У рамках другого етапу кампанії університет отримав 1420 енергозберігаючих ламп Е27 та 130 енергозберігаючих ламп Е14. Нові лампочки зі зниженим рівнем енергоспоживання і високою світловіддачою встановлюють в навчальних аудиторіях і кімнатах гуртожитків.
«Полтавська політехніка підтримує свій статус найекологічнішого університету в регіоні і впроваджує у свою інноваційну науково-освітню діяльність «зелені» технології, які допоможуть підтримати стійкість української енергосистеми.
Забезпечуючи освітній процес наживо, ми також дбаємо про комфортні умови для навчання і всебічного розвитку молоді, а також для роботи науково-педагогічних працівників навіть в умовах енергетичної кризи. Університет придбав кілька генераторів на випадок перебоїв з електропостачанням. А зараз модернізуємо інженерні системи і запроваджуємо додаткові заходи зі зменшення рівня енергоспоживання.
Участь у подібних державних програмах ще й гарна нагода посприяти підвищенню рівня екологічної свідомості громадян, особливо молоді, і показати, що до боротьби з енергокризою може долучитись кожен українець», – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України своєю постановою №25 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням» від 10 січня 2023 року схвалив програму по обміну старих ламп розжарювання світлодіодними. Скористатися наданою опцією може кожен українець, подавши відповідну заявку через застосунок «Дія» та отримавши нові енергозберігаючі лампи на заміну старих ламп розжарювання у відділеннях Укрпошти.
«28 освітніх і 13 медичних закладів у 17 громадах Полтавщини скористалися можливістю безкоштовного обміну старих ламп на нові LED. Вони вже отримали 8806 енергозберігаючих ламп. Всього в області подали заявки 60 закладів.
Нині в Україні триває другий етап обміну лам. Такою послугою можуть скористатися юридичні особи. Дитсадки, ПТУ, виші, спортивні й музичні школи, поліклініки, лікарні, стоматологічні клініки й інші профільні установи. Загалом від початку кампанії жителі області вже обміняли більше 900 тис. ламп», – повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Програма реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу як один з інструментів підтримки енергосистеми України, які дозволять вистояти в період енергетичної кризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Утилізація старих ламп здійснюватиметься відповідно до правил та міжнародних норм.
Нагадаємо, Полтавська політехніка успішно реалізовує проєкт Європейського інвестиційного банку «Вища освіта України. Енергоефективність та сталий розвиток» і як соціально-відповідальний університет не підвищує плату за навчання.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»