2022-03-03

Міжнародні партнери продовжують висловлювати підтримку Полтавській політехніці та Україні

Від іноземних партнерів університету продовжують надходити листи підтримки у відповідь на звернення ректора Володимира Онищенка

Міжнародні партнери продовжують висловлювати підтримку Полтавській політехніці та Україні

Закордонні друзі Полтавської політехніки продовжують телефонувати, надсилати листи і висловлювати підтримку Україні.

Академічна спільнота Університету Миколи Ромеріса (Литва) висловила свою солідарність з українською академічною спільнотою та рішучу підтримку народу України, який бореться за свою Незалежну державу та право жити у свободі, демократії та мирі.

«Висловлюючи нашу підтримку українському народу та активно реагуючи на останні події, МРУ підготував план заходів підтримки, який включає заходи гуманітарної, правової та іншої допомоги як для українців, які навчаються в університеті, так і для всієї академічної спільноти України. МРУ готовий оперативно шукати різноманітні шляхи підтримки українських наукових спільнот у міжнародному просторі та надавати оперативну допомогу, у разі потреби, притулок чи підтримку», – написали литовські колеги і надали контакти підтримки.

Активізовані заходи гуманітарної, правової та інших видів допомоги для українців, які навчаються в МРУ, а також для партнерів в Україні: https://www.mruni.eu/en/news/mru-to-provide-support-to-ukrainian-students-academics/

Краківська гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця (Польща) надіслала офіційного листа:

Краківский технологічний університет засудив акт російської агресії і запевнив у підтримці українських співробітників та працівників з України.

 

Мережа університетів Чорноморського регіону (офіс у Румунії) рішуче засудила військову агресію та закликає до припинення бойових дій та вжиття всіх дій, необхідних для відновлення мирного діалогу в регіоні.

«Сьогодні, як ніколи, ми повинні дивитися на те, що нас об’єднує, а не на те, що нас роз’єднує. Взаємна повага та співпраця мають бути основними цінностями для відновлення миру в нашому регіоні. Ми підтримуємо наших колег з України і сподіваємося, що наше звернення буде враховано особами, які приймають рішення, та громадянським суспільством», – зазначено у посланні.

Колишній ректор Познанської політехніки Томаш Лодиговський написав особисте звернення:

«До наших друзів і братів в Україні в Києві, Харкові, Львові та інших дорогих моєму серцю місцях. Дорогі наші українські друзі!

Ми багато днів разом складали спільні плани на майбутнє щодо наукової співпраці та освіти молодого покоління. Ми поділилися багатьма успіхами в цій галузі.

Сьогодні, перед лицем жорстокого наступу на суверенітет України, ми разом із вами страждаємо, дивлячись на величезні нещастя та героїчно борючись за свободу своєї країни і народу, але й за нашу свободу, бо не впевнені. що станеться в хворій свідомості російської влади.

Ми намагаємося різними способами допомагати українському народу. Підготовлені місця надання допомоги та прийняті рішення щодо надання першої допомоги та безпеки для біженців у Польщі.

Наш університет, Познанський технологічний університет, також готовий прийняти, зокрема, наших студентів та докторантів з України, їхні родини та родичів, які потребують підтримки. Ми також організовуємо інші форми допомоги в місті, які вважаємо найбільш ефективними в нинішній ситуації.

Ми піклуємося про долю кожного з вас в надії, що ми зможемо знову зустрітися в безпечній атмосфері. Ми вітаємо всіх наших українських друзів, які сьогодні особливо близькі нам.

Будьте в безпеці, щоб після перемоги гордо підняти голови. СЛАВА УКРАЇНІ!»

Канадський Університет Грасрут надає повну моральну та інституційну підтримку партнерським/співпрацюючим установам та іншим організаціям в Україні, створює спеціальну платформу для України, де всі їх існуючі та потенційні партнери/співробітники зможуть залишити свої звернення/запити. Активація запланована з 10 березня 2022 року. Незабаром усі українські університети, інститути, коледжі, громадські організації, міські/сільські ради, групи громадян тощо будуть запрошені створювати та розміщувати свої звернення/запити на цій платформі:

«На індивідуальному рівні ми мобілізували наших однолітків для підписання петицій, для засудження агресора та агресії, для безпосередньої допомоги групам, які шукають допомоги тощо. Ми написали повідомлення та листи до глобальних установ і ключових міжнародних організацій, щоб чинити тиск на Росію, щоб вона беззастережно зупинила війну.

Маючи обмеження щодо неполітичної діяльності, ми передбачаємо масову гуманітарну кризу в Україні після широкомасштабної війни проти народу цієї країни. Ми також розуміємо, що поряд з економікою, інфраструктурою, соціальними структурами, закладами охорони здоров’я, основними зручностями, їжею та водою, життям людей, освітній апарат України різко руйнується. У цьому ряді також сильно постраждають школи, вищі навчальні заклади, університети та коледжі. На даний момент пріоритетом і невідкладною є зупинка війни, щоб уникнути подальших втрат життів, інфраструктури, людських страждань та виходу людей.

Після війни потрібна підтримка всього світу для відновлення та реабілітації постраждалих від війни людей, установ, освітніх центрів та громадянського суспільства. У всьому світі окремі особи та організації повинні надавати допомогу для розвитку підтримуючої мережі. Передбачаючи таку потребу, The Grassroots Institute

Тим часом ми скасовуємо лекцію, заплановану на 9 березня 2022 року спеціально для українських наукових авторів. Просимо за це вибачення, але життя наших улюблених українських громадян набагато важливіше. Пізніше ми зможемо виправити багато таких лекцій. Наші молитви та сердечна підтримка – з усім народом України», – пишуть канадські колеги.

Ноту підтримки надіслав Батумський державний університет імені Шота Руставелі.

Раніше свою підтримку висловили Білостоцька політехніка, Краківська гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця (Польща), Коледж Санта Фе (США), Хебейський університет міжнародних досліджень (Китай)Азербайджанський державний університет нафти і промисловості, Азербайджанський архітектурно-будівельний університет, Бранденбурзький університет прикладних наук, Університет прикладних наук м. Любек, Університет Гринвічу (Велика Британія), Університет Камеріно (Італія).

Нагадаємо, МОН ініціювало питання щодо обмеження можливостей участі РФ у всіх інструментах ЄС щодо наукового та інноваційного співробітництва, а Міністр освіти і науки України зробив звернення щодо виключення Російської Федерації з європейського освітнього простору – Сергій Шкарлет звернувся до Групи супроводу Болонського процесу та ключових структур Європейського простору вищої освіти щодо виключення Російської Федерації з інституційних і міжурядових відносин.