Науковці ННІ архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» активно працюють на науковому фронті. Серед вагомих здобутків – участь у міжнародних наукових заходах, обмін досвідом, теоретичними та практичними здобутками з колегами українських та закордонних вишів.
25-26 травня доцентки кафедри архітектури будівель та дизайну, кандидатки архітектури Наталія Новосельчук та Людмила Шевченко разом з магістрантками кафедри взяли участь у I Міжнародній науково-практичній конференції «Інновації в архітектурі та дизайні». Захід проведенона базі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ).
Співорганізаторами наукового заходу стали провідні державні установи – Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Українська академія архітектури, Національна академія мистецтв України, Національна спілка архітекторів України, Національна спілка художників України.
До заходу в форматі онлайн долучилися науковці не лише з України, а й з інших країн – Польщі (Politechnika Krakowska – Cracow University of Technology), Італії (Politecnico di Milano), Молдови (State Pedagogical University «Ion Creanga» from Chisinau), Азербайджану (Azerbaijan University of Architrecture and Construction).
Кандидат архітектури, доцент Наталія Новосельчук окреслила проблемні питання перенасичення рекламними носіями громадських просторів сучасних міст України у доповіді «Зовнішня реклама в контексті формування громадського середовища міста». Науковиця надала практичні рекомендації щодо розташування зовнішньої реклами з урахуванням контексту середовища. Представлені рекомендації були апробовані і продемонстровані на прикладі проєктної пропозиції фрагмента історичної вулиці Т.Г. Шевченка у Полтаві.
Кандидат архітектури, доцент Людмила Шевченко у своїй доповіді «Інформаційні технології в дизайні архітектурного середовища» акцентувала на тому, що XXI століття важко уявити без інформатизації суспільства, динамічності його розвитку відповідно до сучасних інновацій та рівня технологічних можливостей. Це ж стосується і дизайну архітектурного середовища з поєднанням традиційного та інноваційного шляхів в архітектурній діяльності. У цьому є можливість пересвідчитися на низці реалізованих проєктів – кінетичних архітектурних будинках і спорудах у містах, інтерактивному інтер’єрному середовищі та міських просторах, де автори об’єднали віртуальний простір з природним.
Також активно включилися в роботу конференції магістрантки кафедри архітектури будівель та дизайну Аліна Янко (гр. 503-АД) та Ярина Русин (гр. 503-АД). Вони оприлюднили результати своїх робіт з актуальних проблем дизайну архітектурного середовища, які лягли в основу їх атестаційних магістерських робіт. Зокрема, Аліна Янко презентувала свою доповідь на тему «Еволюція використання урбанізованого середовища біля води» (керівник – Людмила Шевченко).
«У минулому ці території часто були зайняті сільськогосподарськими, промисловими, транспортними або тимчасово використовуваними об'єктами. Тому, відновлення їх просторів до якісних санітарно-гігієнічних і екологічних показників, повернення до життя берегових ділянок з метою створення суспільно доступних, композиційно-виразних просторів, їх архітектурно-ландшафтна організація – на теперішній час є абсолютно необхідним і очевидним, вартим подальших наукових досліджень і сучасних проєктних рішень», – переконана Аліна Янко.
Доповідь Аліни викликала жваве обговорення серед науковців та рекомендацію до продовження цієї важливої теми не лише в магістратурі, а й в аспірантурі.
«Інноваційні технології в середовищі для тривалого відпочинку людей» - це тема доповіді магістрантки Русин Ярини (керівник – Шевченко Л.С.). Сучасне середовище для тривалого відпочинку людей постійно розвивається, удосконалюється й модернізується відповідно до нових вимог та інноваційних технологій. Саме на цьому сконцентрувала свою доповідь магістрантка. «Дослідження різних об’єктів для тривалого відпочинку людей, як то рекреаційних комплексів, туристичних готелів, кемпінгів тощо дало змогу виявити ті інновації, які поступово впроваджуються в них. Це інновації щодо архітектурно конструктивного рішення, пов’язані з локацією рекреаційних об’єктів та направлені на збереження природного середовища, що є наразі дуже актуальним», – підсумовує магістрантка.
Під час конференції науковиці разом з українськими та закордонними колегами обговорили актуальні проблеми в архітектурі та дизайні, окреслили новітні підходи, інноваційні методи й механізми в цій царині. А врешті-решт, важливим стала зустріч з колегами в умовах війни, обговорення поточної ситуації з архітектурним середовищем у Харкові, Рівному, Києві, Ірпені та заходах з відновлення інфраструктури.
Нагадаємо, у політехніці відбулася міжнародна конференція, присвячена екологічним ризикам і загрозам в умовах війни, а МОН провів онлайн-конференцію до Дня науки.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»