2022-02-23

Державна науково-технічна бібліотека України презентувала Національну електронну науково-інформаційну систему URIS

За підтримки Міністерства освіти і науки України у Державній науково-технічній бібліотеці України попередньо презентували Національну електронну науково-інформаційну систему URIS, створену з метою моніторингу науково-технічної діяльності працівників наукових та освітніх установ і підвищення ефективності прийняття управлінських рішень у науковій сфері.

Державна науково-технічна бібліотека України презентувала Національну електронну науково-інформаційну систему  URIS

15 лютого у Державній науково-технічній бібліотеці України  за підтримки Міністерства освіти і науки України відбулася попередня презентація Національної електронної науково-інформаційної системи URIS у межах підготовки до її публічного запуску.

Система створена з метою моніторингу науково-технічної діяльності працівників наукових та освітніх установ і підвищення ефективності прийняття управлінських рішень у науковій сфері в питаннях використання матеріальних та фінансових ресурсів. URIS об’єднає дані про наукові установи, вчених, проєкти, публікації та дослідні інфраструктури, автоматизує процедури Міністерства освіти і науки України (зокрема атестації, акредитації та ведення реєстрів) і міститиме корисну інформацію для вчених, авторів наукових публікацій та редакторів наукових видань.

Організатори заходу розповіли про світові тенденції створення та розвитку науково-інформаційних систем у Нідерландах, Словенії, Норвегії, Індії, Фінляндії та Хорватії, фахівці-практики презентували можливості української системи URIS, учасники презентації обговорили сильні та слабкі сторони представленої електронної науково-інформаційної системи URIS.

З упровадженням даної системи науковці отримають єдину точку доступу до дослідної інформації, організації, що фінансують, зможуть легше відслідковувати результати профінансованих досліджень. Представники бізнесу матимуть спрощену процедуру пошуку перспективних технологій, громадськість і журналісти – дані про ключові напрями національної науково-технічної сфери, а органи влади – аналітичні дані для прийняття управлінських рішень.

Раніше ДНТБ України оприлюднила перелік українських наукових журналів, які індексуються у  Scopus та Web of Science.

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»