2020-07-08

Науковиця університету стала лауреатом Премії імені Олени Байрак

Журі Премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак визначило лауреатів. У номінації «Екологічна освіта та виховання» лауреатом Першої премії стала кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету імені Юрія Кондратюка Наталія Смоляр.

Науковиця університету стала лауреатом Премії імені Олени Байрак

7 липня, у День працівника природно-заповідної справи, відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак, як повідомляє Полтавська обласна рада.

Цьогоріч премію імені Олени Байрак вручатимуть вперше. Її заснували у грудні минулого року з метою сприяння суспільно значущим екологічним громадським ініціативам мешканців Полтавської області, розвитку екологічної освіти і виховання, підвищенню екологічної свідомості і культури населення.

«Це єдина премія, де нагороджується не лише переможець, а в кожній номінації визначають трьох лауреатів, відповідно присуджується перша, друга і третя премії», – прокоментував голова журі Премії, перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод.

У номінації «Екологічна освіта та виховання» лауреатом Першої премії стала Наталія Смоляр – заступник директора з наукової роботи регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Олена Миколаївна Байрак (1957 – 2018) – науковиця, доктор біологічних наук, професор, член Ради ботанічних садів і дендропарків України. Авторка понад 300 наукових та 50 навчально-методичних публікацій, у тому числі 15 монографій. Чимало зробила для охорони довкілля України, розвитку заповідної справи, екологічної освіти і виховання співвітчизників. За її безпосередньої участі створено понад 150 природно-заповідних об’єктів Полтавської області. Також відома як автор слів та музики більш 50 пісень про природу.

Вручення премії відбудеться у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського, де створений іменний фонд О.М. Байрак, 7 серпня – у день народження науковиці.

Вітаємо науково-педагогічного працівника Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Наталію Смоляр із визнанням та здобуттям першої премії! Бажаємо нових наукових перемог і особистих успіхів у шляхетній справі екологічного виховання та збереження довкілля!

Медіа-центр