2022-01-27

Студенти і науковці стали лауреатами стипендій Полтавської облради імені Ігоря Сердюка та Андрія Конопльова

27 січня відбулася урочиста церемонія нагородження учнів, студентів та молодих вчених Полтавщини – лауреатів стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні – героя України Ігоря Сердюка та стипендії імені Героя України – Андрія Конопльова. Серед нагороджених – студенти та науково-педагогічні працівники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

На урочистій церемонії у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського відзначили кращих серед студентської молоді та наукової еліти області.

Стипендія імені Ігоря Сердюка заснована рішенням Полтавської обласної ради від 12 липня 2018 року з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка, стимулювання учнівської та студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності. Стипендія впродовж року призначається 10 учням шкіл та професійно-технічних училищ, 10 студентам закладів вищої освіти та 10 молодим вченим, які своєю активною позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності.

Стипендія імені Героя України Андрія Конопльова заснована у 2018 році за рішенням Полтавської обласної ради №764, в рамках обласної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Щороку в області призначається 20 іменних стипендій – 10 для студентів і курсантів закладів вищої і передвищої освіти Полтавщини, і ще 10 – для учнів закладів загальної середньої та професійної освіти. Усі стипендіати мають здобутки у волонтерській, національно-патріотичній та самоврядній діяльності (це обов’язкова умова призначення іменної стипендії).

«Наприкінці минулого року Полтавська обласна рада та облдержадміністрація підтримали ініціативу щодо вшанування Героїв України з Кременчука та Пирятина, які віддали власне життя у боротьбі за незалежність нашої країни. Щоб їхні імена назавжди лишалися у пам’яті започаткували ці стипендії», – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

«Нелегка доля випала на долю кожного патріота України, який своєю працею захищає та розбудовує Україну. Завдяки їм наша країна існує», – додав депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко.

Разом з заступником обласного військового комісара Полтавщини Едуардом Бородаєм обласні депутати вручили лауреатам сертифікати на отримання стипендії.

Студентка і троє науковців Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стали лауреатами стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні – героя України Ігоря Сердюка у двох номінаціях.

У номінації «Студенти закладів вищої освіти» лауреаткою стала Анна Михайлова – студентка четвертого курсу Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою.

У номінації «Молоді вчені закладів вищої освіти та наукових установ» нагородили:

• Юрія Авраменка – кандидата технічних наук, доцента кафедри будівництва та цивільної інженерії, лауреата Премії Президента України для молодих вчених 2019 року;

• Олександра Дроботю – аспіранта кафедри  будівництва та цивільної інженерії;

• Ірину Новицьку – доктора філософії, асистентку кафедри міжнародних економічних відносин та туризму.

Розмір стипендії становить: для учнів – один прожитковий мінімум, для студентів закладів вищої освіти – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб, для молодих учених – два прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

Двом студентам Полтавської політехніки призначено іменні стипендії імені Героя України Андрія Конопльова:

• Микита Шамота – студент спеціальності 184 «Гірництво» Навчально-наукового інституту нафти і газу
  • Антон Величко – студент гуманітарного факультету, випускник кафедри військової підготовки Полтавської політехніки.

Науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вітає стипендіатів, бажає нових наукових і суспільно-важливих звершень!

Нагадаємо, лауреатами стипендії імені Ігоря Сердюка Полтавської обласної ради імені Героя Небесної Сотні – героя України Ігоря Сердюка минулих років були шестеро студентів і науковців політехніки.

Нещодавно студентка політехніки названа найкращою студенткою-громадською діячкою Полтавщини, а студент політехніки визнаний найкращим спортсменом Полтавщини.

Медіа-центр