До науково-освітнього івенту долучилися студенти, аспіранти та науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а також активна молодь Полтавської територіальної громади.
Під час заходу обговорювалися напрями повоєнного відновлення України на основі співпраці з ЄС, розвитку України як держави «зеленої економіки», перспективи інтеграції до європейського цифрового та безпекового простору.
Модераторкою наукової події виступила керівниця проєкту, директорка Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Світлана Онищенко.
Координаторка проєкту «Забезпечення екологічної, економічної та інформаційної безпеки: досвід ЄС для України», кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Аліна Глушко виступила з доповіддю «Інтеграція України до європейського цифрового простору».
Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри германської філології та перекладу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», координаторка зовнішніх комунікацій у Eurodoc, членкиня Експертної ради молодих учених Міністерства освіти і науки України Анна Павельєва закцентувала увагу на можливостях, які дає використання європейського досвіду в освіті та науці, важливості впровадження кращих європейських практик для успішного повоєнного відновлення України.
Спікерами також виступили студенти університету – учасники міжнародних програм академічного обміну.
Студентка Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» групи 201-ЕМ Марія Бовкун поділилася власним досвідом участі в академічних обмінах за програмою Erasmus+ – навчання у румунському та австрійському університетах. Студентка порушила проблематику підвищення конкурентних переваг держави через розвиток «зелених» та цифрових технологій.
Жваву дискусію викликав виступ студента групи 201-ЕФ Олександра Токаря «Штучний інтелект як драйвер розвитку цифрової економіки: європейський досвід».
«Україна підтримує політику ЄС, позділяє європейські цінності та є їхнім провідником. Європейський курс України є запорукою її успішного повоєнного відновлення», – зазначила очільниця Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права, професор Світлана Онищенко.
Нещодавно Полтавська політехніка приєдналась до «Коаліції 1325 Полтавщина», представники політехніки взяли участь в Українському Жіночому Конгресі «Шлях до відновлення: участь жінок на місцевому рівні», а школярі Полтавської громади відвідали політехніку і дізнались про професії у сфері «зеленої» енергетики.
Раніше студентки політехніки провели воркшоп про «зелений» стиль життя.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»