2022-06-03

Студентка ННІФЕУП перемогла на міжнародному науковому конкурсі

Студентка ННІФЕУП перемогла на міжнародному науковому конкурсі

30 травня 2022 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулося засідання галузевої конкурсної комісії Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт.

Конкурсна комісія розглянула 437 робіт за 11 тематичними секціями, що надійшли з 28 країн світу – Англії, Австрії, Албанії, Болгарії, Грузії, Естонії, Іспанії, Ізраїлю, Італії, Індії, Казахстану, Китаю, Литви, Латвії, Марокко, Малайзії, Нідерландів, Німеччини, Пакистану, Польщі, Словенії, Сербії, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Франції, Чехії та України.

До заходу долучився 141 заклад вищої освіти – 73 українських ЗВО та 68 іноземних. Кількість конкурсантів – 641.

За спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» надійшло 33 наукові роботи з 24 закладів вищої освіти за трьома окремими тематичними секціями:

  • «Туристичний бізнес»;
  • «Маркетинг підприємств»;
  • «Бізнес адміністрування підприємств».

За результатами рейтингового відбору, наукова робота студентки 1 курсу другого рівня вищої освіти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (501-ЕП) ННІ фінансів, економіки, управління та права Інни Бикової на тему «Аналіз собівартості продукції та шляхи її оптимізації на прикладі ПРАТ «Електромотор» (Cost of production analysis and ways of its optimization on the example  of PJSC «Electromotor») здобула ІІІ місце серед студентських робіт з України, Польщі, Індії, Словаччини, Казахстану, Іспанії, Латвії, Болгарії, Грузії та Естонії.

Робота була виконана під керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри економіки, підприємництва та маркетингу Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка» Ксенії Чичуліної та із залученням іноземного партнера-професора, глави Департаменту туризму Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія), Анзора Девадзе. Робота була представлена українською та англійською мовами з наданням відповідних рекомендацій і висновків дослідному товариству.

Нагородження переможців та онлайн зустріч учасників Конкурсу, їх керівників та членів конкурсної комісії відбулося 2 червня у форматі zoom конференції.

Під час пленарного засідання конференції учасників Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт привітав ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, доктор технічних наук, професор Михайло Загірняк та ректорка Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Марина Гриньова.

Результати конкурсу оголосила Ірина Труніна – голова галузевої конкурсної комісії спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», доктор економічних наук, професор кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу і туризму Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

«Завдяки нашій молоді, яка намагається в таких складних умовах проводити дослідження, заряджає нас оптимізмом і спрагою до життя, ми розуміємо, що все це не марно і все буде мати свої результати. І, перш за все, ми все робимо саме для того, щоб їх майбутнє було якнайкраще», – зазначила член журі, доктор економічних наук, завідувачка кафедри туризму Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Олена Сущенко.

Науковці-члени журі подякували студентству, яке в надскладних умовах проявляє бажання й демонструє результат – унікальні наукові дослідження.

«Всі ми сьогодні зібралися під егідою розвитку, популяризації науки, залучення інтелектуального потенціалу студентства до розвитку науки, до повоєнного, воєнного відновлення економіки України. Сьогоднішній конкурс є дуже важливим для консолідації наукової спільноти та всього світу навколо України. Ми ставимо собі таке завдання, бо це крок до інтеграції  України, і освіти, і науки, і економіки, і туризму, бо ми прагнемо саме до розвинутого цивілізаційного світового та Європейського простору», – прокоментувала професор кафедри готельно-ресторанного бізнесу КНТЕУ Мирослава Босовська.

Також конкурсантів привітав доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування і кафедри ЄС Жана Моне Сумського державного університету Леонід Мельник.

«Я б назвав ваш захід конференцією сподівань, надій, яка продемонструвала, що наша Україна зберегла свою соціальну ідентичність. Різні учасники перебувають в різних країнах, але ми разом в єдиному соціальному середовищі. Мені дуже приємно, що ми зробили черговий крок до Європи», – зазначив Леонід Мельник.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт за окремими спеціальностями проводиться з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо.

Раніше в Полтавській політехніці відбулася міжнародна конференція, присвячена екологічним ризикам і загрозам в умовах війни.

 

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»