Упродовж 5 – 22 січня 2022 року випускники закладів загальної середньої освіти та передфахової вищої освіти можуть зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні та скласти тест з одного навчального предмету на вибір.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені особисті інформаційні сторінки, на яких до 10 березня буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – оприлюднено результати тестування.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у наступні дати:
- 19 березня – з української мови, української мови і літератури;
- 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Оприлюднення результатів: результати тестування з української мови, української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня.
Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:
- 19-21 березня – з української мови, української мови і літератури;
- 26-28 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Зверніть увагу! Процедура проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання платна, її вартість коливається від 213 до 309 грн. Різниця пов’язана з особливостями організації тестувань, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо.
Крім того, реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, а результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.
Міністерство освіти і науки України, Український центр оцінювання кості освіти наголошують, що організаторами пробного ЗНО є Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. Водночас чимало організацій називають свої онлайн-тестування «пробним ЗНО» або ж розміщують так звані зошити пробного зовнішнього незалежного оцінювання, використовуючи логотип УЦОЯО, тим самим порушуючи авторське право. Завдання у таких тестах можуть виявитися геть не подібними до тих, які учасник/учасниця отримає на реальному ЗНО, тож організатори рекомендують критично ставитися до інформації щодо варіантів пробного ЗНО.
Переваги участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні:
- додаткова можливість попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року;
- попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- психологічно налаштуватися на процедуру проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитися ефективно розподіляти час
Про подробиці пробного зовнішнього незалежного оцінювання, матеріали пробних тестувань попередніх років можна ознайомитися у відповідному розділі на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
А також звертайтесь в центр консультування абітурієнтів Полтавської політехніки: м. Полтава, пр. Першотравневий, 24, каб. 123 (центральний корпус)
Контактні телефони: (0532) 561 897, (0532) 561 604, (099) 057 65 17
Нагадаємо, триває додатковий набір на підготовчі курси до ЗНО.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»