Упродовж декількох місяців голова Ради молодих учених факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва разом із 122 учасниками з різних країн світу вивчала можливості та переваги волонтерських програм Європейського корпусу солідарності (ESC) в рамках курсу «MOOC on the European Solidarity Corps». Науковиця відвідала усі вебінари, успішно виконала завдання на платформі та отримала сертифікати про завершення першої частини проєкту, наразі Анна Павельєва продовжує навчання на другій частині курсу. Важливо відзначити той факт, що викладачка Полтавської політехніки стала єдиною учасницею освітнього курсу з України.
Курс складався з двох частин – з виконання практичних завдань на платформі MOOC Hop та інтерактивних вебінарів на платформі Zoom. Учасники курсу також мали змогу поспілкуватись та обмінятись контактами під час networking webinar.
Курс «MOOC on the European Solidarity Corps» був спрямований на розкриття фундаментальних основ, форматів та практик волонтерських проєктів в рамках програми Європейського корпусу солідарності (ЄКС) на прикладах волонтерських організацій та волонтерів з ЄС, які ділились власним успішним досвідом реалізації різноманітних проєктів, присвячених актуальним темам інклюзії, толерантності, мультикультурності тощо. Декілька вебінарів відбулись за участі європейських Громадських організацій – постійних учасниць програм ESC, які поділились власним досвідом розробки та впровадження проєктів. Спікери розповідали, як отримати сертифікат, що дозволяє освітній установі чи громадські організації брати участь у програмах ESC та пояснили, як правильно заповнювати та подавати заявки на участь у таких проєктах тощо.
Онлайн-курс на платформі складався з 5 модулів, у рамках яких учасники вивчили основи концепції солідарності у сфері європейської молодіжної роботи; отримали загальний огляд програми Європейського корпусу солідарності, її цілей і завдань і конкретних дій; дізнались, де знайти більше інформації про ЄКС; ознайомились із деякими прикладами гарної практики в контексті програм Корпусу.
Багато уваго було приділено ролі проєкту «4Thought» в заснуванні ЄКС, концепту «солідарність» та його багатозначності, структурі програм ЄКС (місії та візії програми, організаціям та учасникам, принципам та стандартам якості, ролі та функціям, важливості участі людей з обмеженими можливостями в програмі, очікуваним результатам тощо), сталому розвитку, інклюзії та поширенню європейських цінностей як ключових цілей програм ESC.
Учасники подивились вебінар дослідниці Justina Garbauskaitė про вплив громадянського суспільства на проєкти мобільності, інтерв’ю з Clair Brown, присвячене інклюзії в проєктах ЄКС та відео-історії успішних волонтерських програм ЄКС «Budapest Bike Mafia» (Угорщина), «Grenzenlos without Barriers»(Австрія), «Let's Act» (Німеччина), «In Pursuit of a Sustainable World» (Хорватія), «It's OK not to be OK!» (Ірландія).
Окремий вебінар був присвячений волонтерству та наданню гуманітарної допомоги під час війни та досвіду європейських громадських організацій та активістів, які допомагають українцям, що тікають від війни.
Поєднання онлайн-зустрічей та виконання практичних завдань і проходження тестів на платформі сприяло кращому засвоєнню матеріалу та дало можливість учасникам курсу познайомитись та поспілкуватись в режимі реального часу і обговорити волонтерство, спрямоване на допомогу біженцям з України. Учасники з інших країн висловлювали свою підтримку Україні та українцям.
Учасники курсу, які відвідали усі вебінари та виконали усі завдання на платформі, отримали сертифікати про закінчення першої частини проєкту, друга частина, в якій науковиця Анна Павельєва також бере участь, розпочалась на початку вересня і також триватиме кілька місяців.
Волонтерська програма від Erasmus+ ESC (European Solidarity Corps – Європейський корпус солідарності) дозволяє всім молодим людям у віці від 17 до 30 років проходити міжнародні волонтерства в організаціях або державних органах Європи, Африки, Азії чи Південної Америки періодом від 2 до 12 місяців. Перевагами програми є унікальна можливість отримати практичний досвід роботи, познайомитись з місцевими жителями, їхньою культурою, традиціями, поринути у нове мовне середовище, що дасть змогу вдосконалити навички іноземної мови та soft skills.
По закінченню проекту учасникам надається сертифікат, що підтверджує проходження програми Європейського корпусу солідарності. Програми ESC повністю фінансуються: учасникам надається житло, харчування, а також покриваються всі транспортні витрати та витрати на страхування під час перебування за кордоном.
Актуальні можливості волонтерства за програмами European Solidarity Corps можна знайти на сайтах https://europa.eu/youth/go-abroad/volunteering/opportunities_en,,
salto-youth.net/
t.me/tviyprostir
t.me/studwaydiem
Раніше викладачка вивчала навички майбутнього, необхідні освітянам та науковцям, пройшла тренінг з цифрової трансформації молодіжних організацій, підвищила економічну грамотність і знання трудового законодавства, вивчала міжнародний досвід та найкращі практики з переробки сміття, покращувала практичні навички презентації публічних промов, взяла участь в проєкті Erasmus+ в Туреччині та навчалась медіаграмотності у Лейпцигу.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»