2021-11-12

Науковці та представники бізнесу обговорили тенденції розвитку ІТ та засобів управління

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася VIІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Електронні та мехатронні системи: теорія, інновації, практика», у рамках якої обговорили здобутки науковців у сфері електромеханічних систем, інформаційно-комунікаційних технологій, телекомунікаційних мереж та засобів управління.

Науковці та представники бізнесу обговорили тенденції розвитку ІТ та засобів управління

Науково-педагогічні працівники кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели VIІ  Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Електронні та мехатронні системи: теорія, інновації, практика». Загалом у роботі конференції та обговоренні актуальних проблем розвитку автоматизованих систем, мереж та засобів управління узяли участь  понад сто науковців провідних українських закладів вищої освіти, співробітників наукових установ та профільних компаній. Масштабну наукову подію присвятили обговоренню та висвітленню здобутків наукової спільноти, національних компаній у сфері електромеханічних систем та автоматизації, енергозбереження в електромеханічних системах, інформаційно-комунікаційних технологій, засобів управління, телекомунікаційних систем та мереж.

До організаційного комітету конференції увійшли: доктор економічних наук, професор, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко, кандидатка економічних наук, доцент, проректорка з наукової та міжнародної роботи Світлана Сівіцька, кандидат технічних наук, в.о. директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Володимир Пенц та доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Олександр Шефер.

З початком роботи конференції присутніх привітала проректорка з наукової та міжнародної роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світлана Сівіцька, яка наголосила на важливості та науковій актуальності тематики щорічної науково-практичної конференції, презентації практичного досвіду наукових шкіл провідних українських університетів та досягнень окремих науковців.

«Шановні колеги, щиро вітаємо у віртуальному просторі Полтавської політехніки! Щиро сподіваємося, що сьогоднішня конференція, як завжди пройде на найвищому рівні, а кращі доповіді, практичні напрацювання вчених та окремих авторських колективів знайдуть гідне використання у сфері, дотичній до кола їхніх наукових інтересів. Бажаю учасникам плідної роботи, натхнення та цікавих наукових дискусій!» – привітала Світлана Сівіцька.

До привітань учасникам також долучились в.о. директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Володимир Пенц, доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Олександр Шефер та завідувач кафедри інформаційних систем і технологій Національного транспортного університету Валерій Гавриленко, який відзначив високий рівень організації конференції та наголосив на знаковості даної події для наукової спільноти нашої країни.

Учасники конференції працювали за наступними напрямками: «Електромеханічні системи та автоматизація», «Електричні машини й апарати», «Моделювання і методи оптимізації», «Енергозбереження в електромеханічних системах», «Управління складними технічними системами», «Проблеми аварійності та діагностика в електромеханічних системах та електричних машинах», «Інформаційно-комунікаційні технології та засоби управління» та «Телекомунікаційні системи та мережі».

Робочі мови конференції – українська та англійська.

Під час пленарного засідання присутні почули виступи:

  • «Автоматизація енергосистем» – Віталій Блажко, директор ТОВ «Ай Ті Гранд»;

  • «Дослідження системи стабілізації напору турбомеханізма при живленні від альтернативного джерела електричної енергії» - Ганна Землянухіна, викладачка Навчального центру SITRAIN, PhD-студентка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;

  • «TCRT5000 sensor data analysis in the robotic sorting system» - Ібрахім Сорьє Турай, магістрант Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

  • «Використання різних холодоагентів як робочих тіл для теплових насосів» – Олена Борщ, кандидат технічних наук, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

  • «Інформаційна технологія прогнозування на основі методу індексу якості взаємодії елементів підсистем» – Олександр Лактіонов, кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

  • «Передача інформації у квантових системах» – Андрій Сокоренко, PhD – студент Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

  • «Метод реалізації операції модульного множення за допомогою коду табличного множення» – В’ячеслав Чеснок, PhD-студент Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Особливий інтерес учасників викликали презентовані доповіді магістрантів, аспірантів, молодих і досвідчених вчених, а своєрідною «родзинкою» роботи конференції, за словами її організаторів, є участь представників бізнесу, що наочно демонструють впровадження сучасних інженерних рішень.

Цьогоріч учасники конференції мали унікальну можливість поспілкуватись із директором ТОВ «Ай Ті Гранд» Віталієм Блажком, який розповів про будову та методи автоматизації енергосистем, а також навів приклади впровадження інженерних рішень у компанії «Ай Ті Гранд». У своїй доповіді спікер також продемонстрував інформаційну систему для моніторингу показників автоматизованих енергосистем.

Викладачка Навчального центру SITRAIN Ганна Землянухіна продемонструвала результати моделювання процесів, які протікають у даній системі і обґрунтувала необхідність використання запропонованої конфігурації системи.

Студент групи 602-мМЕ Полтавської політехніки Ібрахім Сорьє Турай презентував результати свого дослідження, присвяченого вирішенню проблеми, пов’язаної з хибними спрацюваннями роботизованої сортувальної системи. Доповідач продемонстрував результати експерименту, які дозволили виявити причини хибних спрацювань, і запропонував шляхи вирішення даної проблеми.

Учасники відзначили актуальність представлених наукових робіт стосовно проведення теоретичних досліджень в галузі та практичного застосування новітніх електронних та мехатронних систем.

Проведена конференція дала можливість презентувати основні наукові дослідження широкого кола вітчизняних академічних й університетських колективів, ознайомитися з напрямками досліджень і досягненнями наукових шкіл, впровадження інновацій в напрямах роботи конференції.

По завершенню роботи конференції було визначено пріоритетні напрями подальшої спільної науково-практичної діяльності та співпраці для розв’язання актуальних завдань галузі. Наукові доповіді учасників конференції будуть опубліковані у електронному збірнику наукових праць, з яким можна ознайомитися у розділі «Наука та інновації» («Збірники конференцій») на офіційному сайті Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Раніше науковці та представники бізнесу обговорили тренди розвитку автоматизації виробництва, а викладачі Полтавської політехніки пройшли курс програмування на базі тренінгового центру компанії Siemens Ukraine.

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»