У лютому 2023 року Полтавська політехніка підписала Меморандум про співпрацю та міжінституційну угоду з одним із провідних румунських університетів – університетом «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia (місто Алба-Юлія, Трансильванія, Румунія).
Підписані угоди отримали практичну реалізацію: протягом весняного семестру 2022/2023 навчального року, з 27 лютого по 16 червня 2023 року, 15 студенток Полтавської політехніки поглиблювали знання з профільних навчальних дисциплін, опановували нові практичні навички та професійні компетенції в провідному європейському університеті.
З 1 липня по 1 вересня 2023 року (2 місяці) 5 студенток бакалаврату та магістратури спеціальності «035 Філологія» проходили фахову практику в рамках програми Erasmus+ в міжнародному відділі університету «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, де допомагали з перекладами та міжкультурною комунікацією.
У зимовому семестрі 2023/2024 навчального року в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia за програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ навчались 32 студенти 10 різних спеціальностей Полтавської політехніки: 7 студенток Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права; 4 студентів 2 та 3 курсів спеціальності «Комп’ютерні науки» та 21 студентка факультету філології, психології та педагогіки.
У весняному семестрі 2023/2024 навчального року за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia навчались 16 студентів політехніки, які вивчали різноманітні дисципліни, подорожували, пізнавали культуру Румунії. В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року 12 студентів 8 спеціальностей з трьох структурних підрозділів Полтавської політехніки навчались за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia. Студенти політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмою мобільності в Румунії.
Мозуль Аліна, студентка 4 курсу спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність:
«Ця програма кредитної академічної мобільності Erasmus+ стала для мене першим досвідом, і емоцій у мене дійсно дуже багато. Румунський університет з першого дня справив чудове враження: комфортні аудиторії, цікава програма навчання, а найголовніше – привітні та розуміючі викладачі.
Особливо хочу відзначити ком’юніті міжнародних студентів, з якими ми познайомилися. Спілкування з молоддю з різних куточків світу, практика постійного спілкування іноземною мовою, спільний побут та яскраве студентське життя залишаться у моїй пам’яті надовго.
Під час програми обміну ми вже встигли відвідати декілька мальовничих міст, таких як Брашов, Сібіу та Клуж-Напока. Ми святкували Геловін у найкращих традиціях Трансильванії, завітали до замків Cantacuzino (де знімали популярний серіал «Wednesday»), Bran (легендарного замку графа Дракули) та неймовірно красивого Peles. Також не обійшлося без тематичних вечірок, які є невід’ємною частиною студентського життя.
Ще однією пам’ятною подією став підйом на гору Piatra Craivii, з якої відкривається захопливий краєвид.
Навчання та проживання тут надзвичайно різноманітне, а отриманий досвід – безцінний і неповторний. Усім, хто планує їхати на мобільність до Румунії, хочу сказати: не вагайтеся, адже ці емоції варті того, щоб їх пережити!».
Кучка Даяна, студентка 4 курсу спеціальності 073 Менеджмент:
«Мені 20 років, і це вже мій другий досвід навчання за програмою Erasmus+. Минулого року я побувала у Фінляндії, а цього разу обрала Румунію. Чи задоволена своїм вибором? Однозначно, так!
Я відвідувала університет чотири дні на тиждень, а п'ятниці у мене вільні від занять. Навчальний процес нагадує наш, але з цікавими особливостями. Заняття проходять динамічно: викладачі надають перевагу практичному підходу, часто аналізуючи приклади з реального життя. Я вивчаю бізнес-адміністрування, і тут нас навчають керувати бізнесом за допомогою симуляційної гри. Ми самостійно приймаємо рішення, які впливають на подальшу долю компанії, що дуже захопливо.
На додачу до навчання, я вже встигла відвідати кілька міст Румунії. Першим був Брашов, куди ми поїхали на захід, організований спілкою ESN. На чотири дні всі студенти Erasmus+ з усієї Румунії зібралися в одному місті. Ми побували у трьох замках, включно із замком Дракули, брали участь у параді прапорів, де кожен представляв свою країну, а також насолоджувалися тематичними вечірками. Потім ми відвідали Клуж-Напоку – місто молоді, студентів і вечірок. Поїздка разом із друзями з Туреччини, Іспанії та Алжиру залишила незабутні враження, хоча одного дня було замало, і не хотілося повертатися.
Місто Алба-Юлія, де ми зараз мешкаємо, дуже затишне: все поруч, розвинена інфраструктура і надзвичайно привітні люди.
Життя в гуртожитку – це окрема історія. Тут постійно відбувається спілкування, удосконалення англійської мови і знайомства з людьми з усього світу. А ще це чудова можливість скуштувати традиційні страви різних країн, адже на кухні тобі обов'язково запропонують спробувати щось нове.
Румунія мені дуже подобається. Erasmus+ – це унікальна можливість порівняти культури, покращити мову і, що найголовніше, пізнати нове та перейняти досвід у професіоналів своєї галузі. Я дуже рада, що вже вдруге отримала цей шанс!
Румунія – прекрасна країна з великими можливостями, але я часто думаю про Україну, свій дім і близьких. Водночас я намагаюся насолоджуватися кожним моментом тут і ловити кожну можливість!»
Мустафаєва Саміра, студентка 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова та друга іноземна мова):
«Румунія справді вражає своїми природними краєвидами, зокрема величними Карпатами, які займають значну частину країни. Гори створюють мальовничі краєвиди, доповнені зеленими лісами, стрімкими річками, водоспадами та гірськими озерами. Вступаючи до університету, я знала, що дуже хотіла б спробувати себе в програмі академічної мобільності, але навіть не думала, що колись опинюся саме в Румунії.
Я навчалася за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia і зовсім не жалкую, що вирішила приїхати. Спочатку, звісно, потрібен був час, аби пристосуватися до дорослого самостійного життя, але умови в гуртожитку просто чудові. Крім того, ще до приїзду кожному студенту прикріплюють волонтера, який завжди готовий допомогти та підтримати у будь-яких питаннях. З часом починаєш знайомитися з людьми з різних куточків світу, знаходячи як багато спільного, так і цікавих відмінностей.
Щодо навчального процесу, то однією з моїх улюблених дисциплін є «Written and Oral Communication Techniques in English». Це не тільки цікаві презентації, але й незвичний метод роботи на парах: ми по черзі читаємо слайди, обговорюємо матеріал, робимо завдання – все це дозволяє створити особливу атмосферу на заняттях. А на курсі «British and American Culture and Civilization» ми переглядаємо фільми і обговорюємо їх з румунськими студентами, що дозволяє глибше поринути в культуру цих країн.
Румунія особливо чарівна восени та взимку. Пейзажі набувають нових відтінків, а міста наповнюються магією цих сезонів. Ми відвідали сусідні міста, такі як Сібіу, де на центральній площі красувалася гарно прикрашена ялинка, створюючи справжній зимовий вайб. У Брашові ми з усіма студентами Erasmus + провели Хелловін у Трансільванії та відвідали знамениті замки, зокрема Castelul Cantacuzino, Bran Castle та Peleș Castle. Це був незабутній досвід, який я точно запам'ятаю на все життя. Щиро вдячна Національному університету «Полтавська Політехніка імені Юрія Кондратюка» за можливість бути частиною цієї програми мобільності та отримувати такий неймовірний досвід!».
Шупик Карина, студентка 4 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки:
«Erasmus+ відкриває перед студентами захопливі можливості: побачити світ, вивчати нові дисципліни, здобувати досвід у міжнародному середовищі. Як студентка Полтавської політехніки, я вирішила взяти участь у цій програмі, щоб отримати новий погляд на свою спеціальність і познайомитися з культурою іншої країни.
У вересні цього року я поїхала навчатися в Алба-Юлію за програмою академічної мобільності Erasmus+. Наша подорож з самого початку була наповнена пригодами. Дорогою до Альби ми відвідали багато міст та закохалися в природу та краєвиди цієї країни.
Навчання в університеті насичене та цікаве. Я навчаюся за спеціальністю «Комп’ютерні науки», тому я мала змогу вивчати такі предмети як: Computer Graphics, Artificial intelligence, Development of mobile applications та інші. Зазвичай теорію ми вивчаємо самостійно, а на заняттях займаємося практикою, виконуємо різні завдання. Нове мовне середовище стало цікавим викликом, а вивчення профільних дисциплін англійською – це корисний досвід для майбутнього.
Волонтери ESN (Erasmus Student Network) допомогли адаптуватися в місті та університеті. Майже щотижня вони організовують для нас цікаві події, це чудова можливість познайомитися із представниками різних країн та провести час цікаво.
Наприклад, Гелловін-2024 ми провели в історичній області Румунії, Трансильванії. Це були незабутні чотири дні нетворкінгу та дослідження Румунії зі студентами-еразмусівцями з усієї країни. Ми відвідали три замки нереальної краси, були учасниками параду прапорів, взяли участь у Erasmus+ Generation Summit 2024 in Râșnov та відчули фантастичну енергію Брашова під час квесту містом.
У гуртожитку є всі умови для комфортного життя, також з балкончику відкривається неймовірний вид на гори!
Румунія для нас відкрилась з іншого боку, це живописна країна з привітливими і гостинними людьми, і ми дуже раді , що маємо змогу бути тут і зараз. Дякую Полтавській політехніці за таку неймовірну можливість!»
Лапін Микита, студент 4 курсу спеціальності 035 Філологія:
«Bună ziua. Досі не віриться, що я став учасником програми кредитної академічної мобільності Erasmus+! Завжди здавалось, що це щось недосяжне і неможливе, насправді це цілком можливо і таким чином навчається величезна кількість студентів з Європи і не тільки. Україна, Молдова, Туреччина, Польща, Чехія, Іспанія, Франція, Єгипет, навіть далека Індонезія, і це ще не повний список країн, студенти яких навчаються тут з нами в Румунії, за програмою Erasmus+. Неймовірна кількість нових і приємних знайомств, нових чудових вражень від спілкування з настільки різними людьми.
Студентське життя тут кипить і вирує і неможливо не втягнутися в це. Немає жодного шансу відкинути все і прямувати маршрутом гуртожиток-університет-гуртожиток. Завжди є якісь активності - від простого волейболу, баскетболу, боулінгу чи більярду, до поїздок у інші міста по всій Румунії, хайкінгу, вечірок і походів у музеї, і ще багато чого цікавого. Такі активності проводяться кожного тижня. Часто їх навіть не треба організовувати, так як в будь-якому разі, коли б не вийшов на вулицю, просто погуляти, чи в магазин, чи будь-куди іще – немає шансів не зустріти друга чи знайомого. І ось ви вже разом кудись прямуєте, щось робите і точно не нудьгуєте.
Щодо навчання – воно проходить у дуже зручному режимі, я отримую все, що мені потрібно, кожен викладач завжди готовий прийти на допомогу. Я іноді ходив навіть не на свої пари, а на ті, які мені просто цікаві і жоден викладач не проти моєї присутності, навпаки, вони дуже раді моїй зацікавленості.
Вражень від всієї програми Erasmus+ вистачить на все життя, це ніколи не забудеться, якщо хтось їздив в Артек, то це щось приблизно таке, тільки не на три тижні, а на 4,5 місяці. Цей досвід відкриває багато можливостей у майбутній професії і взагалі по життю!»
Хрипко Вікторія, студентка 4 курсу спеціальності 071 Облік та оподаткування:
«Протягом зимового семестру 2024/2025 навчального року я отримала можливість навчатися в одному із провідних європейських університетів «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, що знаходиться в Алба-Юлії (Румунія).
Навчання розпочалося у жовтні із знайомства з куратором. Викладачі та адміністрація університету завжди готові допомогти в організаційних питаннях, а студенти зможуть надати слушну пораду стосовно будь-якого питання щодо проживання у новій країні. Завдяки цьому ми почувалися комфортно, а інтегруватися було досить просто. Цього семестру я маю шість предметів. Розклад кожного студента трохи відрізняється, а пари зазвичай спільні із групами румунських студентів та проводяться англійською мовою.
Навчальний процес супроводжується великою кількістю заходів організованих ESN (Erasmus Student Network). Наприклад, протягом першого тижня разом з іншими інтернаціональними студентами ми відвідали історичну екскурсію, парк розваг, боулінг, часто відбуваються спільні перегляди фільмів. Особливим досвідом стала поїздка до Брашова, також організована ESN. Протягом 4 днів ми досліджували нове місто, румунську культуру, відвідали три замки, а також відсвяткували Halloween».
Дубинка Єлизавета, студентка 3 курсу спеціальності 035 Філологія:
«Програма академічної мобільності Erasmus+ надає багато можливостей для навчання та вивчення інших культур. Цього семестру я знову отримала можливість поїхати навчатися в університет в Алба-Юлії, Румунія.
Це маленьке містечко, сповнене чудових людей, гарної архітектури, живописних пейзажів і, найголовніше, спогадів з минулого семестру. Я була дуже рада повернутися сюди знову та зустріти знайомі обличчя румунських студентів та викладачів.
Волонтери як завжди привітні та готові допомогти в будь-який час. Для нас було організовано багато цікавих івентів, на яких ми мали змогу познайомитися один з одним. Я знайшла нових друзів з Туреччини, Іспанії, Італії та інших країн. Ми разом відвідали Брашов для того, щоб відсвяткувати Геловін. Нас водили у боулінг та більярд, за місто для активного відпочинку та багато всього іншого.
Із нового в університеті я помітила зони для навчання із зручними столами, де можна готуватися до пар. Заняття, як і до цього, дуже цікаві та пізнавальні. Викладачі готують зрозумілий матеріал, який легко засвоюється».
Новак Катерина, студентка 4 курсу спеціальності 035 Філологія:
«Програма Erasmus+ дає студентам унікальну можливість навчатися за кордоном, знайомитися з новими культурами, вдосконалювати мову та здобувати незабутній досвід. Одним із таких місць є Румунія, а саме місто Алба-Юлія – невеличке, але багате на історію й культурні скарби.
Алба-Юлія, розташована у самому серці Трансільванії, – це місто, що зачаровує своєю архітектурою та атмосферою. Найголовнішою пам’яткою є цитадель Алба Кароліна, що є однією з найкраще збережених фортець у Європі. Вузькі вулички, затишні кафе та величні краєвиди створюють комфортне середовище як для навчання, так і для відпочинку.
Для студентів, які приїжджають сюди за програмою Erasmus+, Алба-Юлія пропонує чудове поєднання сучасного навчального середовища та багатої історичної спадщини. Університети-міста співпрацюють із міжнародними студентами, забезпечуючи їх усім необхідним для комфортного перебування.
Однією з найпривабливіших сторін програми Erasmus+ у Румунії є якісна система освіти та підтримка студентів. Лекції зазвичай проходять англійською мовою, а викладачі відкриті до спілкування та обговорень. Заняття побудовані таким чином, щоб студенти могли не лише отримати нові знання, але й розвивати критичне мислення та навички роботи в команді.
Особливістю румунської освіти є її акцент на міждисциплінарності та практичності. Студенти мають можливість брати участь у різноманітних проєктах, конференціях та воркшопах. Крім того, університети активно підтримують культурні обміни, організовуючи заходи, які дозволяють студентам краще зрозуміти традиції Румунії.
Алба-Юлія – це місто, яке поєднує спокійне життя провінції з атмосферою інтелектуального осередку. Для студентів це ідеальне місце: недороге житло, смачна та доступна їжа, а також гарно розвинена інфраструктура. Місцеві жителі дуже привітні та завжди готові допомогти, що особливо цінно для тих, хто вперше виїжджає за кордон.
Транспорт у місті зручний, хоча сама Алба-Юлія досить компактна, тому більшість маршрутів можна подолати пішки. Окрім цього, звідси легко дістатися до інших туристичних місць Трансільванії, таких як Сібіу, Брашов або знамените озеро Біказ.
Програма Erasmus+ – це не лише навчання, але й знайомство з культурою, традиціями та звичаями країни. Алба-Юлія відома своєю роллю в об’єднанні Румунії, тому тут часто проводяться фестивалі, присвячені національним святам. Вивчення румунської мови та спілкування з місцевими мешканцями дають можливість глибше зрозуміти цю багатогранну країну.
Спілкування з іншими студентами-еразмусівцями – це окрема перевага. Міжнародна спільнота, яка збирається в Румунії, допомагає обмінюватися ідеями, пізнавати інші культури та створювати дружні стосунки з людьми з усього світу.
Особисто для мене це місто стало місцем можливостей. Тут дійсно можна проявити себе в багатьох спектрах, знайти своє покликання. Тут завжди можна знайти однодумців та розвиватися як особистість і, звичайно, знайти нові знайомства. Знайти справжніх друзів не буде проблемою. Я дуже вдячна університету «1 Decembrie 1918» din Alba Iulia та Національному університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за таку можливість!
Досвід участі в Erasmus+ у місті Алба-Юлія – це унікальна можливість розвинути свої академічні й особисті навички. Це місто дарує студентам не лише якісну освіту, але й теплу атмосферу, культурне збагачення та багато яскравих спогадів. Якщо ви шукаєте місце для свого міжнародного навчання, Румунія, а особливо Алба-Юлія, стане чудовим вибором».
Алєксєєва Аліна, студентка 4 курсу спеціальності 035 Філологія:
«На осінній семестр четвертого курсу я вирішила скористатися чудовою можливістю, яку надає наш університет і провести цей період, навчаючись за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ одному з університетів Румунії – університеті у невеличкому, але надзвичайно красивому містечку Алба Юлія, розташованому в самому серці Трансильванії. Місто запало мені в душу ще минулого року, коли я була тут за цією ж програмою. Завдяки своєму мальовничому вигляду, гірському повітрю та унікальній атмосфері, воно стало ідеальним місцем для ментального спокою, навчання та саморозвитку.
Моя подорож до Румунії почалася з приємних сувенірів. Університет привітав нас тематичними подарунками з логотипами Erasmus+ і емблемами навчального закладу, що додало відчуття підтримки з боку університету. Одразу після приїзду нас заселили в комфортний сучасний гуртожиток, який був повністю обладнаний для студентського життя. Кожна кімната якісно обладнана, кухні та інший спільний простір також.
Навчання в університеті не здається мені важким. Завдяки висококваліфікованим викладачам, що володіють англійською мовою на високому рівні, та їхньому індивідуальному підходу, дисципліни даються мені легко. Мені дуже сподобалося як інтерактивно проводяться лекції, як багато уваги приділяється дискусіям та іноземним студентам. Атмосфера навчання в Румунії не тільки надихала, а й мотивувала до глибшого вивчення предметів, які я обрала.
Крім навчання, я також мала можливість долучитися до безлічі цікавих позанавчальних заходів, організованих Erasmus Student Network. Вони проводили різноманітні культурні й соціальні активності, що дозволяли не лише глибше ознайомитися з румунською культурою, а й познайомитися з новими студентами з усіх куточків Європи.
Подібні заходи стали не лише важливою частиною мого перебування в Румунії, але й допомогли мені відкрити для себе нові горизонти, покращити мої соціальні навички, зустріти нових друзів з інших країн і, звісно ж, пізнати глибше інші культури та поділитися своєю.
Завдяки Полтавській політехніці та програмі Erasmus+, я не лише здобула нові знання та навички, але й отримала безцінний досвід, який став важливою частиною мого студентського життя. Я вдячна Полтавській політехніці та університету «1 December 1918» за можливість прожити цей захоплюючий досвід. Всі ці емоції, яскраві миті, нові люди в моєму житті та незабутні спогади стали справжнім скарбом для мене.
Маючи такий чудовий досвід, я з нетерпінням чекаю на можливість продовжити свою мобільність у Румунії та навіть залишитися тут у весняному семестрі. Це шанс не тільки для професійного розвитку, а й для подальшого пізнання світу, вдосконалення себе як особистості та розширення горизонту можливостей».
Водолага Ірина, студентка 3 курсу спеціальності 242 Туризм:
«Мала можливість поглибити свої знання в галузі туристичного менеджменту та маркетингу. Заняття в університеті були цікавими та інформативними. Особливо сподобалися практичні заняття, під час яких ми досліджували історичні та культурні пам'ятки міста, а також розробляли власні туристичні маршрути.
Одним з найцінніших досвідів стало спілкування з іноземцями з різних країн світу (Туреччина, Алжир, Чехія, Іспанія). Ми проводили разом багато часу, відвідували культурні заходи, готували традиційні страви та ділилися своїм досвідом і поглядами на життя. Це був чудовий шанс не тільки покращити мовні навички, але й розширити кругозір та зрозуміти, що нас об’єднує, незважаючи на різні культури.
Програма Erasmus+ подарувала мені незабутні спогади та нових друзів. Я вдячна за цю можливість подорожувати, навчатися і розвиватися. Рекомендую всім студентам скористатися цією програмою і відкрити для себе нові горизонти».
Лоза Анастасія, студентка 4 курсу спеціальності 071 Облік і оподаткування:
«Моя участь в програмі кредитної академічної мобільності Erasmus в Алба-Юлії, Румунія, стала визначною частиною мого студентського життя. Це мій четвертий семестр навчання за програмами академічної мобільності і я зрозуміла, що навчання за кордоном – це набагато більше, ніж просто здобуття кредитів. Це про особистісний розвиток і створення міжнародних зв’язків. Найціннішим аспектом моєї подорожі стали дружні відносини, які я побудувала у попередніх семестрах, що надало мені відчуття приналежності в чужій країні. Одним із найважливіших уроків, які я засвоїла, є важливість відкритості. Бути іноземним студентом означає виходити за межі своєї зони комфорту, знайомитися з новими людьми та приймати незвичні досвіди. Навчання спілкуванню, адаптації та налагодженню зв’язків з людьми різного походження стало неоціненною частиною мого досвіду Erasmus+».
Кривошея Дарʼя, студентка 3 курсу спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування:
«Румунія – це прекрасна країна, овіяна стереотипами. Гарні міста, привітні люди, прекрасна природа. Наше місто Алба Юлія хоч і маленьке але має велику культурну пам’ятку – старовинну фортецю Alba Carolinа у вигляді зірки, в якій якраз і знаходиться наш університет. З цікавого там є музеї, католицький собор, різьблені арки і руїни часів римської імперії.
Навчання в університеті теж проходить добре, дуже багато викладачів тут вільно говорять англійською мовою, тому немає ніяких проблем з комунікацією. В університеті дуже легка атмосфера, всі привітні, тому, якщо є якась проблема, то не треба боятись, все дуже легко вирішується!
На деяких парах професор просто розказує інформацію, а є і професори, які вимагають постійно бути активними на заняттях та повністю заглиблюватись в робочий процес. Щодо івентів, зараз вже не так багато цікавих зустрічей для студентів, як було минулого року, але все одно волонтери влаштовують тематичні вечірки, поїздки у визначні місця Румунії. Ця країна зачарувала мене, тут постійно вчиш щось нове, звідси зручно подорожувати, просто завести друзів».
Несторик Олександра, студентка 5 курсу спеціальності 035 Філологія:
«Навчання в Університеті Алба Юлії – це неймовірний досвід, що відповів усім мої очікуванням. Програма тут пропонує глибоке занурення в обрану спеціальність, з акцентом на практичні навички, які я завжди прагнула розвинути, основний вектор навчання тут спрямований на написання наукових робіт та проведення досліджень. Викладачі – професіонали, що володіють не лише знаннями, а й мають щире бажання допомогти кожному студенту досягти успіху. Їхній підхід надихає на саморозвиток та викликає справжній інтерес до предметів.
Життя в Румунії також стало для мене приємним відкриттям уже давно, зараз я почуваюся тут як вдома. Алба Юлія – невелике, але затишне місто з багатою історією. Мене особливо захоплює атмосфера міста та території, де воно знаходиться, а прогулянки її вуличками – справжнє задоволення. Місцеві жителі доброзичливі та завжди готові допомогти, що створює відчуття комфорту й затишку навіть далеко від мого першого дому.
Крім того, можливість вивчати румунську культуру та традиції – це безцінний досвід. Тут я знаходжу багато натхнення, а навчання за кордоном подарувало мені не лише знання, а й новий погляд на світ».
Про досвід навчання студентів в університеті «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia у попередні навчальні роки можна прочитати на офіційному сайті Полтавської політехніки.
«Надзвичайно пишаємося нашими студентами, які демонструють високий рівень академічної підготовки та активно долучаються до міжнародних програм. Академічна мобільність не лише сприяє професійному зростанню, але й допомагає студентам відкривати нові країни, знайомитися з іншими культурами, розвивати навички співпраці та толерантності. Така співпраця є основою для формування спільного європейського освітнього простору та зміцнення міжнародних зв’язків нашого університету», – говорить координаторка міжнародного співробітництва Полтавської політехніки –к.філол.н., доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»