2023-11-22

Науковцю політехніки, викладачці та студенту коледжу нафти і газу призначено стипендії Полтавської облради імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка

21 листопада 2023 року відбулася урочиста церемонія нагородження учнів, студентів та молодих вчених Полтавщини – лауреатів стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка. Серед нагороджених – вчений Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», викладачка та студент фахового коледжу нафти і газу.

Традиційно у День Гідності та Свободи оголосили отримувачів стипендії обласної ради імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка.

Упродовж 2024 року стипендію отримуватимуть 10 учнів шкіл, 10 студентів та 10 молодих учених закладів вищої освіти та наукових установ Полтавської області, які своєю активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, сприяють становленню демократичної та правової держави. Усі стипендіати мають здобутки у волонтерській, національно-патріотичній та самоврядній діяльності (це обов’язкова умова призначення іменної стипендії).

Цьогорічними стипендіатами стали:

• у номінації «Молоді вчені закладів вищої освіти та наукових установ» – Антон Гасенко, доктор технічних наук, доцент кафедри автомобільних доріг, геодезії та землеустрою Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

• Олександра Агейчева, викладач Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

• Владислав Варвянський, студент 4 курсу Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

На урочистій церемонії у Полтавській академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського нових стипендіатів привітали та вручили їм сертифікати директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, голова постійної комісії освіти, науки і культури обласної ради Олег Діденко.

«Щороку конкурс на отримання стипендії імені Ігоря Сердюка збирає багато учасників та є надзвичайно конкурентним і популярним серед молодих патріотичних полтавців. Цього року комісія розглянула близько 60 кандидатур і обрала 30 найкращих. Ця молодь не лише має успіхи у навчанні, а й займає активну громадянську позицію, волонтерить, поширює у суспільстві ідеї гідності та свободи, – розповів Євген Кончаковський. – Стипендія це не просто відзнака, а також і обов’язок, який стипендіати мають гідно виконувати, продовжувати свою діяльність, поширювати ідеї борців гідності. Всіх вітаю та бажаю гідно нести це звання!»

Стипендія імені Ігоря Сердюка заснована рішенням Полтавської обласної ради від 12 липня 2018 року з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка, стимулювання учнівської та студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності. Відбір кандидатів здійснює комісія, до складу якої входять представники Полтавської ОВА, обласної ради, ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні», родичі Ігоря Сердюка, педагоги, журналісти, громадські діячі. Розмір стипендії становить один прожитковий мінімум для учнів, півтора – для студентів, два прожиткові мінімуми – для молодих вчених.

Науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вітає стипендіатів та бажає нових наукових і суспільно-важливих звершень!

Нещодавно двом науковицям Полтавської політехніки призначені іменні стипендії Полтавської міської ради, також стипендіатами Полтавської міськради стали четверо студентам університету та фахового коледжу призначили іменні стипендії Полтавської міської ради, а науковцю політехніки призначено довічну стипендію Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, лауреатами стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка минулих років були десять студентів і науковців політехніки, зокрема минулого року перед повномасштабним вторгненням лауреатами стали кілька науковців.