2021-03-11

Голова міської тергромади підписав договори про співробітництво з політехнікою і створення інноваційного кластеру

10 березня між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» в особі ректора Володимира Онищенка та Полтавською міською радою в особі міського голови Олександра Мамая підписано договір про співпрацю та партнерство і Меморандум з реалізації програми створення та підтримки інноваційного кластеру у місті Полтава.

Голова міської тергромади підписав договори про співробітництво з політехнікою і створення інноваційного  кластеру

Під час VII Міжнародного галузевого форуму «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України» ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко, голова Полтавської міської територіальної громади Олександр Мамай та очільниця ТОВ «Інноваційний холдинг «SIKORSKY CHALLENGE» Інна Малюкова підписали документи, які започатковують співпрацю у науково-технічній, соціально-економічній сферах та розвитку інноваційного підприємництва у Полтаві.

«Підписання угоди про співробітництво між виконавчим комітетом Полтавської міської ради та Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у сфері освіти та наукової діяльності та Меморандуму по реалізації програми створення та підтримки інноваційного кластеру в місті Полтава – новий етап у житті та діяльності нашого університету.

Приємно відзначити, що міська влада всіляко демонструє спільну зацікавленість у розвитку та динамічному зростанні освітньо-наукового потенціалу студентської молоді нашого міста. У першу чергу, це стосується освітнього процесу закладів вищої освіти, що реалізується під час якісної підготовки фахівців у сфері архітектури будівель і споруд, технічних спеціальностей, професіоналів фінансово-економічного профілю.

Щодо другого Меморандуму, то це – тристороння угода, що укладається між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», виконавчим комітетом Полтавської міської ради та ТОВ «Інноваційний холдинг «SIKORSKY CHALLENGE», яку сьогодні представляє Інна Малюкова. На базі нашого університету упродовж кількох років діє єдина в Полтавському регіоні стартап-школа, створена у співпраці з компанією «SIKORSKY CHALLENGE», випускники якої володіють практичним інструментарієм по реалізації креативних ідей та започатковують власну справу.

Підписання угод символізуватиме консолідацію спільних зусиль університету, влади та бізнесу у сфері освіти на наукової діяльності», – прокоментував ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.

За словами Олександра Мамая, навчатися ніколи не пізно, а підписання історичного, на його думку, для долі цілого міста та Полтавської політехніки, документа відкриє нові можливості для інноваційного розвитку міста в цілому.

«Щиро вдячний керівництву та усьому науково-педагогічному колективу Полтавської політехніки за готовність підтримати пропозицію про співпрацю та піти назустріч у наших спільних прагненнях.

За життя зрозумів одну річ – під час навчання в університеті отримуємо теоретичні знання, потім практичні, та лише після цього відчуваємо нагальну потребу знову повертатися до здобуття теоретичних знань. Тому сьогодні ми підписали два рамкові договори, що показують готовність міської влади виділяти певні кошти для навчання, відвідування курсів і факультативів працівників виконавчого комітету міськради. У найближчому майбутньому втілимо наміри у реальне життя й переконаємо, що наші слова не розходяться зі справами», – поділився очільник громади.

Двостороння співпраця Полтавської політехніки з виконавчим комітетом Полтавської міської ради – ще одна можливість підвищення професійного рівня, продуктивного залучення висококваліфікованих фахівців університету до якісної підготовки працівників органів місцевого самоврядування, проходження студентами практики у Полтавській міській раді, проведення спільних науково-освітніх, молодіжних та соціокультурних заходів тощо.

В Україні вже функціонують десять потужних інноваційних кластерів, головною метою яких є створення такого середовища, де розвиваються стартап-компанії, створюються малі інноваційні підприємства в будь-якому українському місті чи регіоні та забезпечується всіляка підтримка на міському, локальному рівні.

«Без останньої умови розвиток інновацій в Україні, на відміну від Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки, не буде відбуватися», – на цьому наголошує керівниця стартап-школи Sikorsky Challenge Інна Малюкова. – «Полтавська політехніка – один з 15 університетів, де вже усвідомили важливість інновацій, які панують у різноманітних сферах нашого життя. Презентуючи Всеукраїнську інноваційну екосистему «SIKORSKY CHALLENGE» в Україні, хочу сказати, що все починалося з побудови системи стартап-шкіл у провідних українських університетах, а зараз наша діяльність набула неабиякої масштабності».

Спікерка передала слова вітання від ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського», наукового керівника Всеукраїнської інноваційної екосистеми «SIKORSKY CHALLENGE» Михайла Згуровського та висловила надію на плідну освітньо-наукову співпрацю.

На VIII Фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019 проєкт молодих учених Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став фіналістом фестивалю, а на IX Фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2020 проректорка політехніки з наукової та міжнародної роботи, координаторка Полтавської стартап-школи Світлана Сівіцька стала членом Міжнародного журі конкурсу стартапів.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має ряд угод про співпрацю та партнерство з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, провідними науковими установами України, надає високопрофесійні освітні послуги та багато років поспіль залишається лідером науково-освітньої сфери регіону.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»