2021-05-05

Майбутній фахівець з прикладної механіки перемогла на конкурсі зі спеціальності «Матеріалознавство»

Студентка Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та механотроніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анастасія Бортновська здобула призове місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство». Авторка експериментально у виробничих умовах дослідила можливості застосування об’ємного вібраційного впливу для шліфування та нанесення захисних покриттів деталей.

Майбутній фахівець з прикладної механіки перемогла на конкурсі зі спеціальності «Матеріалознавство»

Упродовж 22-23 квітня на базі кафедри технології металів та матеріалознавства Харківського національного автомобільно-дорожнього університету відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство». Власні наукові здобутки презентували 120 студентів з 33 провідних українських закладів вищої освіти. На розгляд членів галузевої конкурсної комісії було винесено 81 наукову доповідь, які відзначалися актуальністю тематики, оригінальністю, прикладним характером та масштабністю проведених досліджень. Чимало робіт виконувалося на експериментальних установках та у виробничих обставинах під керівництвом досвідчених науковців та фахівців найрізноманітніших галузей. З повним списком переможців, науковими тезами та рецензіями на представлені роботи можна ознайомитися у вкладці «Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт» офіційного сайту Харківського національного автомобільного – дорожнього університету.

За результатами конкурсного оцінювання наукова робота студентки спеціальності 131 «Прикладна механіка» Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та механотроніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анастасії Бортновської «Дослідження вібраційної обробки деталей та нанесення захисних покриттів», виконана під керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри будівельних машин та обладнання Полтавської політехніки Миколи Нестеренка, здобула диплом III ступеня.

За словами авторки наукового дослідження, актуальність обраної тематики полягає у застосуванні вібраційної обробки деталей, що призводить до зменшення тривалості часу, витраченого на їхню обробку, та ефективності використання трудових ресурсів на підприємстві.

Експерименти та дослідження, здійснені студенткою у жовтні-грудні 2020 року у виробничих умовах, науково підтверджують можливість застосування об’ємного вібраційного впливу для шліфування та нанесення захисних покриттів. Порівняльні дослідження виконували на ПрАТ «Полтавамаш».

«При використанні даного методу можливо зменшити час обробки та нанесення захисних покриттів на 40 відсотків порівняно із застосуванням ручної та машинної обробки», – стверджує Анастасія Бортновська. Вона планує продовжувати дослідження за даною тематикою та розширити спектр отриманих наукових результатів.

Нещодавно студент Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та механотроніки - автор прикладного дослідження дизельного двигуна вантажівки переміг на конкурсі зі спеціальності «Транспортні технології». Студент-магістрант ННІ ІТМ під керівництвом Миколи Нестеренка переміг на науковому конкурсі з галузевого машинобудування з розробкою для бурового обладнання.

Вітаємо переможницю та наукового керівника! Бажаємо нових наукових відкриттів, натхнення та інтелектуальних перемог!

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»