічних наук, доцентки Алли Болотнікової взяла участь у інавгурації нового 2024/2025 навчального року у Білостоцькій політехніці. Візит став продовженням багаторічного партнерства між університетами, започаткованого ректором Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Почесним професором Білостоцької політехніки Володимиром Онищенком.

Під час зустрічі з проректоркою з міжнародної роботи Білостоцької політехніки, професоркою Доротою Анною Кравчик обговорили результати спільних проєктів та нові етапи реалізації програми подвійного диплому за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Ця програма надасть студентам Полтавської політехніки можливість отримати європейський досвід та розширити свої перспективи на міжнародному ринку праці.

Під час зустрічі з деканом факультету будівництва та охорони навколишнього середовища Міхалом Болтриком і деканом факультету менеджменту Джоанною Едис обговорили конкретні шляхи реалізації партнерської угоди.

Однією з ключових домовленостей стала організація серії воркшопів за напрямками «Менеджмент» та «Промислове і цивільне будівництво» у листопаді 2024 року, а також участь студентів Полтавської політехніки у Літній школі за напрямком «Будівництво» в Білостоцькій політехніці. Ці воркшопи будуть спрямовані на практичну підготовку студентів, а лекції проведуть викладачі обох університетів.

Польський університет-партнер також долучиться до співорганізації міжнародної науково-практичної конференції «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики», що пройде у листопаді 2024 року з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.

«Ми дуже раді бути в університеті-партнері, який з перших днів війни допомагав колективу Полтавської політехніки та підтримував Україну. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має багаторічну історію міжнародного співробітництва, і співпраця з Білостоцькою політехнікою є одним із яскравих прикладів. Ця співпраця спрямована на зміцнення освітніх і наукових зв'язків між двома установами. Вона включає спільні наукові дослідження й проєкти та програми обміну студентами та викладачами. Завдяки цим ініціативам студенти та викладачі Полтавської політехніки мають змогу брати участь у міжнародних програмах обміну та покращувати свої знання й навички в умовах глобалізованого світу. Міжнародне співробітництво розширює доступ до передових технологій і ресурсів, що дозволяє університету відповідати сучасним викликам глобальної освітньої системи.

Угода про співпрацю між Національним університетом імені Юрія Кондратюка та Білостоцькою політехнікою передбачає кілька важливих аспектів. Зокрема, вона відкриває можливість для студентів університету взяти участь у Літній школі за напрямком «Будівництво». Це чудова нагода для студентів отримати нові знання, практичний досвід та міжкультурну комунікацію в міжнародному освітньому середовищі.

Крім того, польський університет-партнер виступить співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики». Ця подія, присвячена Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, стане ключовим заходом для студентів, аспірантів та молодих вчених, які працюють у галузі інновацій та досліджень. Конференція слугуватиме платформою для обміну науковими досягненнями та ідеями між молодими науковцями з різних країн.

Це чудове підтвердження взаємної підтримки та співпраці між Полтавською політехнікою та Білостоцькою політехнікою! Міцні академічні зв'язки дійсно є запорукою успіхів і розвитку обох університетів, відкриваючи нові горизонти для студентів та викладачів. Спільні цілі та партнерство збагачують освітній процес та наукові дослідження, створюють умови для розвитку інновацій та відкривають нові горизонти для студентів та викладачів. Міцні академічні зв'язки — це запорука успіхів і розвитку обох університетів», – підкреслила проректорка з наукової роботи, професорка Олена Степова.

Нагадаємо, Почесний професор Білостоцької політехніки Володимир Онищенко привітав колег із початком нового навчального року, студенти Полтавської політехніки зможуть навчатися за програмами Erasmus+ та подвійного диплому у польському Університеті Науки і Технології (AGH), Полтавська політехніка співпрацюватиме з провідним університетом Польщі – Варшавською політехнікою.

Нещодавно проректорка Полтавської політехніки презентувала досягнення університету на Європейській конференції наукових центрів і музеїв науки.

Раніше делегація університету відвідала гірничий фестиваль і привітала Краківський університет-партнер зі столітнім ювілеєм.