2021-11-19

Делегація науковців Полтавської політехніки відвідала Чернігівську політехніку

16 листопада за принципом внутрішньої академічної мобільності відбулося виїзне засідання ХI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна економічна наука: теорія і практика» на базі університету-партнера – Національного університету «Чернігівська політехніка». Делегація з 14 науковців представила Полтавську політехніку.

Делегація науковців Полтавської політехніки відвідала Чернігівську політехніку

У рамках  договору про співробітництво у освітній та науковій сферах  між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Національним університетом «Чернігівська політехніка», за принципом внутрішньої академічної мобільності відбулося виїзне засідання ХI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна економічна наука: теорія і практика» на базі  університету-партнера Полтавської політехніки. Через карантинні обмеження наукова подія відбулася у змішаному форматі – більше сотні науковців провідних українських університетів приєднались до онлайн-обговорення.

У Чернігові Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  представляла делегація з 14 науковців на чолі з ректором Полтавської політехніки, доктором економічних наук, професором Володимиром Онищенком.

До складу  університетської  делегації  увійшли:  кандидатка економічних наук, проректорка з наукової та міжнародної роботи Світлана Сівіцька, кандидатка економічних наук, доцентка, заступниця директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права  Ірина Крекотень, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри міжнародних економічних  відносин та туризму  Ірина Чичкало-Кондрацька, кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Марина Чижевська, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри менеджменту і логістики Ольга Комеліна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, декан гуманітарного факультету Анна Агейчева, доктор економічних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Григорій Шарий, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії Олександр Семко, кандидатка технічних наук, доцентка кафедри будівництва та цивільної інженерії Тетяна Галінська, кандидат  технічних наук, доцент. в.о. директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Володимир Пенц, кандидатка економічних наук, доцентка, заступниця директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Ксенія Вергал, кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики,  електроніки та  телекомунікацій Василь Галай та  доктор технічних наук, завідувачка кафедри прикладної екології та природокористування Олена Степова.

Роботу конференції відкрили ректор Національного університету «Чернігівська політехніка», доктор технічних наук, професор Олег Новомлинець і ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко, які відзначили  актуальність та науково-практичний характер співпраці двох провідних університетів-партнерів і презентували інноваційну освітню діяльність та пріоритетні напрямки розвитку університетів, як відображення сучасних соціально-економічних глобальних процесів.

Науковці провідних українських університетів та державних наукових установ обговорили актуальні проблеми розвитку сучасної економічної науки в умовах глобалізаційних процесів. Учасники конференції працювали у трьох тематичних секціях: «Розвиток сучасної економічної науки в умовах глобалізаційних процесів», «Моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів», «Економіка будівельної індустрії: тенденції розвитку», на пленарному засіданні виступили дві науковиці.

Кандидатка економічних наук, професор, завідувачка кафедри управління персоналом та економіки праці Національного університету «Чернігівська політехніка» Людмила Ремньова презентувала доповідь «Глобальні тренди управління персоналом в умовах VUCA-світу» – колега подарувала нам наукове обґрунтування принципів роботи нашої Вченої ради.

Цікавими прогнозами розвитку сфери криптовалюти поділилася кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Марина Чижевська у доповіді «Амбівалентність впливу технологій криптоіндустрії на енергетичну бідність».

«Особиста подяка за високий рівень організації засідання ідейній натхненниці і модераторці конференції – проректорці з наукової роботи Чернігівської політехніки, доктору економічних наук, професору, заслуженому економісту України Вікторії Маргасовій.

З великим задоволенням переймаємо досвід та інновації провідного закладу вищої освіти України – драйвера розвитку Чернігівщини, ділимось своїми здобутками і об'єднуємо зусилля задля розвитку вищої освіти в Україні.

Від імені нашої делегації щиро дякую чернігівським колегам за теплий прийом і високий рівень наукової колаборації!» – подякував ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко.

«Конференція внесла у нашу спільну роботу нові ідеї, пропозиції, підготувала науковий ґрунт для подальших інноваційних пошуків, дослідницьких здобутків та можливостей для проведення таких яскравих наукових заходів» – прокоментувала проректорка з наукової роботи Чернігівської політехніки, професор Вікторія Маргасова.

Після обговорень науковцям Чернігівської політехніки і Полтавської політехніки урочисто вручили сертифікати, які засвідчили успішне проведення партнерського заходу.

Медіа-центр