Фахівці з різних куточків України обговорили пріоритетні напрями підготовки висококваліфікованих фахівців спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (за галуззю знань 02 «Культура і мистецтво»). Провідні науковці закладів вищої освіти з Києва, Харкова, Полтави, Вінниці, Дніпра, Луцька, Рівне, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Маріуполя, Кременчука, Сум, Миколаєва, Тернополя та Ужгорода налагодили конструктивний діалог щодо активізації освітньо-наукового співробітництва, обмінялися практичним досвідом підготовки фахівців гуманітарного профілю, закцентували увагу на нових перспективах, що відкриваються на українському ринку освітніх послуг, зокрема внутрішньої академічної мобільності, продемонстрували позитивні зміни у формуванні позитивного іміджу спеціальності галузі знань 02 «Культура і мистецтво».
Науково-педагогічну спільноту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представили науковиці гуманітарного факультету – доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій та кандидат філологічних наук, доцент кафедриукраїнознавства, культури та документознавства Людмила Чередник, які презентували зміст освітньо-професійних програм, за якими у політехніці ведеться якісна підготовка фахівців за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
За словами Ірини Передерій, лекція легко перейшла у марафон думок, ідей, вирішення дискусійних питань, стала поштовхом до роздумів, окреслення нових векторів співпраці, і що, найважливіше, «зустріччю без краваток», комунікаційним майданчиком, коворкінгом «ІнБАС». У ході діалогу представники українських університетів презентували зміст освітньо-професійних програм, ділилися набутим досвідом та досягненнями, порушували проблемні питання, спільно шукали шляхи їхнього розв’язання.
Варто відзначити той факт, що позитивний досвід реалізації ідеї створення філій кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки на базі профільних установ, активно залучених до освітнього процесу, отримали високу оцінку з боку академічної спільноти країни.
«Таку студентоорієнтовану роботу науково-педагогічні працівники нашої кафедри активно реалізовують ще з 2017 року, уклавши довгострокові угоди про науково-освітнє співробітництво з трьома профільними закладами – Державним архівом Полтавської області, Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І.П. Котляревського та Державним історико-культурним заповідником «Поле Полтавської битви». Така науково-соціокультурна співпраця дозволяє нашим викладачам активно впроваджувати елементи дуальної освіти студентів, адже переважна більшість навчальних занять, практик відбувається саме на базі установ-партнерів.
Крім того, важко назвати вичерпним перелік кваліфікаційних робіт бакалаврів і магістрів, виконаних спеціально для цих установ. Так, наприклад, 2017 року відбувся виїзний захист магістерських робіт на базі Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», на запит музейної установи магістрантка нашої кафедри виконала відповідний магістерський проєкт – створила інформаційну систему обліку музейних фондів цього закладу культури», – розповіла доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій.
Науковиця також поділилася досвідом співпраці з ще одним партнером кафедриукраїнознавства, культури та документознавства – ПП «Софтсервіс», що входить до групи компаній «Інтелектуальний сервіс». Компанія забезпечила комп’ютерний клас для лабораторних занять з електронного документообігу відповідним ліцензійними програмним продуктом – M.E.Doc, наразі здійснює технічну підтримку і періодичний апгрейд до найновішої версії.
Декілька викладачів університету пройшли спеціальний навчальний курс з опанування цією СЕД з наступною сертифікацією, для них – це унікальна можливість підвищувати кваліфікацію у неформальний спосіб.
«Цьогоріч також досягнуто домовленостей про доступність такої сертифікації й для студентів всі здобувачі освіти за спеціальністю 029 зможуть, за бажанням, пройти відповідний безкоштовний курс з поглибленого опанування СЕД «M.E.Doc.». У разі успішного завершення учасники складуть відповідний іспит та отримають іменний сертифікат від компанії-розробника щодо володіння цим досить запитуваним на ринку праці програмним продуктом. Осучаснення матеріально-технічної бази дає можливість нашим випускникам бути конкурентоспроможними та користуватися попитом на українському ринку праці», – прокоментувала Ірина Передерій.
Практичний досвід організації та проведення підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» презентувала кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Чередник, яка поділилася власними напрацюваннями та результативними освітніми кейсами.


Загалом учасники обговорили змістовні доповіді представників 22 українських закладів вищої освіти, масштабна наукова подія об’єднала 92 учасників з Києва, Харкова, Полтави, Вінниці, Дніпра, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Маріуполя, Кременчука, Сум, Миколаєва, Тернополя, Ужгорода, які діяли згідно з попередньо розробленою інтерактивною картою доктора економічних наук, професора Ольги Анісімової.
Нагадаємо, раніше викладачі та студенти Полтавської політехніки отримали сертифікати користувачів «M.E.Doc», а архівісти, документознавці та музейники обмінялися досвідом впровадження інновацій.
Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»