2022-02-01

Політехніка лідирує в регіоні у рейтингу Webometrics

Національна дослідницька рада при Міністерстві науки та інновацій Іспанії опублікувала міжнародний рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) за січень 2022 року. Лідером Полтавської області серед закладів вищої освіти регіону другий рік поспіль є Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Політехніка лідирує в регіоні у рейтингу Webometrics

Згідно з оновленим рейтингом за січень 2022 року Webometrics Полтавська політехніка зберегла лідерство серед закладів вищої освіти Полтавської області і піднялась на кілька позицій вгору.

Найбільший академічний рейтинг закладів вищої освіти вже більше 15 років кожні півроку досліджує веб-ресурси понад 30 тисяч провідних університетів світу.

Серед ТОП-100 українських закладів вищої освіти Полтавська політехніка на 67 місці. Всього до рейтингу увійшло 313 українських університетів.

Результати міжнародного рейтингу Webometrics 2022

по ЗВО Полтавської області

Заклад вищої освіти

Рейтинг 2021

Рейтинг 2022

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

70

67

Полтавський університет економіки і торгівлі

117

81

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

74

90

Полтавський національний педагогічний  університет імені В. Г. Короленка

104

131

Полтавський державний аграрний університет

145

164

Система ранжування освітньо-наукових установ базується на комбінованому показнику, який враховує обсяг веб-змісту, а також вплив публікацій за кількістю зовнішніх цитат.

Вебометрія – аналіз усіх видів медіа-інформації з використанням наукометричних, бібліометричних і інформаційних підходів. Відмінними рисами рейтингу Webometrics є сталість методології і висока динамічність змін показників рейтингу. У той час як методології інших рейтингів постійно змінюються, принципи ранжування Webometrics залишаються незмінними. Методи і підходи оцінки навчальних закладів відповідають Берлінським принципам ранжування вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions) – затверджених як основних для порівняльних досліджень національних систем вищої освіти Міжнародною експертною групою по ранжуванню (IREG), заснованої в 2004 році Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО (UNESCO-CEPES) та Інститутом політики вищої освіти в Вашингтоні (Institute for Higher Education Policy).

Раніше  Полтавська політехніка увійшла до світового рейтингу  найкращих університетів QS EECA University Rankings 2022, а  у  рейтингу U-Multirank 2021 входить до ТОП-50 українських університетів.

Медіа-центр