Вже традиційно викладачі та PhD – студенти кафедри будівельних конструкцій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» долучаються до участі у щорічних наукових міжнародних наукових симпозіумах fib (Міжнародної федерації конструкційного бетону). Колосальний практичний досвід став можливим завдяки результатам експериментальних досліджень зразків залізобетонних конструкцій, отримуваних на унікальному обладнанні лабораторії кафедри. Варто відзначити, що основною умовою включення науковців до участі в симпозіумі є наявність якісно проведеного експерименту, без якого наукові розробки не розглядаються.
Нагадаємо, вперше у такому форматі розробки науковців кафедри будівельних конструкцій від Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на достатньо високому рівні разом з відомими науковими установами інших країн було успішно представлено в 2019 році на fib-симпозіумі у м. Кракові (Республіка Польща). У подальшому результати таких досліджень наживо та в онлайн - форматі кожного наступного року презентувались на fib-симпозіумах у Мадриді (Іспанія), Парижі (Франція), Шанхаї (Китай) та Лісабоні (Португалія).
Цього року докторантка кафедри будівельних конструкцій, кандидатка технічних наук Ольга Гарькава наживо взяла участь у fib-Symposium, що проходив упродовж 5 – 7 червня 2023 року в Стамбульському технічному університеті (Туреччина).
Науковиця Полтавської політехніки представила на симпозіумі результати роботи авторського колективу співробітників та аспірантів кафедри будівельних конструкцій – доктора технічних наук. професора Андрія Павлікова, кандидатки технічних наук Ольги Гарькавої, аспіранта Дмитра Данича, Мухаммада Сані Газалі та Абдулсалама Дабо, презентувавши доповідь «Precast Flat Plate Analysis by Kinematic Method» («Розрахунок безбалкового перекриття кінематичним методом»).
У роботі розглянуто й проаналізовано впроваджений у місті Полтава за участю викладачів кафедри будівельних конструкцій збірний залізобетонний безкапітельно-безбалковий каркас для зведення житлових будівель, висвітлено особливості розрахунку збірних плит перекриття в складі залізобетонного каркасу на основі кінематичної схеми за методом граничної рівноваги. Також презентовані доведені до проєктного застосування елементи збірного перекриття – плоскі плити-диски зі значною економією витрат арматури в них.
Під час роботи симпозіуму були створені чудові умови для спілкування, обговорення та представлення нових ідей, обміну досвідом між науковцями та фахівцями – виробничниками будівельної галузі.
У Симпозіумі взяли участь 472 науковців із 55 країн світу, під час масштабного науково – освітнього івенту учасники відвідали 17 лекцій провідних фахівців із ключових проблем проєктування та застосування залізобетонних конструкцій.
За результатами участі в Симпозіумі отримано Міжнародний сертифікат та опубліковано від імені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» наукову статтю у збірнику «Building for the Future: Durable, Sustainable, Resilient. Proceedings of the fib Symposium 2023».
За словами науковиці, участь у важливому Міжнародному симпозіумі дозволила збагатитися досвідом та підвищити власний професійний рівень та гідно представити результати теоретичних та експериментальних досліджень, що проводяться в лабораторії кафедри будівельних конструкцій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Раніше науковці і студенти-архітектори презентували пілотний проєкт першої безбар’єрної школи у Полтаві, студенти-архітектори презентували концепцію веломаршруту для поєднання двох полтавських парків.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»