2025-01-04

Магістрантка-міжнародниця завершила навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ у м. Вінер-Нойштадт (Австрія)

Магістрантка спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Полтавської політехніки Марія Зайцева завершила навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт.

Магістрантка-міжнародниця завершила навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ у м. Вінер-Нойштадт (Австрія)

Магістрантка групи 501-ФМ спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Національного університету «Полтавська  політехніка імені Юрія Кондратюка»  Марія Зайцева  завершила навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт (University of Applied Sciences Wiener Neustadt) і поділилась своїми враженнями від програми мобільності в Австрії.

У сучасному світі здобуття міжнародного досвіду стає важливою складовою професійного та особистісного розвитку. Полтавська політехніка активно підтримує студентів у прагненні відкривати нові горизонти через участь у програмах академічної мобільності Erasmus+. Завдяки співпраці з провідними європейськими закладами вищої освіти, наші студенти мають унікальну можливість не лише здобувати знання, але й розвивати міжкультурні компетенції, вдосконалювати навички командної роботи та поглиблювати знання іноземних мов.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» активно співпрацює з європейськими закладами вищої освіти в рамках програм Erasmus+ KА 131 і KA 171. Серед партнерів університету особливе місце займають австрійські ЗВО, зокрема, Віденський університет прикладних наук (University of Applied Sciences BFI Vienna), Університет прикладних наук Бургенланду (Fachhochschule Burgenland GmbH) та Університет прикладних наук Вінер-Нойштадт (University of Applied Sciences Wiener Neustadt).

Ці заклади вищої освіти щосеместра приймають студентів Полтавської політехніки для навчання у рамках кредитної академічної мобільності Erasmus+, що сприяє набуттю міжнародного досвіду, поглибленню міжкультурної комунікації та розвитку професійних навичок студентів, необхідних їм для успішної кар’єри в умовах глобалізованого світу.

Яскравий приклад успішної участі в програмі мобільності – це історія Марії Зайцевої, студентки групи 501-ФМ, 1 курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини. Її навчання в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт (University of Applied Sciences Wiener Neustadt) стало справжнім проривом: цікаві освітні проєкти, знайомства з однодумцями з усього світу та незабутній досвід занурення у європейське академічне середовище. Марія поділилася своїми досягненнями, враженнями та викликами, які допомогли їй зробити важливий крок на шляху до майбутньої професійної реалізації.

Ця історія є свідченням того, що міжнародні програми – це не лише можливість для навчання, але й ключ до саморозвитку, глобального мислення та впевненості у власних силах.

«З гордістю можу сказати, що я успішно завершила вивчення всіх обраних мною дисциплін, які я опановувала в рамках моєї участі у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт! Навчання було цікавим, пізнавальним, а часом навіть і хвилюючим. Більш практичний підхід до вивчення дисциплін мені неймовірно сподобався, адже я відчувала себе справжнім керівником різних фірм.

Незабутнім моментом стало святкування зимових вечорів разом зі студентами. Одна з найтепліших і найатмосферніших подій – спільне приготування різдвяних пряників. Ми збиралися в університетській кухні, де в затишній компанії ділилися рецептами та веселими історіями, прикрашали випічку та насолоджувалися спілкуванням один з одним.

Також ми відвідали шоколадну фабрику, де дізналися  як створюються справжні австрійські ласощі. Це була неймовірно смачна та пізнавальна екскурсія! Так багато шоколаду у своєму житті я ще не куштувала!

Особливо запам’яталися різдвяні ярмарки у Відні. Це неймовірна атмосфера свята, наповнена яскравими вогниками, ароматом глінтвейну та безліччю сувенірів.

Окрім цього, у різдвяні вихідні я мала чудову можливість полетіти до Польщі та прогулятися святковою Варшавою, зустрітися зі своїми близькими навіть так далеко від рідної України.

Щодо навчання, то воно продовжувало вражати своєю інтенсивністю та цікавістю. Кожен предмет ставав новим відкриттям, а завдяки інтерактивним завданням та груповим проєктам я постійно вдосконалювала свої знання. Спілкування з професорами та студентами з різних країн допомогло мені розширити світогляд і здобути цінний досвід.

Одним із найяскравіших та найбільш хвилюючих моментів у моєму навчанні став наш груповий виступ перед керівництвом бренду L'Oréal. Ми презентували створений нами продукт, працюючи над ним кілька тижнів у рамках одного з навчальних проєктів.

Це був справжній виклик – від розробки концепції продукту до підготовки презентації англійською мовою перед представниками всесвітньо відомої компанії. Ми продемонстрували наше бачення, маркетингову стратегію та унікальні переваги продукту. Було неймовірно приємно чути схвальні відгуки від професіоналів! В такі моменти розумієш, що навчання пройшло успішно!

Цей досвід дав мені багато цінних навичок: як працювати в команді над реальними кейсами, як ефективно комунікувати свої ідеї та як не боятися виступати перед представниками провідних компаній. Це був важливий крок у моєму професійному розвитку, який я запам’ятаю надовго!

Хочу подякувати своєму університету – Полтавській політехніці –  за таку чудову можливість долучитися до цього проєкту та взяти участь у міжнародній програмі академічної мобільності Erasmus+. Завдяки цьому я змогла отримати неймовірний досвід, який стане основою мого майбутнього професійного розвитку!».

«Міжнародна академічна мобільність – це один із ключових напрямів розвитку Полтавської політехніки, і ми щиро пишаємося досягненнями наших студентів у цьому контексті. Програми Erasmus+ відкривають унікальні можливості для молоді зануритися у сучасне європейське освітнє середовище, що сприяє як їхньому професійному зростанню, так і особистісному розвитку.

Досвід Марії ілюструє як міжнародні програми допомагають формувати навички міжкультурної комунікації, роботи в команді та презентації ідей, які є надзвичайно важливими в сучасному глобалізованому світі. Водночас такі програми дають змогу нашим студентам представляти Україну, її культуру й потенціал на міжнародній арені.

Щиро вдячні нашим австрійським партнерам – Університету прикладних наук Вінер-Нойштадт – за теплий прийом і високий рівень організації навчального процесу. Це партнерство дозволяє нашим студентам здобувати найкращі освітні практики та впевнено рухатися до своїх професійних мрій.

Ми переконані, що участь у програмах Erasmus+ – це потужний внесок у майбутнє наших студентів і всього українського суспільства. Дякуємо всім, хто сприяє успішному розвитку академічної мобільності!», - говорить координаторка міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва.

Про перші враження Марії Зайцевої від навчання в австрійському ЗВО можна прочитати тут. У 2024 році Марія Зайцева також була учасницею 10-денної грантової програми «Study Tours to Poland» (STP) у місті Торунь (Польща).

Про досвід навчання в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт (University of Applied Sciences Wiener Neustadt) студентки Полтавської політехніки Марії Бовкун можна прочитати тут і тут.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»