2023-10-07

Науковцю політехніки призначено довічну стипендію Кабінету Міністрів України

Відмінник освіти України, заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», почесний професор університету, кандидат технічних наук, доцент Анатолій Колієнко став стипендіатом Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Науковцю політехніки призначено довічну стипендію Кабінету Міністрів України

Відповідно до Розпорядження від 29 вересня 2023 року № 858-р науково-педагогічним працівникам, які зробили особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти призначено довічні стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Серед стипендіатів – Заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидат технічних наук, Почесний професор університету, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики, співкерівник наукової школи «Дослідження збалансованого природокористування, прикладної екології та енергоефективності», Відмінник освіти України Анатолій Колієнко.

«Четвертий заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», один з моїх вчителів, здобув заслужене визнання на високому державному рівні. Уряд нагородив авторитетного науковця, який спеціалізується на технічних рішеннях підвищення рівня енергоефективності будівель і зробив чималий внесок не лише у розвиток української вищої освіти, а й в розвиток енергоефективної економіки, енергонезалежності.

Шановний Анатолій Григорович відрізняється особливим патріотизмом до університету. Рівно 50 років тому він став випускником нашого університету і присвятив своє життя науці, викладанню і підготовці найкращих фахівців у сфері теплоенергетики.

Як один з керівників наукової школи «Дослідження збалансованого природокористування, прикладної екології та енергоефективності» займається дослідженням процесів підвищення енергоефективності у будинковому секторі, промисловості і переробній галузі за рахунок впровадження нових технологій, обладнання і матеріалів, формування принципів впровадження джерел чистої енергії, відновлювальних і альтернативних джерел енергії на засадах і принципах сталого розвитку.

Окрім своїх безпосередніх професійних обов’язків, наш шановний колега має низку громадських обов’язків в університеті, до яких ставиться надзвичайно відповідально. Як керівник групи з енергозбереження і член архітектурно-будівельної ради університету уже 10 років успішно впроваджує досвід раціонального використання енергоресурсів. Завдяки скороченню видатків на оплату електроенергії, холодної і гарячої води за ці роки (враховуючи різну вартість енергоносіїв у різні періоди) університет заощадив більше 6 мільйонів гривень і при цьому умови для освітнього процесу залишались комфортними! Заощаджені кошти спрямовуються на модернізацію аудиторій. Це «зелені інвестиції» у знання і перехід до нових технологій в освітньому просторі.

Після того, як Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став одним з університетів-учасників масштабного проєкту термомодернізації за підтримки Європейського інвестиційного банку, Анатолій Григорович ще на підготовчому етапі був залучений як експерт і продовжує консультувати по різних напрямках.

Анатолій Григорович показує яскравий взірець прикладного характеру науки і високої ефективності наукової діяльності. Дякую за колись вкладені знання, за високий професіоналізм і самовіддане служіння високому покликанню. Бажаю ще довгих років плідної роботи на благо університету та України!» – привітав ректор, професор Володимир Онищенко.

Виплата стипендій здійснюватиметься з 1 вересня 2023 року в межах бюджетних призначень, встановлених Міністерству освіти і науки законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» щиро вітає стипендіата та бажає нових професійних досягнень!

Нещодавно шестеро викладачів політехніки отримали відзнаки МОН України до професійного свята, понад півсотні науковців політехніки та коледжів відзначили за високі досягнення на регіональному рівні, а четверо науковців отримали атестати про присвоєння вченого звання і дипломи академіків АБУ.

Раніше Кабінет Міністрів України призначив довічні стипендії трьом вченим політехніки.

 

Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»